X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оповідання про справи твоїх ровесників

Завантажити презентацію

Оповідання про справи твоїх ровесників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Читання ІІ частина 3 клас Оповідання про справи твоїх ровесників Підготувала Смілянець С. М. вчитель початкових класів Уманської міської гімназії

Слайд 2

Василь Сухомлинський 15 серпня 1918 року в селі Васильківці на Полтавщині у селянській сім'ї народився В.О.Сухомлинський. У сім'ї, крім Василя, було ще троє дітей. Батьки ніколи не сварилися між собою й не карали своїх дітей. Усі діти в сім'ї Сухомлинських обрали професію вчителя. В. О. Сухомлинський – найвідоміший педагог і письменник. Він працював 35 років у школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, якого любили й батьки, діти. Василь Олександрович теж любив дітей і написав для них безліч цікавих оповідань, казок. У його творах переважає доброта, бо він сам був доброю людиною і хотів, що ви, діти, виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата й маму, свою родину, домівку і нашу велику , прекрасну Батьківщину. Його твори мають виховний характер. Помер в 1970 році.

Слайд 3

Твори

Слайд 4

Сказав Мудрець: - Живи, добро звершай! Та нагороди за це не вимагай! Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи і від звіра. Хай оживає істина стара: Людина починається з добра.

Слайд 5

Читання слів,їх значення Повага Чемність Порядність Вихованість Щедрість Гідність Милосердя

Слайд 6

До іменників доберіть прикметники з тексту Хатинка Одежа Хлопчик Слова Діла маленька мокра незнайомий красиві, жалісливі красиві

Слайд 7

Чистомовки про дружбу “Кінь утік…” Ас-ас-ас – в нас чудовий клас, Зі-зі-зі – усі ми друзі. Ем-ем-ем – нікого не підведем! Ім-ім-ім – нам весело усім!

Слайд 8

Читання прислів'я на одному диханні Дружба і братство – дорожче багатства. Краще друзі хороші, ніж у кишені гроші.

Слайд 9

В дорогу нам рушати час, Хай дружба поєднає нас. Бо ми з тобою хлопці – молодці І друзі ми – рука в руці. Коли душа співає, їй перешкод немає, Хоча б яка пригода! Де дружба, там і згода.

Слайд 10

“Гвинтик” Заучування скоромовки У бобра добра багато: І на дворі, і в оборі, і коморі, Бо охоче дні і ночі він робив; Він і сіяв, і молотив.

Слайд 11

Гра “Утворіть слова”, складіть речення Бу ду лю ла до ди цю пра є є на є

Слайд 12

Словник Гвинт – стрижень, що має різьбу. Аеродром – місце стоянки, зльоту і посадки літаків. Віраж – поворот. Рейс – шлях за маршрутом.

Слайд 13

Прочитайте прислів'я , ідучи за цифрами 3 великого 6 з 7 малого 2 досягти 1 щоб 4 треба 5 почати Щоб досягти великого, треба почати з малого.

Слайд 14

Хто про інших добре дбає, Той ніколи не вмирає. Намагайтесь так рости, Щоб добро у світ нести.

Слайд 15

Читання вірша Хто про інших добре дбає, Той ніколи не вмирає. Намагайтесь так рости, Щоб добро у світ нести.

Слайд 16

Виразне читання вірша “Який слід повинна залишити людина на землі” Ти добро лиш твори повсюди. Хай теплом твоїм повняться груди. Ти посій і доглянь пшеницю, Викопай і почисть криницю, Волю дай, нагодуй пташину, Приласкай і забав дитину, Бо людина у цьому світі Лиш добро повинна творити!

Слайд 17

Читання анаграм Тящас Гавапо Рістьщи Повідальвідність ністьчуй щастя повага щирість відповідальність чуйність

Слайд 18

Читання прислів‘я броДо титвори – бесе севетили. Добро творити – себе веселити.

Слайд 19

Прочитайте прислів'я 1 зробиш 6 лихо 2 добро 3 не 7 начувайся 5 вдієш 4 кайся Зробиш добро не кайся, вдієш лихо – начувайся.

