X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Економічний зміст еластичності пропозиції за ціною

Завантажити презентацію

Економічний зміст еластичності пропозиції за ціною

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Економічний зміст еластичності пропозиції за ціною

Слайд 2

Що таке еластичність? Еластичність — це міра чутливості однієї змінної щодо іншої. Точніше, це числовий показник процентних змін, що відбуваються в одній величині в разі зміни на 1 % іншої величини.

Слайд 3

Що таке еластичність пропозиції? Еластичність пропозиції — показник, що відтворює зміни сукупної пропозиції, які відбуваються у зв'язку зі зростанням цін. У випадку, коли збільшення пропозиції перевершує зростання цін, останнє характеризується як еластичне (еластичність пропозиції більше одиниці — E>1).

Слайд 4

Еластичність пропозиції Еластичність пропозиції визначають так само, як і еластичність попиту. Єдина відмінність полягає в тому, що величина реагування пропозиції на збільшення ціни додатна, а попиту — від'ємна. Еластичність пропозиції дорівнює відношенню відсотока зміни величини пропозиції до відсотока зміни ціни.

Слайд 5

Цінова еластичність Цінова еластичність пропозиції є процентною зміною пропонованої кількості в результаті одновідсоткового збільшення ціни. Таке значення еластичності звичайно позитивне, бо вища ціна стане для виробників с тимулом для збільшення ви пуску продукції.

Слайд 6

Два випадки… Якщо приріст пропозиції дорівнює приросту цін, пропозиція називається одиничною, а показник еластичності дорівнює одиниці (E=1). Коли приріст пропозиції менше приросту цін, формується так звана нееластична пропозиція (еластичність пропозиції менше одиниці — E

Слайд 7

Формула Km — коефіцієнт еластичності пропозиції G — відсоток зміни кількості пропонованого товару F — відсоток зміни ціни Еластичність пропозиції обчислюється через коефіцієнт еластичності пропозиції за формулою…

Слайд 8

Чинники від яких залежить еластичність пропозиції особливість  виробничого процесу особливість товару до тривалого зберігання Особливості виробничого процесу дозволяють виробникові розширити виробництво товару при підвищенні ціни, а при пониженні його ціни переходить на випуск іншої продукції. Пропозиція такого товару є еластичною. час виготовлення продукту

Слайд 9

Часовий чинник залежності Коли виробник не в змозі швидко реагувати на зміни ціни, оскільки для додаткового виробництва товару необхідний значний час. Наприклад, збільшити виробництво автомобілів  за тиждень практично неможливо, хоча ціна на них може зрости в багато разів. У таких випадках пропозиція є нееластичною. Для товару, який не може зберігається тривалий час (наприклад, продукти, що швидко псуються), еластичність пропозиції буде низькою.

Слайд 10

Фактори зміни пропозиції Зміни в собівартості виробництва  за рахунок цін на ресурси, зміни податків і дотацій, досягнень  науки і техніки, нових технологій. Зниження собівартості дозволяє виробникові доставити на ринок більше товарів. Зростання собівартості призводить до протилежного результату — пропозиція знижується. Індивідуальні смаки споживачів. Перспективні очікування виробників. При прогнозах щодо зростання цін в майбутньому виробники можуть скоротити пропозицію, щоб незабаром продати товар за вищою ціною, і навпаки Зміни цін на інші товари, зокрема на товари субститути. Кількість товаровиробників безпосередньо впливає на пропозицію, оскільки чим більше постачальників товарів, тим вище пропозиція і навпаки

Слайд 11

Крива пропозиції Крива пропозиції.  Р — це ціна, Q — кількість пропозиції. Графік пропозиції (крива пропозиції)  показує співвідношення між ринковими цінами і кількістю товарів, які виробники бажають запропонувати. Основні чинники, що впливає на рух кривої пропозиції — це витрати виробництва та технічний прогрес.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Економіка