X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оптичні явища в природі. Джерела світла

Завантажити презентацію

Оптичні явища в природі. Джерела світла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оптичні явища в природі. Джерела світла. Підготувала вчитель фізики Ляхоцька Оксана Євгенівна Чому зорі відрізняються кольором?

Слайд 2

Світло Світло – випромінювання, яке сприймає людське око і яке поширюється зі швидкістю 300000 км/с. Оптика – розділ фізики, що вивчає світлові явища (optike – наука про зорові відчуття)

Слайд 3

Світлові явища

Слайд 4

Джерела світла Джерела світла - фізичні тіла, атоми та молекули яких випромінюють світло. Залежно від походження розрізняють природні та штучні джерела. Залежно від температури джерел світла їх поділяють на теплові та люмінесцентні.

Слайд 5

Природні джерела

Слайд 6

Штучні джерела

Слайд 7

Теплові джерела

Слайд 8

Люмінесцентні джерела

Слайд 9

Приймачі світла Приймачі світла - пристрої за допомогою яких можна виявити світлове випромінювання

Слайд 10

Природні приймачі

Слайд 11

Штучні приймачі

Слайд 12

Поширення світла

Слайд 13

Світлові пучки Пучок світла – це циліндричний або конічний канал, усередині якого поширюється світло. Світлові пучки, перетинаючись, не впливають один на одного.

Слайд 14

Світловий промінь Світловий промінь – лінія, вздовж якої поширюється світло. Промінь – це вісь пучка.

Слайд 15

Закон поширення світла В однорідному прозорому середовищі світло поширюється по прямій лінії (прямолінійно).

Слайд 16

Евклід Евклід (III ст.до н.е.) - давньогрецький вчений. Відомі його трактати "Оптика" і "Катоптрика". Сформував закони прямолінійного поширення і відбивання світла. Евклід - засновник геометричної оптики.

Слайд 17

Сонячний годинник Принцип дії годинника базується на утворенні тіні.

Слайд 18

Тінь Тінь – область простору, у яку не потрапляє світлова енергія від джерела світла. Утворення тіні пояснюється прямолінійністю поширення світла.

Слайд 19

Півтінь Півтінь – область простору, у яку світлова енергія потрапляє частково

Слайд 20

Місячне затемнення Місячне затемнення спостерігається за умови, коли Місяць обертаючись навколо Землі, потрапляє в її тінь.

Слайд 21

Сонячне затемнення Якщо Місяць перебуває Між Землею та Сонцем, то це явище називається сонячним затемненням.

Слайд 22

Театр тіней

Слайд 23

Запитання Чому зорі відрізняються кольором? Чому учні у класних кімнатах сидять так, щоб світло падало зліва? В чому відмінність між випромінюванням, яке створює електрична лампочка і випромінюванням, яке створює медуза? Чи можна одержати від непрозорого предмету чотири півтіні без тіні?

Слайд 24

Домашній експеримент Зобразіть в зошиті схему школи. Перед школою розмістіть ліхтар так, щоб вхідні двері (1) потрапили в тінь, а центральний вхід (2) та вхід біля їдальні (3) вночі були освітлені цим ліхтарем.

Слайд 25

Домашній експеримент Поставте на стіл склянку з чаєм так, щоб бачити в ньому відображення лампи, і вкиньте у склянку шматочок цукру. З цукру почнуть виділятися пухирці. Але в цьому досліді ви побачите не пухирці, а іскорки, що стрибають у напрямку променів від одного центра (відображеня лампи). Чим пояснити таку “організовану” поведінку пухирців?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика