X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дуговий розряд

Завантажити презентацію

Дуговий розряд

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «Дуговий розряд» Виконала учениця 7-А класу Швець Анна

Слайд 2

Дугови й розря д — вид самостійного газового розряду, який виникає за високої температури між електродами, розведених на невелику відстань і супроводжується яскравим світінням у формі дуги.

Слайд 3

Для дугового розряду характерні: велика густина струму;   напруга між електродами порядку кількох десятків вольт;   висока температура; інтенсивне світлове випромінювання зі значним вмістом ультрафіолетових компонентів.

Слайд 4

При виникненні дугового розряду сила струму зростає до сотень амперів, а напруга на розрядному проміжку падає до декількох десятків вольтів. Завдяки потокові електронів, що випускаються нагрітим катодом, підтримується висока провідність між електродами дуги. Цьому також сприяє і термічна іонізація газу, коли атоми втрачають електрони, зіштовхуючись один з одним, і стають носіями електричного струму.

Слайд 5

Температура металевих електродів нижча ніж у вугільній дузі   внаслідок значно більшої теплопровідності металу порівняно з вугіллям. У зварювальній дузі метал електрода, розплавляючись, заповнює шов між деталями. Другим електродом слугують деталі, що зварюються. У дугових лампах, які використовуються для отримання інтенсивних світлових потоків, електроди виготовляють із тугоплавких металів (молібден, вольфрам). Атмосферою в такій дузі є інертні гази аргон, криптон, пара ртуті чи натрію. 

Слайд 6

Будова ртутної дугової лампи високого тиску  Два металеві електроди впаяно у сферичний кварцовий балон. Посередині розміщується запалювальний електрод. Лампа може працювати як на постійному, так і на змінному струмі. В останньому випадку в якості баластного опору зручно використовувати дросель, тобто котушку з досить значним індуктивним опором. В балоні знаходиться невелика кількість ртуті та інертний газ, необхідний для запалювання розряду. Для виникнення дугового розряду на запалювальний електрод подаються високовольтні імпульси. По виникненні розряду в інертному газі ртуть швидко випаровується і лампа переходить у стаціонарний режим дугового розряду, в якому основну роль відіграє пара ртуті.

Слайд 7

На практиці дуговий розряд можна одержати, минаючи стадію іскри. Для цього електроди зближають до зіткнення. При цьому вони сильно розжарюються струмом. Потім їх розводять і одержують електричну дугу. Зазвичай температура катода сягає 4000 К (атм. тиск). Якщо розглянути цей процес на прикладі вугільних електродів, то з часом вугільний катод загострюється, а на аноді з'являється кратер — заглиблення в найгарячішому місці дуги.

Слайд 8

Взаємодія електродів з плазмою дуги призводить до їх нагрівання, часткового розплавлення, випаровуванню, окислювання і інших видів корозії. Після підпалу, дуга може бути стійка при розведенні електричних контактів до деякої відстані. При експлуатації високовольтних електроустановок, в яких неминуче поява електричної дуги, боротьба з електричною дугою здійснюється за допомогою електромагнітних котушок, суміщених з дугогасильні камерами. Серед інших способів відомі використання вакуумних і масляних вимикачів, а також методи відведення струму на тимчасове навантаження, самостійно розриває електричний ланцюг.

Слайд 9

Електрична дуга використовується при електрозварювання металів, для виплавки сталі (Дугова сталеплавильна піч) і у висвітленні (у дугових лампах).

Слайд 10

Схема дугового розряду при зварці 1 — катод; 2 — стовп дугового розряду; 3 — анод; 4 — полум'я зварювальної дуги.

Слайд 11

Ксенова дугова лампа Ксенонові лампи найчастіше застосовуються в проекторах і в сценічному освітленні, тому що мають дуже гарну передачу кольору. Завдяки малому розміру випромінюючої області вони знайшли застосування в оптичних приладах.

Слайд 12

Дугова піч електрична піч, в якій використовується тепловий ефект електричної дуги для плавки металів і ін. матеріалів. Перші промислові Д. п. побудовані в 1898—1901 П. Еру у Франції і Е. Стассано в Італії..

Слайд 13

Схема дугової печі А) Прямої дії; Б)Побічної дії; В)Із закритою дугою

Слайд 14

Практичні застосування Застосування дугового розряду широке й різноманітне. Так, ним користуються при зварюванні й різанні металів, при виплавці сталі високої якості (дугова піч) і для освітлення (прожектори, проекційна апаратура). Існують дугові лампи з ртутними електродами у кварцових балонах, де дуговий розряд виникає в ртутній парі при викачаному повітрі. У такий спосіб влаштовані кварцові лампи. Справа в тому, що дуга, яка виникає в ртутній парі, є потужним джерелом ультрафіолетового випромінювання. Той самий заряд, але при низьких тисках, застосовується в ртутних випрямлячах для випрямлення змінного струму.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика