X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оповідання про справи твоїх ровесників

Завантажити презентацію

Оповідання про справи твоїх ровесників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Читання ІІ частина 3 клас Оповідання про справи твоїх ровесників Підготувала Смілянець С. М. вчитель початкових класів Уманської міської гімназії

Слайд 2

Василь Сухомлинський 15 серпня 1918 року в селі Васильківці на Полтавщині у селянській сім'ї народився В.О.Сухомлинський. У сім'ї, крім Василя, було ще троє дітей. Батьки ніколи не сварилися між собою й не карали своїх дітей. Усі діти в сім'ї Сухомлинських обрали професію вчителя. В. О. Сухомлинський – найвідоміший педагог і письменник. Він працював 35 років у школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, якого любили й батьки, діти. Василь Олександрович теж любив дітей і написав для них безліч цікавих оповідань, казок. У його творах переважає доброта, бо він сам був доброю людиною і хотів, що ви, діти, виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата й маму, свою родину, домівку і нашу велику , прекрасну Батьківщину. Його твори мають виховний характер. Помер в 1970 році.

Слайд 3

Твори

Слайд 4

Сказав Мудрець: - Живи, добро звершай! Та нагороди за це не вимагай! Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи і від звіра. Хай оживає істина стара: Людина починається з добра.

Слайд 5

Читання слів,їх значення Повага Чемність Порядність Вихованість Щедрість Гідність Милосердя

Слайд 6

До іменників доберіть прикметники з тексту Хатинка Одежа Хлопчик Слова Діла маленька мокра незнайомий красиві, жалісливі красиві

Слайд 7

Чистомовки про дружбу “Кінь утік…” Ас-ас-ас – в нас чудовий клас, Зі-зі-зі – усі ми друзі. Ем-ем-ем – нікого не підведем! Ім-ім-ім – нам весело усім!

Слайд 8

Читання прислів'я на одному диханні Дружба і братство – дорожче багатства. Краще друзі хороші, ніж у кишені гроші.

Слайд 9

В дорогу нам рушати час, Хай дружба поєднає нас. Бо ми з тобою хлопці – молодці І друзі ми – рука в руці. Коли душа співає, їй перешкод немає, Хоча б яка пригода! Де дружба, там і згода.

Слайд 10

“Гвинтик” Заучування скоромовки У бобра добра багато: І на дворі, і в оборі, і коморі, Бо охоче дні і ночі він робив; Він і сіяв, і молотив.

Слайд 11

Гра “Утворіть слова”, складіть речення Бу ду лю ла до ди цю пра є є на є

Слайд 12

Словник Гвинт – стрижень, що має різьбу. Аеродром – місце стоянки, зльоту і посадки літаків. Віраж – поворот. Рейс – шлях за маршрутом.

Слайд 13

Прочитайте прислів'я , ідучи за цифрами 3 великого 6 з 7 малого 2 досягти 1 щоб 4 треба 5 почати Щоб досягти великого, треба почати з малого.

Слайд 14

Хто про інших добре дбає, Той ніколи не вмирає. Намагайтесь так рости, Щоб добро у світ нести.

Слайд 15

Читання вірша Хто про інших добре дбає, Той ніколи не вмирає. Намагайтесь так рости, Щоб добро у світ нести.

Слайд 16

Виразне читання вірша “Який слід повинна залишити людина на землі” Ти добро лиш твори повсюди. Хай теплом твоїм повняться груди. Ти посій і доглянь пшеницю, Викопай і почисть криницю, Волю дай, нагодуй пташину, Приласкай і забав дитину, Бо людина у цьому світі Лиш добро повинна творити!

Слайд 17

Читання анаграм Тящас Гавапо Рістьщи Повідальвідність ністьчуй щастя повага щирість відповідальність чуйність

Слайд 18

Читання прислів‘я броДо титвори – бесе севетили. Добро творити – себе веселити.

Слайд 19

Прочитайте прислів'я 1 зробиш 6 лихо 2 добро 3 не 7 начувайся 5 вдієш 4 кайся Зробиш добро не кайся, вдієш лихо – начувайся.

