X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оптичні прилади

Завантажити презентацію

Оптичні прилади

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оптичні прилади

Слайд 2

Повторення вивченого матеріалу Яку роль відіграє кришталик у нашому оці? Задача 12.24. Хлопець, що заблукав у лісі, зумів розпалити багаття без сірників: він використав сонячні промені та власні окуляри. Яка вада зору в цього хлопця?

Слайд 3

Здобуті дослідниками знання про світлові явища дозволили створити чимало оптичних приладів, які набагато розширюють межі можливостей людини.

Слайд 4

Схема фотоапарату

Слайд 5

Схема сучасного фотоапарату

Слайд 6

Старі фотоапарати

Слайд 7

Новітній фотоапарат

Слайд 8

Сучасні проекційні апарати Фотоапарат і проекційний апарат створюють дійсні зображення (на плівці чи на екрані); об’єктиви цих апаратів працюють як збиральні лінзи. Якій лінзі має бути еквівалентний об’єктив проекційного апарата? Якими мають бути відстані до «предмета» та до екрана?

Слайд 9

Портативні телескопи та підзорні труби Телескоп дозволяє розрізняти близькі світні точки та спостерігати дуже слабкі далекі світні об’єкти.

Слайд 10

Оптичний мікроскоп Мікроскоп дає уявне обернене збільшене зображення малих об’єктів. Сучасні оптичні мікроскопи дають збільшення до 2000 разів.

Слайд 11

Узагальнення та закріплення вивченого матеріалу Розв’язування задач Задача 12.2. Дійсне чи уявне зображення створює об’єктив фотоапарата на фотоплівці? Пряме чи обернене це зображення? Задача 12.14. Чому плівку пропускають перед об’єктивом кінопроектора так, щоб зображення на ній були розташовані «догори ногами»? Задача 12.17. Від чого залежить час, на який треба відкривати затвор фотоапарата під час фотографування?

Слайд 12

Задача 12.21. Хлопець стоїть на відстані 17 м від будівлі заввишки 6 м. Яка висота зображення цієї будівлі на сітківці його ока? Вважайте, що око є тонкою лінзою з фокусною відстанню 17 мм. Задача 12.23. Микола читає підручник, тримаючи його на відстані 15 см від очей. Які окуляри йому потрібні, щоб він читав, тримаючи книжку на відстані найкращого зору від очей? Яке зображення даватимуть ці окуляри: дійсне чи уявне? збільшене чи зменшене?

Слайд 13

Домашнє завдання Прочитати теоретичний матеріал за підручником; вивчити матеріал за конспектом; задачі 12.18,12.22.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика