X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Причини винекнення та екологічні наслідки кислотних дощів"

Завантажити презентацію

"Причини винекнення та екологічні наслідки кислотних дощів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Начать «Причини винекнення та екологічні наслідки кислотних дощів». Підготувала учениця 10-В класу Бірюк Анна

Слайд 2

Реакція світової громадськості Вперше проблема кислотних дощів стала предметом серйозного обговорення на ХХVIII Генеральній асамблеї Міжнародного союзу з теоретичної та прикладної хімії (ІЮПАК), що проходила в Мадриді у вересні 1975. У 1983р. вступила в силу "Конвенція про транскордонне забруднення повітря на велику відстань", в якій зазначено, що країни повинні прагнути до обмеження і поступового зменшення забруднення повітряного середовища, включаючи забруднення, що виходять за межі своєї держави. У липні 1985р. в Хельсінкі 20 держав Європи та Канада підписали Протокол про 30%-ве зниження викидів оксидів сірки на території цих держав або їх транскордонних потоків на території сусідніх держав. Проблема охорони атмосферного повітря від забруднень відображена і в Законі Росії про охорону навколишнього середовища (2002р.).

Слайд 3

Причини утворення кислотних дощів вулкани Природні причини гроза

Слайд 4

Причини утворення кислотних дощів Штучні джерела мінеральні добрива спалювання топлива топливо літаків нафтопереробка автотранспорт

Слайд 5

Причини утворення кислотних дощів Щорічно в атмосферу Землі викидається близько 200 млн. т твердих частинок (пил, сажа та ін), 200 млн.т сірчистого газу (SO2), 700 млн. т оксиду вуглецю (II), 150 млн. т оксидів азоту (NOx) , що складає в сумі понад 1 млрд. т шкідливих речовин. Джерелами виникнення кислотних опадів є сполуки сірки та азоту.

Слайд 6

Сірка міститься в таких корисних копалинах, як вугілля, нафта, залізні, мідні та ін руди; одні з них використовують як паливо, інші направляють на підприємства хімічної та металургійної промисловості. При переробці (зокрема, при випалюванні руд) сірка переходить в хімічні з'єднання, наприклад, в сірчистий газ (оксид сірки (IV)). Утворені з'єднання частково вловлюються очисними спорудами, інша їх кількість викидається в атмосферу. З'єднуючись з парами води, попередньо окислений оксид сірки (IV) утворює сірчану кислоту.

Слайд 7

Сірка У більшості антропогенних викидів переважають оксид сірки (IV) та сульфати. Сульфати виділяються при спалюванні палива і в ході таких промислових процесів, як нафтопереробка, виробництво цементу, гіпсу та цементу, сірчаної кислоти. З природних джерел сірковмісних сполук важливу роль відіграють біогенні викиди з грунту і продукти життєдіяльності рослин. В даний час в науці недостатньо даних про механізм процесів, в результаті яких виділяються сполуки сірки.

Слайд 8

Сірка При виверженнях вулканів переважає оксид сірки (IV), в меншій кількості в атмосферу надходить сірководень, а також сульфати у вигляді аерозолів і твердих часток. Щорічно в усьому світі в результаті вулканічної діяльності виділяється 4-16 млн. т сполук сірки (у перерахунку на SO2).

Слайд 9

Азот міститься в паливі багатьох видів копалин, наприклад, у вугіллі і нафті. З антропогенних джерел виділяється близько 93% оксидів азоту (II), який в результаті хімічних реакцій в атмосфері перетворюється на оксид азоту (IV), який і утворює з водою азотну кислоту.

Слайд 10

Природні джерела оксидів азоту - це грозові розряди і блискавки, а також біогенні речовини. Летючі органічні сполуки, на відміну від оксидів сірки та азоту, надходять в атмосферу головним чином з природних джерел (65% від загальної кількості). Основне джерело цих речовин - рослини, в результаті життєдіяльності яких утворюються складні органічні речовини.

Слайд 11

Наслідки кислотних дощів в природі В результаті випадання кислотних осадів порушується рівновага в екосистемах, погіршується продуктивность сільськогосподарських рослин і поживні властивості грунтів.

Слайд 12

Наслідки кислотних дощів в техніці В результаті корозії руйнуються металеві конструкції.

Слайд 13

1) Зміни у водних екосистемах:  -Підвищення кислотності води,  -Вилуговування важких металів,  -Інтоксикація води,  -Зв'язування фосфатів,  -Втрата рибних ресурсів,  -Скорочення тварин і птахів, що живуть біля води,  -Дефіцит чистої прісної води. 2) Зміни в грунті: -Закислення грунту, -Руйнування кореневої системи, -Порушення процесів всмоктування води і поживних речовин, -Вимивання біогенів і поживних речовин, -Вивільнення іонів токсичних металів, -Пригнічення і загибель грунтової біоти, зокрема азотфіксуючих бактерій. 3) Зміна рослинності: -Пошкодження листкової поверхні та хвойних голок, -Порушення транспірації, -Порушення фотосинтезу, -Зниження опірності патогенних організмів, -Накопичення в камбію токсичних важких металів, -Ослаблення, порушення росту, -Деградація, всихання, загибель Наслідких кислотних дощів

Слайд 14

Наслідки кислотних дощів В кожному регіоні є будівлі, що піддалися руйнування в результаті кислотних осадів.

Слайд 15

Наслідки кислотних дощів в архітектурі Кислотні осади руйнують будівлі із мармура і вапняку. Історичні пам’ятники Греції і Риму, що простояли тисячоліттями, за останні роки руйнуються прямо на очах.

Слайд 16

Наслідки кислотних дощів в архітектурі Така ж доля загрожує і Тадж-Махалу – шедевру індійскої архітектури періоду Великих моголів, в Лондоні - Тауеру і Вестмінстерському аббатству…

Слайд 17

Наслідки кислотних дощів … в Санкт-Петербурзі – Казанському собору, Александро-Невской Лаврі і ін.

Слайд 18

Наслідки кислотних дощів в архітектурі На соборі Св. Павла шар портлендського вапняку роз'їденого на 2.5 см. У Голландії статуї на соборі Св. Іоанна "тануть, як льодяники". Чорними відкладеннями, цим "раком каменю", роз'їдений королівський палац на площі Дам в Амстердамі.

Слайд 19

Последствия кислотных дождей архитектура

Слайд 20

Слайд 21

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Екологія