X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Література для додаткового читання

Завантажити презентацію

Література для додаткового читання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Казки приваблюють чарівним польотом фантазії Але водночас – це не просто чиясь вигадка. Казка пов’язана багатьма нитками з життям народу, його сподіваннями. Герої цих казок – мужні, кмітливі, які вміють з честю вийти зі складної ситуації, завжди добро перемагає над злом. Ці казки дарують справжню радість і неабияке духовне задоволення.

Слайд 4

Коцюбинський М. «Івасик та Тарасик», «Десять робітників», «Дві кізочки» До книжки увійшли маленькі повчальні оповідання та казочки про десять чарівних робітників, які вміють робити все, про двох впертих цапків та двох розумних кізочок, а також про Івасика та хитрого Тарасика.

Слайд 5

До збірки увійшли казки та оповідання українського письменника Олега Буценя головною темою яких є виховання дитячої душі та моральних якостей юної особистості, набуття перших навичок і вмінь. Правда, Совість, Доброта — основні цінності, яким приділяв увагу у своїх творах письменник, що прагнув зробити внутрішній світ юного читача багатим і світлим. Толстой Л.М. Три Ведмеді Казка про дівчинку і трьох ведмедів.

Слайд 6

Вірші БойкаГ., ВоронькаП., Забіли Н. БартоА., МаршакаС. Читання віршів - це доволі цікаве заняття для дітей, адже вони відкривають для себе  світ - такий великий і різнобарвний.

Слайд 7

Сутєєв В. «Мишеня і олівець» і інші казки. У письменника і художника Володимира Суттєва є свій особливий світ. Там живуть смішні і добрі тваринки – заощадливий Їжачок, боягуз і добряк Заєць, допитливі Котенята і Мишеня. Осєєва В. “Три товариші”, “Погано” і інші.

Слайд 8

Ушинський К. “Два плуги” і інші казки “Два плуги” - повчальна розповідь про виховну силу праці. Казки Ушинського написані на основі народних традицій. Носов М. «Витівники», «На гірці» Носов – майстер популяризації політехнічних знань: він не втрачає нагоди повідомити маленькому читачу що-небудь цікаве і корисне. Головні герої – веселі і винахідливі, смішні і великі фантазери.

Слайд 9

Казка «Троє поросят» - одна із найулюбленіших дітьми. Це весела і повчальна історія про трьох дружніх поросят і одного смішного вовка.

Слайд 10

«Козеня, що вміло лічити до десяти» Збірка казок письменників різних країн: "Козеня, що вміло лічити до десяти", "Малий Єнот і той, що сидить у ставку", "Найкращий котик", "Як знайшли грушку", "Казка про слона, про багаття і про качечку", "Мисливець-невдаха" Ондржей Секора «Муравлик Ферда» Дві повісті про пригоди веселого та завзятого мурахи: "Спритний муравлик" і "Муравлик на службі"

Слайд 11

Блайтон Е. «Знамените каченя Тім» «Каченя Тім» відома казка англійської письменниці про тварин, яка дуже схожа з анімалістичними казками, в ній немає ні магії, ні чарів. В ході розгортання подій Тім із простого бешкетника перетворюється в героя, вчиться відповідати за свої вчинки, допомагає друзям і мамі. Муур Л. “Малий Єнот і Той, що сидить у ставку” Історія про «маленького, але хороброго» Єнота, який дуже боявся Того, що сидить в ставку, але потім з ним подружився, - найбільш відома з усіх казок Ліліан Муур

Слайд 12

Слайд 13

Хто першим здогадається прочитати мудру казку, той знайде вихід із будь-якої, навіть найкарколомнішої ситуації. Українські народні казки, зібрані в цій книжці, – «Яйце-Райце», «Летючий корабель» і «Крихітка-Хіврунька» – дійсно чарівні та мудрі. Робіть висновки!

Слайд 14

Буцень О. «Горобчик» та інші оповідання Хто правий у коротких оповіданнях, а хто помиляється? Дитині пропонують відповісти на це запитання самотужки. Давидов А. «Колиска серед снігу» Письменник навдивовижу проникливо описує у творі чарівність природи, яскраво й виразно передає красу рідних просторів узимку. Цю цікаву книгу із задоволенням прочитають і діти, і їхні батьки.

Слайд 15

Наталя Забіла - вроджена казкарка. З багатющої скарбниці української народної творчості беруть свої витоки її казки, де вона вчить дітей бути добрими, справедливими, мужніми, любити все суще на Землі. Відомі фольклорні сюжети набувають в її інтерпретації нових акцентів, що якнайбільше відповідають світосприйманню дітей. Письменниця твердо обстоює право на "щасливий кінець", виходячи з несхитного переконання, що дитячу психіку дуже легко поранити. Смуток, безвихідь, загибель героя можуть завдати дитині глибокої моральної травми.

