X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Предмет та завдання екології. Методи екологічних досліджень.

Завантажити презентацію

Предмет та завдання екології. Методи екологічних досліджень.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Предмет та завдання екології. Методи екологічних досліджень. Мета: ознайомити з поняттям екології, її предметом та завданнями, розглянути питання про напрями і методи екологічних досліджень.

Слайд 2

Структура уроку Організаційний етап Вивчення нового матеріалу Підсумок уроку Домашнє завдання

Слайд 3

Діти! Сьогодні ми з вами почнемо вивчення нового розділу біології, який називається основи екології. Опанувавши його ви дізнаєтесь про основні закономірності дії екологічних факторів на живі організми, основні середовища їхнього існування та їх особливості; а також про особливості та структуру угрупувань цих організмів (природних та штучних) та багато іншого цікавого.

Слайд 4

Екологія Екологія – це наука про взаємозв’язки живих організмів та їхніх угрупувань між собою та довкіллям, про структуру і функціонування надорганізмових систем. Екологія є відносно молодою біологічною наукою, вона сформувалася лише в XIX ст. Сам термін “екологія” запропонував німецький вчений Е.Геккель у 1866 році.

Слайд 5

Предмет і завдання екології Предметом екології є різноманітні зв’язки між організмами, їх угрупуваннями та середовищем існування. Зверніть увагу! Головні завдання екології : Встановлення закономірностей взаємозв’язків між організмами, х угрупуваннями та умовами довкілля; дослідження структури та функціонування угрупувань організмів; розробка методів визначення екологічного стану природних та штучних угрупувань; спостереження за змінами в окремих екосистемах та біосфері вцілому, прогнозування їх наслідків; застосування екологічних знань у справі охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів.

Слайд 6

Напрями екології Вчення про Популяційна Біогеоценологія екологічні екологія фактори

Слайд 7

Напрями екології Зверніть увагу! Екологічний фактор – це елемент середовища, що впливає на організм хоча б в одній із фаз його індивідуального розвитку Популяційна екологія вивчає популяції різноманітних організмів як особливий рівень організації живої матерії (структуру, стан, способи саморегуляції). Біогеоценологія – це наука про структуру, функціонування, саморозвиток багатовидових угрупувань організмів (біогеоценозів) та біосфери вцілому. До екологічних наук також належать: екологія бактерій, грибів, рослин, тварин, радіоекологія та ін. Отже, екологія – це комплексна біологічна наука, яка тісно взаємодіє з багатьма природничими дисциплінами.

Слайд 8

Методи екологічних досліджень Існує багато методів екологічних досліджень. Про них ви детально дізнаєтесь, прочитавши §54 на с.273 і зробивши коротенький конспект прочитаного. (Приклад конспекту) Основні практичні методи екології: методи екологічної індикації; метод екологічного моніторингу метод математичного моделювання

Слайд 9

Перевір, як ти засвоїв новий матеріал Що таке екологія? Що є предметом вивчення екології? Які головні завдання екології? Які ви знаєте напрями екологічних досліджень, охарактеризуйте їх? Які методи застосовують вчені-екологи при дослідженнях?

Слайд 10

Домашнє завдання: Відпрацювати відповідний текст підручника (§54 на с.271-273).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія