X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Надпровідність"

Завантажити презентацію

"Надпровідність"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Надпровідність Підготувала учениця 11 класу Стрельчук Катерина

Слайд 2

Надпровідність, властивість багатьох провідників, що складається в тому, що їх електричний опір стрибком падає до нуля при охолодженні нижче певної критичної температури , характерної для даного матеріалу. Цю властивість виявлено у більш ніж 25 металевих елементів, великого числа сплавів та інтерметалічних сполук, а також у деяких напівпровідників.

Слайд 3

Теорії надпровідності Явище надпровідності — макроскопічне (видиме) проявлення квантової природи речовини: атомів та електронів. Відомо, що електрони в атомі можуть перебувати тільки у визначених станах, яким відповідають дискретні значення енергії. Таким чином атом може поглинати і випромінювати енергію певними порціями — квантами. Однак, якщо ми перейдемо до макроскопічного тіла, де концентрація електронів перевищує 1022 см−3, то квантовий характер зміни енергії кожного електрону «змазується» великою кількістю таких електронів, що поглинають або випромінюють енергію, і ми бачимо суцільний спектр поглинання або випромінювання енергії макроскопічними тілами.

Слайд 4

Вперше поняття надпровідності виникло в Голландії. У 1911 році голландський фізик Камерлінг-Оннес  виявив, що при охолодженні ртуті в рідкому гелії її опір спочатку змінюється поступово, а потім  при температурі 4,2 К різко падає до нуля.

Слайд 5

Значення критичних температур для деяких металів

Слайд 6

Слайд 7

Однак нульовий опір - не єдина відмітна риса надпровідності. Ще з теорії Друде відомо, що провідність металів збільшується з пониженням температури, тобто електричний опір прагне до нуля.