X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Радіоактивність. Взаємодія іонізуючого випромінювання з біологічними тканинами. Основи способів вимірювання дозиметрії.

Завантажити презентацію

Радіоактивність. Взаємодія іонізуючого випромінювання з біологічними тканинами. Основи способів вимірювання дозиметрії.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Радіоактивність. Взаємодія іонізуючого випромінювання з біологічними тканинами. Основи дозиметрії.

Слайд 2

Це такий процес, внаслідок якого відбуваються: а) самодовільне перетво рення ядер одного хімічного елемента в ядра іншого елемента, яке супроводжується випромінюванням ядер гелію (α-розпад) або електронів і позитронів (β-розпад); б) самодовільне випромінювання з ядра хімічного елемен та короткохвильового електромагнітного випроміню вання (γ-розпад), яке супроводжує α- і β-розпади.

Слайд 3

Види радіоактивності Розрізняють два види радіоактивності: природну і штучну. Природну радіоактивність - перетворення нестійких ізотопів одного елемента в ізотопи інших елементів при α- і β-розпадах або випромінювання ядрами γ-квантів, які відбуваються в природних умовах самодовільно, тобто без зовнішніх впливів. Штучна радіоактивність - розпад штучно отриманих ізотопів хімічних елементів внаслідок різних ядерних реакцій. Штучна радіоактивність була відкрита в 1934 р. подружжям Ірен Кюрі та Фредеріком Жоліо-Кюрі. Обидва види радіо активності - природна і штучна - підпорядковуються одним і тим самим законам.