X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Скринька прислів’їв і приказок. А. Григорук “Влітку день годує рік”

Завантажити презентацію

Скринька прислів’їв і приказок. А. Григорук “Влітку день годує рік”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Скринька прислів’їв і приказок. А. Григорук “Влітку день годує рік”

Слайд 2

Скоромовка Ніс Гриць пиріг через поріг, став на горіх упав на поріг

Слайд 3

Гра “Блискавка” Казка Дубочки Мишка Каска Дубочки Мишка Казка Дубочки Миска Казка Зубочки Мишка Казка Дубочки Мишка Казка Дубочки Мишка

Слайд 4

Чистомовка Ра-ра-ра - висока…. Ро-ро-ро- гостре….. Рі-рі-рі – сонце…. Ру-ру-ру - не псуй….. Ри-ри-ри- книжку …. Ря-ря-ря – ясна… Ір-ір-ір- великий … Ер-ер-ер- молодий …..

Слайд 5

Гра “Доповни речення” Жовтіють (що?) (дерева) Жовтіють дерева (де?) (в лісах) (Коли?) жовтіють дерева в лісах. Восени жовтіють дерева в лісах і (де?)

Слайд 6

Читання слів на одному диханні сідаємо всім рясний розцвітають поважало дивилася служила кроквочка дзвінок весело Придивіться уважно до цих слів. У кожному з них заховалися інші слова. Знайдіть їх

Слайд 7

Гра "Незвичайна математика" Виконайте дії і прочитайте утворений результат. Зуб + і — убі + ага + дка = ... (загадка). Скарб — арб + ород — д + мовк + а = ... (скоромовка). Усіх — іх + мі + шум — ум + ка = ... (усмішка). При + кут — ут + азал — ал + ка = ... (приказка). Пас — ас + рис + ліс — с + в'я = ... (прислів'я).

Слайд 8

ТЕМА Скринька прислів’їв і приказок. А. Григорук “Влітку день годує рік”

Слайд 9

ЗАВДАННЯ Формувати в учнів уявлення про суттєві ознаки прислів‘їв, приказок як перлин усної народної творчості, в яких відображена народна мудрість - джерело увиразнення нашого мовлення. Викликати в учнів бажання запам'ятовувати прислів'я, приказки, використовувати їх у своєму мовленні. Учити виділяти в тексті головне. Довести на матеріалах прислів’їв красу, багатство, влучність рідної мови. Виховувати інтерес до читання.

Слайд 10

ЗНАТИ Суттєві ознаки прислів‘їв, приказок як перлин усної народної творчості; Найпростіші жанрові особливості дитячого фольклору.

Слайд 11

ВМІТИ Використовувати прислів'я, приказки у своєму мовленні; Виділяти в тексті головне; Доводити на матеріалах прислів’їв красу, багатство, влучність рідної мови.

Слайд 12

Прислів’я і приказки Народні пісні Скоромовки Загадки Казки Усна народна творчість

Слайд 13

Прислі в'я – це короткі сталі афористичні вислови, в яких у художній формі виражено судження народу про життєві явища…

Слайд 14

Прислів'я справедливо вважають вираженням народної мудрості і народної філософії… На відміну від інших жанрів прислів'я охоплюють найрізноманітніші аспекти дійсності… Прислів'я досить стійкі, менше від інших жанрів піддаються варіантності. Основою цього є той факт, що вони правдиво відтворюють життєві спостереження і дають оцінку певним явищам. Стійкість підсилюється і тим, що прислів'я є творами афористичними і легко запам'ятовуються. Характерна ознака прислів'їв та приказок виявляється в можливості передавати загальне в конкретному» (Михайло Грицай). Прислів'я – довершений за змістом вислів, який становить граматично й інтонаційно оформлене судження, як правило, у формі складного речення, що має двочленну структуру: «Поженешся за двома зайцями – жодного не здоженеш».

Слайд 15

Приказка — це образний вислів чи мовний зворот, який влучно характеризує людину, її вчинки, явища життя і т. д.

Слайд 16

Приказка - жанр фольклорної прози, короткий сталий образний вислів констатуючого характеру, нерідко становить частину прислів'я, але без висновку, і вживається в переносному значенні. Зміст її, на відміну від прислів'я, не має звичайно повчального характеру, їй властива синтаксична незавершеність. Вона переважно є неповним реченням або частиною речення» Досить часто це вкорочене прислів'я, наприклад: «як сніг на голову», «вивести на чисту воду», «лисячий хвіст», «вовчий рот», «собаку з'їв».

Слайд 17

Прислів'я вчить, як на світі жить Прислів’я про книгу Книгу читають не очима, а розумом Книга – не пряник, а дітей до себе манить Книгу прочитав, на крилах політав Книгу читати – все знати Книга мала, та серцю люба Книга – дзеркало життя

Слайд 18

Прислів’я про мову Птицю пізнати по пір'ю, а людину по мові. Рідна мова - не полова: її за вітром не розвієш. Більше діла — менше слів. Будь господарем своєму слову. Мовивши слово, треба бути йому паном. Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш.

Слайд 19

Прислів’я про добро Буде добре, як мине зле. Будь добрим - бідним станеш. Від добра ніхто не тікає. Від добра добра не шукають. Все добре, що добре кінчається. Добре чути далеко, а зле ще далі. Добре ім'я краще багатства. Добре роби - добре й буде. Добре треба шукати, а зло саме прийде

Слайд 20

Словникова робота Когут – півень Ціп – ручне знаряддя для молотьби, що складається з довгого держака і прикріпленого до нього ременем або мотузкою короткого дерев’яного бича. Збіжжя – рослини та зерно хлібних злаків. Засік – відгороджене місце в коморі або великий ящик для зсипання зерна, борошна.

Слайд 21

Коротенький влучний вислів, але без повчального змісту.

Слайд 22

Коротенький влучний вислів, який має повчальне значення.

Слайд 23

Вік живи,... вік учись.

Слайд 24

Бджола мала, а й та... працює

Слайд 25

Хто багато читає, той... багато знає

Слайд 26

Пройдіть по лабіринту і прочитайте вислів “Щ о н а ч е, т е с М о о г е е, о т о т ь” р н в о з т г є г й В и о м т а й о і о а о м м і е, б а н м н ч л и а є т у в е в а в о д х

Слайд 27

Прочитайте і запам'ятайте ння. ння це си Си Зна зна це ла ла.

Слайд 28

Закінч прислів’я Не знаєш броду …. Диму без вогню….. Не той друг, що медом маже, а той….. Кожна жаба своє….. З малої іскри…. Ластівка день починає, а …. Птицю пізнають па пір’ю, а …

Слайд 29

Домашнє завдання Прочитати с. 15 – 17 Виразно читати вірш А. Григорука “Влітку день годує рік” Приготувати прислів’я, пояснивши їх зхміст

Слайд 30

Молодці!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання