X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кульова блискавка

Завантажити презентацію

Кульова блискавка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Як виглядає кульова блискавка? Вже із самої назви ми розуміємо, що блискавка має форму кулі. Але її форма всього лише близька до кулі; блискавка може витягуватися приймаючи форму еліпса або груші, її поверхня може коливатися. Кульова блискавка світиться-деколи тьмяно, а деколи досить яскраво. Яскравість світла кульової блискавки порівнюють з яскравістю світла 100-ватної лампи. Зазвичай, блискавка має жовтий, оранжевий або червонуватий колір. В 20-% випадків-це біла куля, в 15-%-синя або блакитна. Іноді колір блискавки змінюється в процесі спостереження. Перед згасанням блискавки в її середині можуть виникати темні області у вигляді плям, каналів, ниток.

Слайд 3

Як правило, кульова блискавка має досить чітку поверхню, яка відмежовує її від повітряного середовища яке оточує блискавку. Це типова межа розділу двох різних фаз. Наявність такої межі говорить про те, що блискавка знаходиться в особливому фазовому стані. В окремих випадках на поверхні блискавки починають ”танцювати“ полум‘яні язички, з неї виходить багато іскр. Діаметр кульової блискавки знаходиться в діапазоні від одного сантиметра до кількох метрів. Зазвичай,зустрічаються блискавки діаметром 15…30 см. Кульова блискавка рухається безшумно. Але може видавати шипіння або жужання-особливо коли вона іскрить.

Слайд 4

Поведінка кульової блискавки Кульова блискавка може рухатися по дуже дивній траєкторії. Разом з тим в її русі спостерігаються певні закономірності: 1. Виникнувши десь вгорі, в хмарах, вона опускається ближче до поверхні землі. 2. Біля поверхні землі вона рухається далi, майже горизонтально, як правило, повторюючи рельєф поверхні. 3. Блискавка, обходить об‘єкти які проводять струм, і в тому числі людей. 4. Блискавка виявляє “бажання” проникати в середину приміщень.

Слайд 5

Під час грози земля і об‘єкти, які знаходяться є її поверхні, заряджаються позитивно, а це означає, що кульoва блискавка, що обходить об‘єкти і копіює рельєф, також заряджена позитивно. Якщо, зустрічається предмет, який негативно заряджений, то блискавка притягнеться до нього і швидше за все вибухне. З часом заряджена блискавка може змінитися і тоді зміниться характер її руху. Тобто кульова блискавка дуже реагує на електричне поле поблизу поверхні землі, на заряд, який знаходиться на об'єктах, які знаходяться на її шляху. Таким чином, блискавка прагне переміститися в ті області простору, де електрична напруженість поля менша; цим можна пояснити часту появи кульових блискавок у середині приміщень.