X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Найбільша в світі трагедія - вибух Чорнобильської АЕС

Завантажити презентацію

Найбільша в світі трагедія - вибух Чорнобильської АЕС

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найбільша в світі трагедія - вибух Чорнобильської АЕС Ми повинні пам’ятати

Слайд 2

26 квітня 1986 року в 1 годину 23 хвилини в СРСР на Чорнобильській атомній електростанції відбулася найбільша ядерна аварія в світі. Викинуто в атмосферу 190 тонн радіоактивних речовин. 8 з 140 тонн радіоактивного палива реактора опинилися в повітрі. Інші небезпечні речовини продовжували покидати реактор в результаті пожежі, що тривала майже два тижні. Люди в Чорнобилі піддалися опромінюванню в 90 разів більшому, ніж при падінні бомби на Хіросіму. Забруднена територія площею 160 тисяч квадратних кілометрів. Більше всього постраждали північна частина України, захід Росії і Білорусь. Приблизно 400 тисяч людей евакуйовано із зони лиха. Території, які вони покинули, на багато десятків років залишаться пустелями, обнесеними колючим дротом.

Слайд 3

Причини аварії на Чорнобильській АЕС

Слайд 4

Електростанції не тільки проводять, але і споживають електрику, наприклад споживають його насоси, призначені для охолоджування реактора. Електрика зазвичай забезпечується із загальної мережі. Якщо реактор відключається від загальної мережі, він повинен бути здатний отримати енергію з власної продукції. Якщо ж реактор не проводить електрика, то потрібне інше джерело енергії для забезпечення безперебійної доставки хладагента в реакторне ядро. Для цього використовуються дизельні генератори, проте при виключенні реактора існує затримка, поки генератори будуть запущені. Саме тому під час цієї затримки реактор повинен бути здатний сам забезпечувати необхідну потужність для живлення охолоджуючих систем. На 25 квітня 1986 року був запланований тест 4-го реактора АЕС по самозабезпеченню енергією. Персонал станції повинен був перевірити, чи вистачить електричної потужності сповільненій турбіні, щоб експлуатувати аварійне устаткування і насоси для охолоджування. Цей тест вже проводився раніше, але не були визначені остаточні результати, тому було вирішено повторити його. На превеликий жаль, цей тест був визначений як тест неядерної частини електростанції і тому виконувався без урахування необхідних обережностей. Дії персоналу, що проводив тестування, не були скоординовані з персоналом, що відповідає за ядерну безпеку.

Слайд 5

Для тестування потрібно було знизити потужність реактора. Спочатку реактор працював в половину потужності і контрольні системи не дозволяли зменшити потужність. Тільки у 23 години 25 квітня система управління дозволила зменшити потужність. Потужність впала до 30 MW(t). Потім оператори пробували підняти потужність 700-1000 MW(t). До години ночі 26 квітня потужність була стабілізована на рівні 200 MW(t), але досягти цього вдалося тільки після технологічних порушень, несумісних з гарантованим безпечним функціонуванням системи. Реактор став дуже нестабільним і оператори були вимушені вносити зміни через кожні декілька секунд, щоб підтримувати постійну потужність. Насоси, що забезпечують охолоджування реактора, стали подавати меншу кількість води і об'єм пари в охолоджуючих каналах збільшився. Раптове збільшення продукції теплоти привело до вибуху, що зруйнував реакторне ядро. Трьома секундами пізніше відбувся ще один вибух. Причиною першого вибуху було паливо, в другому вибуху, мабуть, взяв участь водень. Вибухи зруйнували дах реактора і радіоактивні речовини вирвалися назовні.

Слайд 6

Екологічні наслідки катастрофи на ЧАЕС Як вважають чимало фахівців, катастрофа за обсягом і різноманітністю наслідків була найстрашнішою в історії людства. Вона утворила в центрі Східної Європи чималі плями забрудненої радіонуклідами території, проживання на якій небезпечне для здоров'я. Та це зовсім не мертва зона! Про її шкідливість нічого "не знають" ні рослини, ні тварини. Зона катастрофи, як магніт, притягує вчених, що бажають глибше вивчити вплив радіонуклідів та іонізуючого випромінювання на фауну і флору. Інші вчені на "великій землі" стежать за станом здоров'я десятків тисяч евакуйованих та ліквідаторів.

Слайд 7

. . На значних відстанях від ЧАЕС життя рослин і тварин протікає нормально. Та детальні вимірювання свідчать, що більшість організмів містить у собі підвищені концентрації радіонуклідів. Виявилося, що у шкаралупі яєць чи черепашок молюсків накопичується стронцій. Сильнішим було ураження тварин. Покинуті людьми кішки і собаки збивалися у зграї, знищуючи одна одну й слабших істот. Вчені не раз спостерігали у тварин лисі лапи й низ живота, спричинені впливом а- і (3-частинок (нагадуємо, що вони поглинаються у перших двох міліметрах тіла). У лісі, всипаному викидом, було знищено більшість комах, які жили у верхньому сантиметрі ґрунту

Слайд 8

Минають роки після аварії на Чорнобильській АЕС,та біль не вщухає,тривога не полишає людей,пов’язаних скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобиль атомний -він, мабуть, зникне після того, як ми витравимо в собі Чорнобиль духовний.А поки що не заживає чорнобильська рана.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія