X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Радіохвилі

Завантажити презентацію

Радіохвилі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Радіохвилі – це електромагнітні коливання, що розповсюджуються в просторі із швидкістю світла (300 000 км/сек). Радіохвилі переносять через простір енергію, що випромінюється генератором електромагнітних коливань. А утворюються вони при зміні електричного поля, наприклад, коли через провідник проходить змінний електричний струм або коли через простір проскакують іскри, тобто ряд швидко наступних один за одним імпульсів струму.

Слайд 2

Електромагнітне випромінювання характеризується частотою, довжиною хвилі і потужністю переносної енергії. Частота електромагнітних хвиль показує, скільки разів в секунду змінюється у випромінювачі напрям електричного струму і, отже, скільки разів в секунду змінюється в кожній точці простору величина електричного і магнітного полів.

Слайд 3

Вимірюється частота в герцах (Гц) 1 Гц – це одне коливання в секунду, 1 мегагерц (Мгц) – мільйон коливань в секунду. Знаючи, що швидкість руху електромагнітних хвиль рівна швидкості світла, можна визначити відстань між точками простору, де електричне (або магнітне) поле знаходиться в однаковій фазі. Ця відстань називається довжиною хвилі. Частота електромагнітного випромінювання в Мгц.

Слайд 4

Електромагнітні хвилі вільно проходять через повітря або космічний простір (вакуум). Але якщо на шляху хвилі зустрічається металевий дріт, антена або будь-яке інше провідне тіло, то вони віддають йому свою енергію, викликаючи тим самим в цьому провіднику змінний електричний струм. Але не вся енергія хвилі поглинається провідником, частина її відображається від поверхні. До речі, на цьому засновано застосування електромагнітних хвиль в радіолокації.

Слайд 5

Ще однією корисною властивістю електромагнітних хвиль (втім, як і всяких інших хвиль) є їх здатність огинати тіла на своєму шляху. Але це можливо лише у тому випадку, коли розміри тіла менші, ніж довжина хвилі, або порівнянні з нею. Наприклад, щоб виявити літак, довжина радіохвилі локатора повинна бути менше за його геометричні розміри (менше 10 м).

Слайд 6

Енергія, яку несуть електромагнітні хвилі, залежить від потужності генератора (випромінювача) і відстані до нього. Потік енергії, що доводиться на одиницю площі, прямо пропорційний потужності випромінювання і обернено пропорційний квадрату відстані до випромінювача. Це означає, що дальність зв'язку залежить від потужності передавача, але в набагато більшому ступені від відстані до нього. Наприклад, потік енергії електромагнітного випромінювання Сонця на поверхню Землі досягає 1 кіловата на квадратний метр, а потік енергії середньохвильової мовної радіостанції – всього тисячні і навіть мільйонні долі вата на квадратний метр.