Слайд 20

Євген Гуцало Письменник Євген Пилипович Гуцало народився 14 січня 1937р. в с. Старому Животові Вінницької області в родині сільських учителів.У дитинстві він захоплювався читанням книг. Любов до читання з часом переросла в захоплення віршування. Коли Євген учився в шостому класі, один із перших його віршованих творів під назвою «Червоний прапор» вмістила шкільна стінгазета, що викликало страшенну гордість хлопця. Про своє дитинство письменник розповідав у багатьох оповіданнях, у тому числі в повісті «Сільські вчителі», «Шкільний хліб», «У гаї сонце зацвіло». Та найбільшу славу і визнання авторові принесли твори для дітей. В оповіданні «Лось» письменник розповідає історію про те, як лось, намагаючись напитись з ополонки, потрапив у воду й почав тонути. Двоє хлопчиків стали свідками боротьби лісового красеня за життя. Зрозумівши, що важкий лось сам не зможе врятуватись, хлопці кинулись на допомогу. Брати тільки-но встигли визволити тварину з льодяного полону, як пролунав постріл. Хлопці не відразу зрозуміли, що куля влучила саме у врятованого ними лося. Незабаром з'ясувалось, що вбивцею лісового красеня із сусіднього заповідника став їх рідний дядько Шпичак. Коли дядько зрозумів, що брати не в захопленні від його здобичі, він злякався, що хлопці можуть повідомити в заповідник про його вчинок. Він пробував їм і погрожувати, щоб вони мовчали, і пропонував за мовчанку м'ясо й роги, але діти, нічого не відповівши, пішли до своїх саней. Автор завершує оповідання тим, що розгублений Шпичак дивиться на мертве тіло лося і йому, страшенно хочеться, щоб «лось підняв голову, звівся на свої стрункі міцні ноги і неквапно побіг до лісу, як він ще недавно біг, поки дороги йому не перетнула куля». Але лось так і не ворухнувся. Є. Гуцало спеціально не розповідає про те, що буде далі, пропонуючи замислитись над цим читачу.

Слайд 21

Твори

Слайд 22

За числами прочитайте речення 6 показує 1 поведінка 4 в якому 3 дзеркало 2 це 8 обличчя 5 кожен 7 своє Поведінка – це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя.

Слайд 23

Загадка Які ноги заввишки, Такий ніс завдовжки. Хату на хаті має, Всім жабам рахунок знає. Лелека

Слайд 24

Словник Либонь – мабуть Гребінь – верхівка даху Галуззя – дрібні гілочки Причілок – бокова стіна будинку Бовваніли - виднілися

Слайд 25

Прислів'я Де лелека водиться, там щастя родиться

Слайд 26

Анатолій Іванович народився 20 березня 1932 року в селі Махаринцях на Вінниччині в родині службовця. 1950 року закінчив Бердичівську середню школу, а 1956 — філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Два роки вчителював на Хмельниччині. Певний час працював викладачем на кафедрі стилістики КДУ. З 1958 по 1968 рік обіймав посаду редактора, потім — завідувача редакції видавництва дитячої літератури «Дитвидав» (згодом «Веселка»). 1968 року перейшов на роботу в редакцію журналу «Малятко». Був його відповідальним секретарем, головним редактором. Нині працює в літературному відділі цього популярного дитячого видання. Першу книжку «Семафори відкрито» видрукувано у видавництві «Веселка» 1964 року. За нею побачили світ «Гусак Червонолап», «Сніговик-дражнилко», «Жилетка «Пінгвін», «В цьому дворку як у вінку», «Пухова сніговиця», «Солом’яне море», «Чим хата багата», «Що край, то звичай», «Побрехенька про лиху напасть», «Волелюбний вітер», «Праправнук барона Мюнхгаузена» та ін. А. Григорук виступає і як поет, і як прозаїк. Вірші, казки, оповідання та повісті на морально-етичні теми, пізнавальні мініатюри про розмаїтий довколишній світ, слова до пісень — власне, майже всі популярні жанри дитячої літератури не лишаються поза увагою письменника. Активно він працює і в галузі художнього перекладу.Чимало творів А. Григорука увійшло до читанок початкової школи, друкувалося в різних збірниках та журналах. А. Григорук — член Національної спілки письменників, заслужений журналіст України, відмінник народної освіти, лауреат премії ім. Наталі Забіли. Анатолій Григорук

Слайд 27

Твори

Слайд 28

Читання скоромовки Дід Данило ділив диню: Дольку – Дімі, дольку – Діні.

