X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нові інструменти біржової торгівлі

Завантажити презентацію

Нові інструменти біржової торгівлі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Нові інструменти біржової торгівлі Шишков С.Є., Директор ПАТ “ФБ “Перспектива”

Слайд 2

2. ОБсяги біржових торгів акціями і облігаціями в світі Існує думка, що облігації у світовій практиці, власне кажучи, не надто біржовий інструмент. Втім, навіть після інтенсивного зростання обсягів світових ринків акцій, пов'язаних із поширенням впровадження технологій ринку заявок та інтернет-трейдингу, частка біржових торгів облігаціями на світових біржах є досить суттєвою: за 2007-2010 роки співвідношення між обсягами торгів облігаціями та акціями зросло з 1:8 до 1:3.

Слайд 3

3. Вартість акцій і облігацій у біржовому обігу в світі Вартість облігацій у біржовому обігу у 2008-09 рр. склала понад $50 трлн. І вперше за останні десятиріччя перевищила капіталізацію світового ринку акцій. Довідково: частка українського ринку облігацій (за даним CBonds у 2004-2010 роках обсяг ринку оцінювався в межах $2-12 млрд.) не перевищує 0,2% від вартості торгів облігаціями в світі.

Слайд 4

4. Ліквідність обігу акцій і облігацій в світі та в Україні Співвідношення обсягу торгів до вартості в обігу для акцій стабільно перевищує аналогічний показник ліквідності для облігацій, починаючи з 1999 року. За останні роки $1 облігацій в обігу в світі генерував в середньому $0.5 біржового обігу. З такого показника стартував і український облігаційний ринок, але попри позитивну динаміку кількісних показників розвитку ринку у 2004-07 рр., його якісний показник – ліквідність – поступово деградував з 50-57% до 13-14%.

Слайд 5

5. Структура біржових торгів облігаціями підприємств в Україні, млн.грн. В останні роки розвиток біржового ринку облігацій визначається майже винятково динамікою первинного ринку, частка якого зросла з 1-2% у 2005-2007 рр. до 66-76% у 2009-2011 рр. Можна, звісно, позитивно ставитися до постійного збільшення обсягів залучення коштів емітентами облігацій, але зменшення у 9 разів обсягів вторинних біржових торгів облігаціями у 2010 році порівняно з 2007-2008 роками свідчить про суттєве скорочення ліквідності біржового обігу інструментів корпоративного боргу.

Слайд 6

5. Механізми стимулювання ліквідності та поширення інструментарію Операції РЕПО щодо облігацій обмеження щодо цінних паперів, які можуть використовуватися в якості забезпечення за операціями РЕПО, включення таких цінних паперів до ломбардного списку центробанку, підвищення лістингових вимог до ліквідності, поширення інституту маркет-мейкерів (зокрема, НБУ), пріоритетність біржової ціни в податковому обліку. Забезпечені облігації. Облігації, що дозволяють уникати валютних ризиків. Іноземні цінні пап