X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Екологічні проблеми літосфери"

Завантажити презентацію

"Екологічні проблеми літосфери"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологічні проблеми літосфери

Слайд 2

Що таке літосфера? Літосфера — верхня тверда оболонка земної кулі. До її складу входять земна кора та субстрат (верхня частина мантії Землі).

Слайд 3

Екологічні функції літосфери Літосфера є накопичувачем і зберігачем поверхневих і підземних вод. Вона забезпечує біоту неорганічними поживними речовинами, містить мінеральні та енергетичні ресурси, необхідні для існування і розвитку людського суспільства. Екологічні функції літосфери як планетарної геосистеми разом з протікають в ній геологічними процесами (як природними, так і антропогенними) можна визначати на підставі тієї ролі, яку вони відіграють у життєзабезпеченні та еволюції біоти і головним чином людського суспільства.

Слайд 4

Склад літосфери Дослідити літосферу можна тільки в області суші, завдяки цьому географи вивчають склад і будову земної кори. На даний момент, є можливість досліджувати області, які відносяться до поверхні земної кори аж до великих глибин. Це відбувається за рахунок природних оголень, який можна знайти по берегах морів, річок і сильно зруйнованих гір. Тому склад і будову земної кори відомий приблизно до глибини 16 км.

Слайд 5

Основні забруднювачі Літосфери Мінеральні добрива Пестициди Важкі метали Нафтопродукти та нафта

Слайд 6

Забруднювач Наслідки Мінеральні добрива можливепідкисленняґрунту, евтрофікаціяводойм, порушеннябіогеохімічногокругообігунітрогену, фосфору тадеякихіншихелементів, мінеральнідобриваєджереламиважкихметалівтарадіонуклідів Пестициди погіршенняхарчовихякостейізбереженняпродукції; втрачанняприродноїродючості; інтоксикаціявеликоїкількостібіологічнихвидів, якеможепризвестидоїхньогозникнення; пестицидиувисокихконцентраціяхмаютьвираженімутагеннііканцерогеннівластивості Важкі метали зниженняактивностіферментів(Cu,Hg); утворенняхалатівзізвичайнимиметаболітамитапорушенняобмінуречовин(Fe); взаємодіюзклітиннимимембранами ізмінуїхпроникностітаіншихвластивостей(Cd, Cu); Нафтопродукти і нафта Нафтапривисокихконцентраціяхізолюєпоживніречовинивідкореніврослин; робитьґрунтовумасугідрофобною Черезнаявністьароматичнихіполіциклічнихароматичнихвуглеводнівтаіншихсполукнафтаінафтопродуктитоксичнідлягрунтовоїбіоти.