X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Онтологія, антропологія, гносеологія та аксіологія релігії

Завантажити презентацію

Онтологія, антропологія, гносеологія та аксіологія релігії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Онтологія, антропологія, гносеологія та аксіологія релігії 1.Ідея подвоєння світу. 2. Ідея Бога в системі релігійного світогляду. 3. Смисложиттєва проблематика в релігії.

Слайд 2

Ідея подвоєння світу є основою релігійної свідомості. Розрізняють чуттєве і надчуттєве подвоєння світу. Чуттєве подвоєння світу. Людина перетворює світ і себе у світі силою своєї уяви і за допомогою уяви. У свідомості людини, перш за все, виникає духовний світ образів та ідей у наочно-чуттєвій формі та абстрактних формах. Завдяки уяві створюється образ мети (як кінцевий результат діяльності), одночасно ідеальний образ майбутнього (до чого прагне людина). Уявний образ, який визначає прагнення до мети формує віру, здатність сприймати і переживати те, що може бути як дійсне.

Слайд 3

Бажане сприймається як необхідна реальність, що повинна здійснитися, людина переживає її як надію – один з наймогутніших стимулів її життєдіяльності, яка, в свою чергу, формує любов – спрямовану на особистість, націю, соціальну спільноту людей, на різні об’єкти пізнання і практичної діяльності (до Бога, життя, природи, ідеї, людини, професії). Любов формує вольові якості людини, здатність переносити радість і незгоди життя. Подвоєння світу земного буття людини на основі її пізнавально-перетворюючої діяльності можна зобразити так: Уява – образи та ідеї – мета – віра – надія – любов.

Слайд 4

Надчуттєве (містичне) подвоєння світу. Подвоєння світу в рамках земного буття не може задовольнити самосвідомість і самовідчування віруючої людини. Людина усвідомлює себе духовною істотою, яка продовжує себе у нащадках, у плодах своєї діяльності, переживає своє життя у вічності. Це означає, що віруючий живе з відчуттям наявності в собі якогось надприродного Начала і одночасно вірить у можливість прилучення до Вищої Сутності – це є необхідною умовою входження людини у світ, утвердження людського в людині. Об’єктивне подвоєння світу і людини у світі дає можливість подолати межу несвободи і залежності (від сил природи, суспільства) в умовах земного життя і отримати якісно нову модель світу і людини у світі.