Слайд 20

Євген Гуцало Письменник Євген Пилипович Гуцало народився 14 січня 1937р. в с. Старому Животові Вінницької області в родині сільських учителів.У дитинстві він захоплювався читанням книг. Любов до читання з часом переросла в захоплення віршування. Коли Євген учився в шостому класі, один із перших його віршованих творів під назвою «Червоний прапор» вмістила шкільна стінгазета, що викликало страшенну гордість хлопця. Про своє дитинство письменник розповідав у багатьох оповіданнях, у тому числі в повісті «Сільські вчителі», «Шкільний хліб», «У гаї сонце зацвіло». Та найбільшу славу і визнання авторові принесли твори для дітей. В оповіданні «Лось» письменник розповідає історію про те, як лось, намагаючись напитись з ополонки, потрапив у воду й почав тонути. Двоє хлопчиків стали свідками боротьби лісового красеня за життя. Зрозумівши, що важкий лось сам не зможе врятуватись, хлопці кинулись на допомогу. Брати тільки-но встигли визволити тварину з льодяного полону, як пролунав постріл. Хлопці не відразу зрозуміли, що куля влучила саме у врятованого ними лося. Незабаром з'ясувалось, що вбивцею лісового красеня із сусіднього заповідника став їх рідний дядько Шпичак. Коли дядько зрозумів, що брати не в захопленні від його здобичі, він злякався, що хлопці можуть повідомити в заповідник про його вчинок. Він пробував їм і погрожувати, щоб вони мовчали, і пропонував за мовчанку м'ясо й роги, але діти, нічого не відповівши, пішли до своїх саней. Автор завершує оповідання тим, що розгублений Шпичак дивиться на мертве тіло лося і йому, страшенно хочеться, щоб «лось підняв голову, звівся на свої стрункі міцні ноги і неквапно побіг до лісу, як він ще недавно біг, поки дороги йому не перетнула куля». Але лось так і не ворухнувся. Є. Гуцало спеціально не розповідає про те, що буде далі, пропонуючи замислитись над цим читачу.

Слайд 21

Твори

Слайд 22

За числами прочитайте речення 6 показує 1 поведінка 4 в якому 3 дзеркало 2 це 8 обличчя 5 кожен 7 своє Поведінка – це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя.

Слайд 23

Загадка Які ноги заввишки, Такий ніс завдовжки. Хату на хаті має, Всім жабам рахунок знає. Лелека

Слайд 24

Словник Либонь – мабуть Гребінь – верхівка даху Галуззя – дрібні гілочки Причілок – бокова стіна будинку Бовваніли - виднілися

Слайд 25

Прислів'я Де лелека водиться, там щастя родиться

Слайд 26

Анатолій Іванович народився 20 березня 1932 року в селі Махаринцях на Вінниччині в родині службовця. 1950 року закінчив Бердичівську середню школу, а 1956 — філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Два роки вчителював на Хмельниччині. Певний час працював викладачем на кафедрі стилістики КДУ. З 1958 по 1968 рік обіймав посаду редактора, потім — завідувача редакції видавництва дитячої літератури «Дитвидав» (згодом «Веселка»). 1968 року перейшов на роботу в редакцію журналу «Малятко». Був його відповідальним секретарем, головним редактором. Нині працює в літературному відділі цього популярного дитячого видання. Першу книжку «Семафори відкрито» видрукувано у видавництві «Веселка» 1964 року. За нею побачили світ «Гусак Червонолап», «Сніговик-дражнилко», «Жилетка «Пінгвін», «В цьому дворку як у вінку», «Пухова сніговиця», «Солом’яне море», «Чим хата багата», «Що край, то звичай», «Побрехенька про лиху напасть», «Волелюбний вітер», «Праправнук барона Мюнхгаузена» та ін. А. Григорук виступає і як поет, і як прозаїк. Вірші, казки, оповідання та повісті на морально-етичні теми, пізнавальні мініатюри про розмаїтий довколишній світ, слова до пісень — власне, майже всі популярні жанри дитячої літератури не лишаються поза увагою письменника. Активно він працює і в галузі художнього перекладу.Чимало творів А. Григорука увійшло до читанок початкової школи, друкувалося в різних збірниках та журналах. А. Григорук — член Національної спілки письменників, заслужений журналіст України, відмінник народної освіти, лауреат премії ім. Наталі Забіли. Анатолій Григорук

Слайд 27

Твори

Слайд 28

Читання скоромовки Дід Данило ділив диню: Дольку – Дімі, дольку – Діні.

Слайд 29

Ідучи за цифрами прочитай прислів'я 1 хотів 4 а 5 вийшло 3 спішно 6 смішно 2 зробити Хотів зробити спішно, а вийшло смішно

Слайд 30

Словник Покушпелив – пішов, здіймаючи куряву. Здибав – зустрів. Запопав – роздобув.

Слайд 31

А. Григорук “В гурті й пісня йде ” Скоромовка Поздоровив перепел перепілку, В поле подарунок привіз – сопілку. Грає на сопілці перепелиця, Перепеленя співати вчиться.