X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Конденсатори"

Завантажити презентацію

"Конденсатори"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Конденсатори» підготувала: учениця 11-М класу ЗОШ І-ІІІ ст. №32 м.Черкас Тамара Бережна

Слайд 2

Конденсатор – це пристрій призначений для накопичення заряду і енергії електричного поля. Цей радіокомпонент складається з двох полюсів з певним значенням місткості і малою резистивною провідністю. Конденсатор є пасивним електронним компонентом. Звичайно складається з двох електродів у формі пластин (званих обкладками), розділених діелектриком, товщина якого мала в порівнянні з розмірами обкладок. Конденсатор є засобом накопичення електроенергії в електричних ланцюгах. Типовою областю застосування є: згладжуючі фільтри в джерелах електроживлення; ланцюги межкаскадових зв’язків; фільтрація перешкод. Основною характеристикою є місткість. Виміряють місткість в Мікрофарадах (мкФ)(1*10-6 Фарада), Нанофарадах(нФ)(1*10-9 Фарада) і Пікофарадах (пФ)(1*10-12 Фарада). Якщо розібрати конденсатор, то можна побачити там обкладки. Місткість конденсатора пропорційно збільшується з площею обкладань і зменшується при збільшенні відстані між ними. Ще одним важливим параметром конденсатора є робоча напруга. Напруга характеризується максимальною напругою при перевищенні якої наступає пробій діелектрика і смерть конденсатора.

Слайд 3

Принцип роботи конденсатора можна пояснити на принципі надування простої кульки. До тих пір коли ми її дуємо вона збільшує свою ємкість до певного значення і утримує її там до тих пір, аж поки ми неперестанемо їїдути. Коли ми перестаємо її надувати, кулька починає звільнювати те повітря, що ми в неї накачали. Таки ж самим чином і працює конденсатор. До тих пір поки струм передається безперебійно по електричному ланцюгу конденсатор заряджається, а після якогось короткочасного перебою конденсатор звільнюється від струму таким чином заповнюючи недостачу струму в мережі.

Слайд 4

В 1745 році в Лейдені німецький фізик Евальд Юрген фон Клейст і голландський фізик Пітер ван Мушенбрук випадково створили конструкцію-прототип електролітичного конденсатора – «лейденську банку». Перші конденсатори, що складаються з двох провідників розділених непровідником, згадувані звичайно як конденсатор Епінуса або електричний лист, були створені ще раніше.

Слайд 5

Властивості конденсатора Конденсатор в ланцюзі постійного струму може проводити струм у момент включення його в ланцюг (відбувається заряд або перезаряд конденсатора), після закінчення перехідного процесу струм через конденсатор не тече, оскільки його обкладки розділені діелектриком. В ланцюзі ж змінного струму він проводить коливання змінного струму за допомогою циклічної перезарядки конденсатора, замикаючись так званим струмом зсуву.

<