X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лабораторна робота «Вимірювання ваги динамометром»

Завантажити презентацію

Лабораторна робота «Вимірювання ваги динамометром»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

1. Виміряйте за допомогою динамометра вагу запропонованих вам тіл. 2. Вимірявши вагу кожного тіла, обчисліть їхні маси. 3. Заповніть у зошиті для лабораторних робіт таблицю. № з/п Найменування тіл Вага тіла, Н Маса тіла, кг 1 2 3

Слайд 3

Задачі 1. З документальних репортажів можна побачити, що рухи космонавтів на борту орбітальної космічної станції нагадують рухи аквалангістів, що плавають під водою. Чи можна стверджувати, що аквалангісти так само перебувають у стані невагомості?

Слайд 4

Слайд 5

3. Більшість супутників планет не мають атмосфери. Чому? 4. Як змінюються сила тяжіння, що діє на космонавта, і його вага, коли він переміщається із Землі на орбітальну станцію?

Слайд 6

Розв’язок Сила тяжіння зменшується незначною мірою (менше ніж на 10 % при висоті орбіти станції 300 км над поверхнею Землі): вона залежить тільки від маси тіла й відстані до центра Землі, що при переміщенні на орбітальну станцію змінюється всього лише на кілька відсотків. Якби не сила притягання до Землі, орбітальна станція покинула б навколоземну орбіту й полетіла далеко в космічний простір. А от вага космонавта в орбітальній станції дорівнює нулю, оскільки космонавт разом зі станцією перебуває в стані вільного падіння на Землю.

Слайд 7

Розрахункові завдання 2. Чому дорівнює вага хлопчика, якщо він стоїть у нерухомому ліфті? Чому дорівнюватиме вага хлопчика, коли ліфт піднімається угору з постійною швидкістю? Маса хлопчика 40 кг. 1. Чи може хлопчик, на якого діє сила ваги 400 Н, тиснути на горизонтальну опору із силою 600 Н? 3. Яка сила ваги діє на порожній мідний куб з довжиною ребра 7 см і товщиною стінок 1 см?

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Завдання для самостійної роботи Початковий рівень 1. Виберіть правильне твердження. Під дією якої сили змінюється швидкість тіла, кинутого вертикально угору? А Ваги тіла. Б Сили пружності. В Сили тяжіння. 2. Виберіть правильне твердження. На рисунку зображені деякі сили, що діють на тіло й опору.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Високий рівень 1. а) Коркову кулю з поверхні стола перенесли в посудину з водою. Чи змінилася при цьому сила тяжіння, що діє на кулю? Чому? б) Посудину об’ємом 20 л наповнили рідиною. Яка це може бути рідина, якщо її вага дорівнює 160 Н? До чого ця сила прикладена? Зобразіть цю силу на кресленні. 2. а) Металевий брусок затиснутий у лещатах. Яка фізична природа ваги бруска? б) Вага мідної кулі об’ємом 120 см3 дорівнює 8,5 Н. Суцільна ця куля чи порожня?

Слайд 15

Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика