X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Техногенні надзвичайні ситуації

Завантажити презентацію

Техногенні надзвичайні ситуації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Техногенні надзвичайні ситуації В Україні діє понід 1,5 тис. пожежо- і вибухонебезпечних об’єктів, на яких сконцентровано близько 13 млн. тонн твердих і рідких небезпечних речовин. Аварії на промислових об’єктах біологічно-небезпечних; радіаційно-небезпечних; хімічно-небезпечних; пожежо-небезпечних; вибухо-небезпечних; аварії на шахтах.

Слайд 2

Вибухо і пожежонебезпечні об’єкти Це об’єкти, на яких виробляються, зберігаються і транспортуються вибухо- і пожежонебезпечні речовини. Сюди належать підприємства, у виробничому процесі яких використовуються вибухо- і пожежонебехпечні речовини, а також залізничний і трубопровідний транспорт. ВИДИ УРАЖЕНЬ: термічні опіки; механічні травми: баротравма органів дихання; розрив барабанної перетинки; черепномозкова травма; баротравма органів ШКТ.

Слайд 3

29 січня 2003 р. в США на фармацевтичному заводі в місті Кінстон (штат Північна Кароліна) стався потужний вибух. В результаті вибуху 35 осіб зазнали серйозних травм. В радіусі 1,5 милі були вибиті вікна і двері будівель Загинуло вісім осіб Основними чинники ураження на вибухонебезпечних об'єктах: – повітряна ударна хвиля, що супроводжується метальним ефектом - відкиданням людей на декілька метрів, у результаті чого в них виникають закриті ушкодження внутрішніх органів, черепа й опорно-рухового апарата; – повторні снаряди (уламки скла, будинків і автомашин) із високою кінетичною енергією; викликають множинні поранення; за характером - близькі до вогнепальних; – балки, що обрушилися, і перекриття будинків призводять до стиснення і закритих ушкоджень внутрішніх органів, черепа та кінцівок; – обставини, що супроводжують катастрофу й обумовили її раптовість, масштабами, особливостями руйнацій і загибеллю людей, викликають психічні травми, що виявляються у формі психозу й депресії.

Слайд 4

Пожежа на нафтовому резервуарі в Омську (3 листопада 2002 року) Під час аварій із витоком газу смертельні наслідки і травматичні ушкодження різноманітної важкості виникають внаслідок впливу вибухової хвилі або термічного впливу вогненної кулі, чи їх комбінованого впливу . В резервуарі знаходилося 300 тон відходів нафти. У ліквідації пожежі брало участь 31 пожежна команда. Травень 2003 р. Вибух на газопроводі в Саратовській області