X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сімейний бюджет"

Завантажити презентацію

"Сімейний бюджет"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сімейний бюджет Підготував учень 7-Б класу, Лагода Віталій

Слайд 2

Бюджет сім’ї Бюджет сім'ї — це план доходів і витрат сім'ї на певний період (тиждень, місяць, рік). Складається з двох частин. Перша частина охоплює джерела формування сімейного бюджету, друга — видатки сім'ї. Часто ці показники використовуються в економічних і соціологічних дослідженнях для визначення матеріального рівня життя народу, окремих соціальних груп населення, динаміки життєвого рівня. Доходи сім'ї можна поділити на постійні, тимчасові й одноразові. До постійних зараховують доходи від підприємницької діяльності, заробітну плату, пенсії, стипендії, субсидії та інші види соціальних виплат, відсотки на банківські вклади, ренту (доходи від оренди) та ін. Тимчасовими і одноразовими доходами є премії, спадщина, подарунки, гроші, взяті в борг, виграші в іграх та лотереях. Видатки сімейного бюджету поділяють на первинні і вторинні. До первинних, тобто неминучих, зараховують видатки на забезпечення фізіологічних потреб людини: купівля продуктів харчування, одягу, взуття, плату за житло і комунальні послуги, а також сплату податків задля загального добробуту. Вторинні видатки — це, наприклад, купівля власних будинків, автомобілів, електронної апаратури, предметів розкоші. Сюди ж належать і заощадження. Німецький статистик XIX ст. Ернст Енгель на основі аналізу видатків сімей різного рівня достатку сформулював закон, який носить його ім'я — закон Енгеля. Із зростанням доходів сім'ї питома вага видатків на харчування знижується, частка видатків на одяг, житло, комунальні послуги змінюється мало, а витрати на задоволення культурних та інших нематеріальних потреб помітно зростають.

Слайд 3

Сімейний бюджет в Швейцарії У країнах Європи сімейний бюджет схожий, але все ж дещо відрізняється у різних країн. Основні статті витрат сімейного бюджету в Швейцарії – це оплата медичного, пенсійного і особистого страхування, на які витрачається більше 22% від всіх видатків сім’ї. Доволі важливим являється стаття витрат на житло і комунальні послуги – 16,9%. Середньостатистичний громадянин Швейцарії виплачує близько 13,7% податків. 12,5% особистого бюджету іде на освіту, розваги і відпочинок. Оплата зв’язку і транспорту становить всього 9,9% від загальної суми витрат, продукти харчування і напої – 7,7%, ліки і платні медичні послуги – 4%, одяг і взуття – 2,9%. Оплата підприємствам сфери послуг, в тому числі пральні, перукарні, фітнес-центрам – 3,2%. А на тютюн і алкоголь швейцарці тратять біля 1,2%.

Слайд 4

Слайд 5

Сімейний бюджет в Франції У Франції статистика дещо інша. 25% від доходу французи витрачають на продукти харчування, 20% на оплату житла і комунальних послуг, 15% – транспорт, 9% – одяг і взуття. Близько 5% витрачається на медичні послуги. 26% доходів витрачається на інші потреби.

Слайд 6