Слайд 29

Ідучи за цифрами прочитай прислів'я 1 хотів 4 а 5 вийшло 3 спішно 6 смішно 2 зробити Хотів зробити спішно, а вийшло смішно

Слайд 30

Словник Покушпелив – пішов, здіймаючи куряву. Здибав – зустрів. Запопав – роздобув.

Слайд 31

А. Григорук “В гурті й пісня йде ” Скоромовка Поздоровив перепел перепілку, В поле подарунок привіз – сопілку. Грає на сопілці перепелиця, Перепеленя співати вчиться.

Слайд 32

Словник Господа – господарство. Нищечком – тихенько. Цибатий – на високих тонких ніжках. Віниччя – рослина з високим пишним стеблом.

Слайд 33

Доповніть речення “Пісню в родині…” “Бабуся лукаво…” “Щира пісня…” “От і вважай”

Слайд 34

Народився в с. Дяківці Літинського району Вінницької області у родині селянина, ветерана Російсько-Японської війни Панаса Стельмаха. Мати — білоруска. 1933 закінчив літературний факультет Вінницького Педагогічного Інституту (першим у селі отримав вищу освіту) і до 1939 вчителював у селах Київщини; 1939 мобілізований до сталінського війська, учасник Другої Світової війни . У 1941 з'явилася перша поетична збірка «Добрий ранок». У роки війни вийшли збірки «За ясні зорі», «Провесінь». Написав твір «Чотири броди» (1978) та роман«Правда і кривда». Помер 1983 рокуу Києві, похований на Байковому цвинтарі. На честь Михайла Стельмаха названо вулицю. Син М. Стельмаха — дитячий письменник Максим Панасович Стельмах український письменник, драматург, фольклорист

Слайд 35

Твори

Слайд 36

Робота з чистомовкою Ло – ло – ло – любе літечко прийшло. Ра – ра – ра – ой, чудова пора! Аг - аг – аг – час веселих розваг.

Слайд 37

Робота із скоромовкою Зраділи туристи – ріка! В річці і раки, і риби. Гарно на річці рибалити!

Слайд 38

Читання анаграм В море я сітку закинув, Щоб спіймати там рибину, А спіймалась золота! Зветься риба як ота? Ракась юв’н Осм инл Куонь кащу

Слайд 39

Загадка Їхав на землі, Сидів не на возі, Їв не м'ясо, Кістки викидав. Рибалка та риба

Слайд 40

Словник Мормишка Донка Спінінг

Слайд 41

Тести до ІІ частини Сьогодні після … ми підемо на річку: а)обіду; б) вечері;в) сніданку. 2. Набрали повні кишені…: а)круп; б) картоплі; в) хліба. 3.А хвилин за … після відбою…: а)двадцять; б) п'ятнадцять; в) тридцять. 4. Він ще довго…: а) гомонів; б) бурмотів; в) шепотів. 1. б; 2. в; 3. в; 4. б.

Слайд 42

Тести до теми 1. В якій сім'ї народився і зростав Василь Олександрович Сухомлинський? а) в незаможній селянській сім'ї; б) в поміщицькій сім'ї; в) в родині артистів. 2. Хто з хлопчиків пожалів прибульця в оповіданні «Красиві слова і красиве діло»? а) той, хто пожалів його; б) той, хто поспівчував йому; в) той, хто запропонував сухий одяг. 3. З чим порівняв Юрко незакінчену роботу в оповіданні «Гвинтик»? а) з дрібничкою; б) з гвинтиком; в) з гаєчкою. 4. Який клопіт з'явився у Дениска (за оповіданням "Перебите крило")? а) стежити за лелеками; б) напувати телятко; в) виривати на грядці бур'ян. 5. Повітряна кулька: а) злетіла в небо; б) лопнула, немов мильна бульбашка; в) була обміняна на миску гречаної каші. 6. Яку пісню любили в родині найбільше в оповіданні «В гурті й пісня в лад іде»? а) "Розпрягайте, хлопці, коней"; б) "Місяць на небі"; в) "Дівчина – весна". 7. Славко в оповіданні «Ловись, рибко!» на змагання взяв ще й … а) акордеон; б) сніданок; в) футляр. 8.Що надумав зробити Митько, щоб стати переможцем? а) вибрати собі найкращу вудочку; б) вибрати найкраще місце біля річки; в) підгодувати рибу. 1.а ;2. в; 3.б; 4.а ; 5.а ; 6. б; 7. в; 8. в .

Слайд 43

Дякую!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання