X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Дифракція світла"

Завантажити презентацію

"Дифракція світла"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дифракція світла

Слайд 2

Характерним проявом хвильових властивостей світла є дифракція світла -відхилення від прямолінійного поширення на різких неоднородностях середовища.

Слайд 3

Дифракція була відкрита Франческо Грімальді в кінці XVII ст. Пояснення явища дифракції світла дано Томасом Юнгом і Огюстом Френелем, які не тільки дали опис експериментів зі спостереження явищ інтерференції і дифракції світла, але і пояснили властивість прямолінійності поширення світла з позицій хвильової теорії.

Слайд 4

Принцип Гюйгенса-Френеля кожна точка хвильової поверхні є джерелом вторинних сферичних хвиль, які інтерферують між собою

Слайд 5

Слайд 6

Побудова дифракційної картини від круглого отвору, та круглого непрозорого екрану

Слайд 7

Дифракція від різних перешкод: а) від тонкої зволікання; ? б) від круглого отвору; ? в) від круглого непрозорого екрана.

Слайд 8

Зони Френеля Для того щоб знайти амплітуду світлової хвилі від точкового монохроматичного джерела світла А в довільній точці Про ізотропного середовища, треба джерело світла оточити сферою радіусом r = ct

Слайд 9

Зоны Френеля Інтерференція хвилі від вторинних джерел, розташованих на цій поверхні, визначає амплітуду в розглянутій точці P,       тобто необхідно провести додавання когерентних коливань від усіх вторинних джерел на хвильової поверхні

Слайд 10

Зони Френеля Так як відстані від них до точки О різні, то коливання будуть приходити в різних фазах. Найменша відстань від точки О до хвильової поверхні В одно r0.

Слайд 11

Зони Френеля Перша зона Френеля  обмежується точками хвильової поверхні, відстані від яких доточки О рівні:  де лямбда - довжина світлової хвилі.

Слайд 12

Зони Френеля Друга зона:     

Слайд 13

Зони Френеля

Слайд 14

Дифракційні картини від одної перешкоди з різним числом відкритих зон

Слайд 15

Зонні пластинки На цьому принципі засновані так звані зонні пластинки.

Слайд 16

Отримані зображення за допомогою зонної пластинки

Слайд 17

Дифракційна решітка

Слайд 18

Дифракційна решітка Величина d = a + b називається постійною (періодом) дифракційної решітки, де а - ширина щілини; b - ширина непрозорої частини.

Слайд 19

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ))

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика