X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Фотохімічна дія світла. Фотографія"

Завантажити презентацію

"Фотохімічна дія світла. Фотографія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фотохімічна дія світла.Фотографія

Слайд 2

Хімічна дія світла Будь-яке перетворення молекул є хімічний процес. Хімічні процеси, що протікають під дією видимого світла та ультрафіолетових променів називаються фотохімічними реакціями. Світлової енергії достатньо для розщеплення багатьох молекул. У цьому і виявляється хімічна дія світла.До фотохімічних реакцій відносяться: фотосинтез вуглеводів у рослинах, розпад бромистого срібла на світлочутливому шарі фотопластинки, взаємодія хлору з воднем на світлі з утворенням HCl і багато іншого. Вицвітання тканин на сонці та засмага (потемніння шкіри людини під впливом ультрафіолетових променів) – це теж приклади хімічної дії світла.

Слайд 3

Процес фотосинтезу Найважливіші хімічні реакції під дією світла і сонця відбуваються в багатьох мікроорганізмах, траві, зеленому листі дерев і т.д. Листя поглинають з повітря вуглекислий газ і розщеплюють його молекули на складові частини: вуглець і кисень. Відбувається це в молекулах хлорофілу під дією червоних променів сонячного спектра. Цей процес називається фотосинтезом. Хлорофіл -- зелений пігмент, зосереджений в хлоропластах і знаходиться в неміцному стані з білковими речовинами.

Слайд 4

Наявність хлорофілу є необхідною умовою фотосинтезу, тобто створення органічної речовини з вуглекислоти і води за участю сонячного світла. У результаті фотосинтетичної діяльності рослин в минулі геологічні епохи в недрах і на поверхні Землі накопичилися величезні запаси відновленого вуглецю і органічних продуктів у вигляді кам'яного вугілля, нафти, горючих газів, сланців, торфу, а атмосфера збагатилася киснем. Фотосинтез може протікати тільки під дією світла певного спектрального складу.

Слайд 5

Фотографія Хімічна дія сві