X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія виникнення футболу

Завантажити презентацію

Історія виникнення футболу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІСТОРІЯ ФУТБОЛУ Учениці 10-А класу СЗШ №253 м.Києва Федоренко Марії

Слайд 2

Футбол - одна з найстаріших спортивних ігр, походження якої відноситься до далекого минулого. Історія не знає ні року, ні місця народження футболу. Археологічні розкопки довели, що «пращур» футболу існував ще в Давньому Єгипті: вчені знайшли тут не тільки зображення людей, які грають у м`яч, але й самі м`ячі. Історики стверджують, що гра в м'яч ногами була улюбленою грою китайських воїнів у 2 000 році до н.е., і те, що прабатьків футболу слід шукати в Стародавньому Римі і древній Греції.

Слайд 3

Згідно з китайськими легендами, футбол винайшов Жовтий імператор Хуанді близько 5 тисяч років тому. Також існують думки, що китайську гру «куджу» могли вигадати за часів Цинь Ші Хуанді або Ву Ді з династії Хань. Достеменно відомо, що вже у період династії Сун існували майже закриті клуби «куджу», куди було дуже важко потрапити. У китайському романі «Річкові заплави», датованого XV сторіччям, зображено, як грають у куджу в епоху династії Мін (1366—1644).

Слайд 4

У Середньовіччі у Франції грали в «ля суль» м`ячем із повітрям або ганчір'ям усередині, в італійських містах Флоренція та Падуя популярним було «кальчо» — жорстка гра, де можна було використовувати для відбивання кулі і руки і ноги, яка часто завершувалася травмами учасників. В італійській мові сучасний футбол зберіг старе ймення та називається італ. «calcio». Шота Руставелі згадував про грузинську забаву «лело», але більшість середньовічних ігор дуже відрізнялися від сучасного футболу.

Слайд 5

Але, мабуть, найбільше підстав вважати себе родоначальниками футболу є у англійців: саме тут футбол вперше був названий футболом. І сталося це не при офіційному визнанні гри, а при ... її забороні. У 1349 р. король Едуард III в спеціальному указі звернув увагу шерифів Лондона на те, що стрільба з лука (корисна для молоді пішла на другий план через захоплення різного роду марними і "беззаконними" іграми на зразок футболу.

Слайд 6

Так футбол вперше офіційно впав у немилість. Певно, шерифи не дуже старалися виконувати укази королів, так як рівно через 40 років Річард II видав новий указ, який забороняв футбол у всьому королівстві.  Подібний закон в 1401 р. видає і Генріх IV. Але і його зусилля накласти "вето" на найулюбленішу гру молоді виявилися марними. Генріх VIII йде ще далі: він карає навіть власників полів, на яких проходили заборонені гри. А футбол продовжував жити. І саме в Англії в 1863 р. була утворена перша в світі футбольна асоціація та розроблені перші офіційні правила гри, які через кілька десятиліть отримали загальне визнання.

Слайд 7

Слайд 8

Тут з'явилисяі перші клуби футболістів. До цього часу всі як би мирилися з тим, що гравець у ході змагання мо-же брати м'яч у руки. Але 26 жовтня 1863 р. в лондонській таверні на Грей Куїн-стріт зібралися представники новоспечених клубів, щоб виробити нові правила гри. Дехто Морлейот від імені клубів Шеффілда представив проект першого футбольного кодексу з дев'яти пунктів. Вони були компромісними: можна було грати і ногами і руками. Але прихильники гри тільки ногами, погодившись для виду продовжувати бурхливі дебати, на наступних збо-рах - у Кембриджі – вироби-ли остаточний звіт справді футбольних законів. 8 груд-ня 1863 ці закони увійшли в силу. 3 з 13 параграфів без-застережно забороняли гра-вцям торкатися м'яча рука-ми в самих різних ситуаціях (навіть воротарям). Так на-родився сучасний футбол. А прихильники гри і руками і ногами виділилися в нову асоціацію - регбійну.

Слайд 9

Коріння цієї гри на території України сягають кінця XIX ст. Одними з пер-ших гравців були англійські моряки в одеському порту, які створили і най-перші англійські команди. У 1884 р. в Одесі було збудоване перше футбо-льне поле, гру «football» іноземці на-магались популяризовувати серед мі-сцевого населення. Паралельно гра проникла до Західної України (спорти-вне товариство «Сокіл»). Перші пра-вила футбольної гри надруковано у монографії «Гімнастичні ігри шкіль-ної молоді». Гра 14 липня 1894 р. у Львові є першим документально зафіксованим футбольним матчем на території України.

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура