X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
паливно-енергетична та сировинна проблеми

Завантажити презентацію

паливно-енергетична та сировинна проблеми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Паливно-енергетична і сировинна проблеми

Слайд 2

У розвитку світового господарства важливу роль відіграє комплекс проблем, пов'язаних з використанням енергетичних і сировинних ресурсів. Як засвідчили економічні потрясіння середини 70-х років, ці проблеми мають не тільки екологічний (забруднення довкілля та ін.), а й економічний характер, серйозно впливаючи на весь процес економічного розвитку, і насамперед на стан виробничої, валютно-фінансової, зовнішньоекономічної діяльності значної кількості держав світу.

Слайд 3

   Сировинна та енергетична проблеми мають багато спільного. Викликані вони насамперед недостатньою кількістю розвіданих запасів корисних копалин і дуже нераціональним їх використанням. Це призво дить до подорожчання сировини і енергії, а значить, і всієї продукції різ них галузей господарства. Тому основним шляхом вирішення сировинної та енергетичної кризи є перехід до матеріало- і енергозберігаючих технологій, комплексного використання сировини, створення маловідходного і без відходного виробництва.

Слайд 4

Більшість енергетичних і сировинних ресурсів належать до невідновлюваних, і в цьому полягає їх особлива цінність і перманентна дефіцитність. Крім того, паливно-сировинні, як і інші економічні ресурси, є обмеженими, що викликає проблему, яка за всіма ознаками належить до категорії глобальних. 

Слайд 5

Динаміку споживання сировини та енергоресурсів визначають здебільшого два чинники: рівень виробництва, загальне зростання якого приводить до абсолютного збільшення потреб у сировині й енергії; науково-технічний прогрес, вплив якого виявляється у відносному зниженні рівня і зміні структури витрат на одиницю кінцевої продукції.

Слайд 6

Енерго-сировинна проблема безпосередньо зачіпає інтереси всіх людей, народів, країн і регіонів світу. Саме вона значною мірою визначатиме їх подальший розвиток і добробут населення.

Слайд 7

Сировинна та енергетична проблеми викликані : обмеженою кількістю розвіданих запасів корисних копалин нераціональним їх використанням Істотне значення має і нерівномірний розподіл цих ресурсів між різними регіонами і країнами.

Слайд 8

Поліпшення загального становища з енергетичними і сировинними ресурсами можливе лише у разі докорінної зміни підходів до їх видобування, експлуатації і споживання. Потрібно створювати матеріально-технічні замінники окремих обмежених ресурсів і використовувати утилізовані відходи, нетрадиційні джерела енергії.

Слайд 9

Розв'язання сировинної та енергетичної проблеми передбачає географічну реструктуризацію світової промисловості, оптимальніше її розміщення як з точки зору скорочення потужностей у разі відсутності власних ресурсів, так і з точки зору зниження витрат на їх транспортування. Важливе значення при цьому має створення нових економніших і раціональніших засобів транспортування енергії та сировини.

Слайд 10

Отже, розв'язанню паливно-сировинної проблеми сприятиме вжиття таких заходів: • впровадження нових технологій виробництва — енерго- і ресурсозберігаючих; • використання нетрадиційних джерел сировини й енергії; • раціональне розміщення виробництва та його структурна перебудова; • всебічне використання країнами досягнень науки і широке поширення інновацій.

Слайд 11

Одним з найбільш перспективних, на даний момент, методів вирішення енергетичної проблеми - це використання альтернативних видів електроенергії.

Слайд 12

До нетрадиційних джерел належать також синтетичне рідке і газоподібне паливо, гідротермальні електростанції, енергія водню.

Слайд 13

Нетрадиційні джерела сировини й енергії

Слайд 14

Тверде паливо У деяких країнах третього світу дрова і деревне вугілля досі є основним паливом доступним населенню для опалення і приготування їжі (так живе близько половини світового населення) . Це в багатьох випадках призводить до вирубки лісів, що в свою чергу призводить до ерозії ґрунту. Одним із способів зменшення залежності населення від джерел деревини пропонується впровадження технології брикетування відходів сільського господарства або побутового сміття в паливні брикети.

Слайд 15

Енергію сонячного випромінювання

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

ВІТРОВА ЕНЕРГІЯ

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

 Але розрахунки показують, що й зараз, наприкінці XX ст., на всі ці нетрадиційні джерела енергії у світовому паливно-енергетичному балансі припадає менше 2%. Розрахунки показують, що й зараз, наприкінці XX ст., на всі ці нетрадиційні джерела енергії у світовому паливно-енергетичному балансі припадає менше 2%.

Слайд 23

Електромобіль на сонячних батареях

Слайд 24

Таємничі переходи, вузькі, звивисті стежки. Повні загадок, перешкод, несподіваних осяянь, криків печалі і поразок, кліків радості і перемог. Тернистий, непростий, непрям енергетичний шлях людства. Але ми віримо, що ми на шляху до Ери Енергетичного Достатку і що всі перепони, перешкоди і труднощі будуть подолані.

Слайд 25

Нам, мабуть, слід лише погодитися з тим, що сказав вчений мудрець, ім'я якого залишилося невідомим: "Немає простих рішень, є тільки розумний вибір".

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика