X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Японське “економічне диво ”"

Завантажити презентацію

"Японське “економічне диво ”"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Японське економічне диво

Слайд 2

“Економічне диво” “Японське економічне диво” — це явище стрімкого росту японської економіки з середини 1950-х років до нафтової кризи 1973 року.

Слайд 3

Передумови Передумови "економічного дива“ : закупівля ліцензій, патентів, використання нових технологій; реформа податкової системи, запропонована американцем Доджем; відносна дешевизна японської робочої сили; відсутність значних військових витрат; кредити США, великі замовлення під час воєн США в Кореї і В'єтнамі; зниження цін на світових ринках на сировину і паливо та інше.

Слайд 4

Початок піднесення “Економічне диво” розпочалося у 1948 р. До початку 1953 р. Японія досягла довоєнного економічного рівня. Протягом 1952—1963 рр. її ВНП майже потроївся і характеризувався щорічним приростом у 9 %; протягом цих же років обсяг виробництва товарів зріс у 5 разів, а споживання подвоїлося.

Слайд 5

Реформи Американські власті здійснили ряд економічних реформ. Було введено антимонопольне законодавство, згідно з яким розпущено найбільші монопольні концерни. Американські фінансові радники провели реформу податкової системи. Були зменшені податки на підприємницьку діяльність. Встановлювався твердий обмінний курс ієни. Реформи в цілому пожвавили і посилили конкуренцію підприємців, сприяли росту виробництва.

Слайд 6

У 1946—1949 рр. була проведена земельна реформа, яка ліквідувала поміщицьке землеволодіння. Держава викупила у поміщиків і продала селянам майже 80 % усіх сільськогосподарських угідь. Посилилася конкуренція між виробниками, внаслідок чого зросла продуктивність праці, врожайність культур, розширився внутрішній ринок Японії, сформувався ринок робочої сили (частка самодіяльного населення, зайнятого у сільському господарстві, скоротилася з 48 % до 8 % сьогодні).

Слайд 7

Величезні американські капіталовкладення, а також внутрішні накопичення капіталу дали змогу повністю оновити обладнання, створити нові виробництва. У березні 1952 р. набрав чинності закон про сприяння раціоналізації виробництва. Згідно із законом підприємства отримували державну допомогу, податкові та інші фінансові пільги за умови модернізації виробництва, оновлення