X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів"

Завантажити презентацію

"Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Явища електролітичної дисоціації і електролізу Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів

Слайд 2

Електролітична дисоціація Із курсу хімії нам вже відоме таке явище як електролітична дисоціація. Це розпад електролітів (речовин, розплавів або розчинів, які проводять струм) на йони при розчиненні у полярному розчиннику.

Слайд 3

Внаслідок взаємодії молекул розчинюваної речовини і розчинника послаблюється взаємодія між йонами розчинюваної речовини і молекула може розпастися на йони.

Слайд 4

В електроліті з'являються вільні носії зарядів і він починає проводити струм. Оскільки заряд у водних розчинах чи розплавах електролітів переноситься йонами, то таку провідність називають йонною. За йонної провідності проходження струму пов'язано із перенесенням речовини. Процес, що відбувається далі називається електролізом.

Слайд 5

Електроліз На електродах відбувається виділення речовин, які входять до складу електроліту. Цей процес і називають електролізом. На аноді негативно заряджені частинки віддають свої зайві електрони (окиснювальна реакція), а на катоді позитивні йони отримують електрони (реакція відновлення). У розчині може відбуватися процес об’єднання йонів у нейтральні молекули, такий процес називається рекомбінацією.

Слайд 6

Елекроліз водного розчину хлориду Отже, на прикладі CuCl2 ми бачимо, що аніони хлору переміщуються до анода, а катіони купруму рухаються до катода.

Слайд 7

Після досліджень електролізу У.Нікольсона і А.Карлейла у 1833 році Майклом Фарадеєм був установлен закон, який дістав назву перший закон електролізу або закон Фарадея. Він звучить так: маса речовини m, що виділяється на аноді або катоді під час проходження електричного струму в електролітах, прямо п