X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів

Завантажити презентацію

Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів

Слайд 2

На які групи поділяються речовини за своїми електричними властивостями? провідники напівпровідники діелектрики А рідини належать до провідників електрики чи до діелектриків?

Слайд 3

До якого класу речовин належать за своїми електричними властивостями рідини? діелектрики провідники напівпровідники

Слайд 4

Електроліз Речовини, водні розчини (або розплави) яких є провідниками, називають електролітами. Процес виділення речовини на електродах під час протікання електричного струму через розчин або розплав називається електролізом.

Слайд 5

Електроліз Позитивні іони рухаються у напрямку струму до катода, їх називають катіонами, а негативні іони, що рухаються до анода, — аніонами.

Слайд 6

Майкл Фарадей (1791–1867) — англійський фізик, засновник вчення про електромагнітне поле. Виявив хімічну дію електричного струму, встановив закони електролізу.

Слайд 7

Перший закон Фарадея Кількість речовини, яка виділяється на електроді, прямо пропорційна електричному заряду, що пройшов через електроліт. Маса m речовини, яка виділяється на електроді під час електролізу, пропорційна силі струму I та часу t його проходження: де k — коефіцієнт пропорційності, який одержав назву електрохімічний еквівалент речовини.

Слайд 8

Електрохімічний еквівалент речовини Електрохімічний еквівалент речовини чисельно дорівнює масі цієї речовини, яка виділяється на електроді за 1 с під час проходження через електроліт струму силою 1 А:

Слайд 9

Другий закон Фарадея Електрохімічні еквіваленти речовин прямо пропорційні відношенням їхніх атомних мас до валентності. Двовалентний атом несе подвійну, тривалентний — потрійну порцію зарядів порівняно з одновалентними іонами. Речовина Атомна маса Валентність Електрохімічний еквівалент k Водень 1,008 1 0,01 Натрій 23,07 1 0,24 Кисень 16 2 0,08 Алюміній 27,1 3 0,09

Слайд 10

Поясніть спостережуване явище

Слайд 11

Задача Під час сріблення виробу на катоді за 30 хв утворилося срібло масою 4,55 г. Визначте силу струму при електролізі. Дано Із таблиці: Відповідь:

Слайд 12

Домашнє завдання 1. Вивчити теоретичний матеріал уроку. 2. Розв’язати задачі за посібником: Задача 11.7. Скільки срібла осіло на катоді електролізної установки, якщо процес електролізу тривав 10 хв при силі струму 25 А? Задача 11.24. За який час на катоді електролітичної ванни виділиться 40 г хрому, якщо електроліз проходить при силі струму 25 А? 3. Додаткове завдання. Підготувати повідомлення на тему «Електроліз і його практичне застосування».

Слайд 13

Дякую за увагу!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика