X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія винайдення радіо

Завантажити презентацію

Історія винайдення радіо

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія винайдення радіо

Слайд 2

Англійський фізик Д. Максвелл теоретично передбачив існування та властивості електромагнітних хвиль

Слайд 3

Німецький вчений Г.Герц експериментально отримав та вивчив електромагнітні хвилі, однак його приймальний пристрій був лише індикатором електромагнітних хвиль і його можна було використовувати лише в лабораторних умовах, а про можливість здійснення бездротового зв’язку вчений не давав ствердної відповіді. Герца, як вченого, цікавили досліджувані фізичні явища.

Слайд 4

Американський вчений Ілайю Томсон висунув ідею про використання електромагнітних хвиль для здійснення звязку

Слайд 5

Нікола Тесла сконструював пристрій для передачі електричної енергії без проводів – прототипи сучасних коливальних контурів, однак питання радіозв’язку тоді його не цікавили.

Слайд 6

Французький фізик Бранлі показав, що шар металічних ошурків змінює електричну провідність під дією пристрою, який він назвав радіокондуктором і який дозволяє фіксувати електромагнітні хвилі, однак, за його власними словами, він обмежувався лише лабораторними дослідженнями і не ставив собі за мету створення технічного засобу бездротового зв’язку

Слайд 7

Англійський фізик Лодж запропонував покрашений радіокондуктор –когерер, який був обладнаний пристроєм для струшування, але когерер не забезпечував достатньої надійності, повторюваності відновлення чутливості, а струшування не було автоматичним після кожного сигналу.

Слайд 8

Російський фізик О.Попов 7 травня 1895р. демонструє перший радіоприймач і здійснює перший сеанс радіозв’язку на відстань 64 м, однак свого винаходу не запатентував. Те, що приймач О.Попова використовувався для радіотелеграфного зв’язку чітко сказано в його статті :” На одинокі коливання приймач відповідає коротким дзвінком; довгі сигналі передавача фіксуються на приймачі кількома короткими дзвінками”. Так передавались точки і тире азбуки Морзе.

Слайд 9

Італійський інженер Г.Марконі створює пристрої, аналогічні приймачам О.Попова і отримує на них патент в Англії.

Слайд 10

Г.Марконі здійснює радіозв’язок через Антлантичний океан на відстань 3500км.

Слайд 11

Діяльність Марконі за розвиток радіо як засобу зв’язку відзначена Нобелівською премією.

Слайд 12

Джерела en.wikipedia.org ru.wikipedia.org uk.wikipedia.org

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика