X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Природний газ"

Завантажити презентацію

"Природний газ"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природний газ Підготувала учениця 11 класу Ярошенко Карина

Слайд 2

План: Поняття про природний газ. Походження. Основні родовища. Склад та властивості. Переробка та продукти. Застосування. Охорона довкілля. Перевірка знань. Висновок.

Слайд 3

Природний газ - суміш газів, що утворилася в надрах землі при анаеробному розкладанні органічних речовин. Як правило, це суміш газоподібних вуглеводнів (метану, етану, пропану, бутану тощо), що утворюється в земній корі та широко використовується як високо економічне паливо на електростанціях, у чорній та кольоровій металургії, цементній та скляній промисловості, у процесі виробництва будматеріалів та для комунально-побутових потреб, а також як сировина для отримання багатьох органічних сполук.

Слайд 4

Походження: Існують дві протилежні версії походження покладів газу : неорганічна та органічна. Є вагомі аргументи на користь кожної з них. Компоненти газу могли утворитися як з решток відмерлих рослин і мікроорганізмів, так і з неорганічних сполук за високої температури і тиску у верхніх шарах мантії в надрах Землі.

Слайд 5

Основні родовища : Першими великими і перспективними родовищами природного газу в післявоєнні роки стали родовища Ставропольського краю, Саратовської і Волгоградської областей, Дашавське і Шебелинське в Україні. Згодом запаси ПГ були відкриті також в Узбекистані, Туркменії, Північному Заураллі, Усть-Вілюйську в Сибіру, у Куйбишевській, Астраханській і Оренбурзькій областях. На сьогодні у Західному Сибіру розрізняють дві великі області ПГ: Східну і Північну. На півночі Ямальського півострова є Новопортовське, Ведмеже, Заполярне та Уренгойське родовища.

Слайд 6

Фізичні властивості : Критична температура і тиск; Розчинність; В’язкість; Вологовміст; Густина: ρ = 0,7 кг/м³; Температура займання: t = 650 °C; Теплота згоряння: 16 - 34 МДж/м³; Отруйні властивості природного газу: Природний газ створює удушаючу дію на організм людини; Отруєння природного газу може викликати параліч органів дихання та серця; Якщо ви почули запах газу - дзвоніть 104;