Слайд 16

В цій книзі розповідається про тварин та рослин лісу. Коли ти ознайомишся з ними, то відразу порозумнішаєш, бо наберешся знань про звички, спосіб життя, зовнішній вигляд „лісових жителів”, про роль у природі кожного з них. Зокрема, автор розповідає про те, чим харчуються білки („Казка про білку-мандрівницю”), як організовують бджілки свою роботу у вулику та під час збирання нектару („Про бджілку Медунку”), які звички мають джмелі („Джмелики”) та як розмножуються кульбабки („Кульбабка”), як із чого виростають молоді дубочки („Дубок”). Ніби оживляючи природу, письменниця через почуття, переживання, думки її представників розкриває справжні дива, які щомиті творяться навколо.

Слайд 17

Комар Б. “Ігор Дзьобик” Як добре, коли маєш вірного друга! В цій книзі розповідається про двох таких товаришів Нестайко В. “Пригоди журавлика” Казкова повість про забавні пригоди журавлика, про його друзів чижика Ціві-Тівіки, горобця Чика Чикчирінського, песика на ім'я Грай, кота-хулігана Мордана, професора болотяних наук Жабуріна Жабуріновича Кваквакума, іноземку мадам Какаду і багатьох інших.

Слайд 18

Цікаві оповідання про життя дітей у дитсадку і вдома. Книжка містить три казки: про підступних мікробів Мікруху й Мокруху і дівчинку, яка забула помити руки; про гнома зі шпалерів, який знає усе-все про те, як робиться папір; про дивовижні подарунки для дівчинки Орисі.

Слайд 19

Пізнавальні казки про природу для дітей Як добродушний Журавель провчив хитромудру куму Лисичку її ж методом

Слайд 20

Вірші (Бойко Г., Воронько П., Забіла Н., Коломієць Т., Компанієць Л., Костецький А., Орач О., Марійка Підгірянка, Познанська М., Ребро П., Рильський М., Сенатович О., Стельмах М.) На їх віршах виростають цілі покоління української малечі. Ці вірші настільки улюблені, що іноді здається, мовби вони існували вічно.

Слайд 21

Цікава розповідь про кумедне цуценя, якому надоїло ганяти курей на подвір’ї і він помандрував у ліс для знайомства з дикою природою. Думала-думала жаба, що її придумати аби помандрувати із качками в теплі краї, і… придумала. Але із-за своєї хвалькуватості знову опинилася в болоті.

Слайд 22

В книгу ввійшли російські казки, які навчають доброти, поваги, співчуття. Що буває коли не слухаєшся маму, а дуже самовпевнений в собі? З такої причини попав Пудик у неприємну історію.

Слайд 23

Читаючи оповідання про дітей, ти багато в чому можеш повчитися - це і гарні манери, і ввічливість, і повага до старших, і любов до ближнього. Для чого шукають хлопця плечистого і міліція, і пожежники, і фотографи? Також буде цікаво взнати про те, який проходить шлях книга, перш чим потрапити у ваші руки.

Слайд 24

Ці твори письменника насичені комічними ситуаціями. Їхні герої – це фантазери, яким дуже часто дістається за їхні видумки. Читачі особливо полюбили цикл розповідей «Чарівне слово», в якому в захоплюючих історіях показуються зразки людських відносин. Ці оповідання-притчі навчають ввічливості, чесності й поваги до людей.

Слайд 25

Багато пригод довелося пережити Буратіно з першого дня його появи на світ, коли його думки були «маленькими-маленькими, коротенькими, дріб'язковими-дріб'язковими», до того моменту, коли він зрозумів: «Треба врятувати товаришів - от і все». Казка про добро і зло, про те, до чого може довести жадність.

Слайд 26

Веселі і забавні історії та казки, які розповів англійський письменник Доналд Біссет, адресовані всім, хто любить мріяти і фантазувати. Казки, які навчають доброти, людяності, співчуття до менших і слабших, поваги до старших і сильніших

Слайд 27

Читаючи казки Ш. Перро, то ніби попадаєш і приймаєш участь в усіх тих подіях, які відбуваються з казковими героями, переживаєш і радієш разом з ними. В цій книзі Кролик, Лис, Черепаха, Вовк говорять як люди. Але вам покажеться дивом, що маленький Кролик зумів провести, перехитрити і перемогти Лиса і Вовка. Тому що в житті маленький і слабкий рідко перемагає хитрого і сильного. В цьому і вся суть прекрасної казкової історії про Кролика.

Слайд 28

Слайд 29

Чомусь велосипед Митю не слухався. Мама гукає обідати, а велосипед все катає хлопчика і катає. І ось тато покарав велосипеда, поставивши його у комірчину. Чи зрозуміє свою поведінку Митя?

Слайд 30

Пізнавальна розповідь про те, як зимою вирощують в теплицях овочі.

Слайд 31

   Діти - герої Васильченкових оповідань - жваві, дотепні, сповнені енергії, кмітливі, допитливі. Життя бідняцьких дітей - безхлібне й невеселе, від недоїдання вони худі, аж світяться, стають сумними й зажуреними, але досить їм ласкаве слово сказати, приголубити, і вони щиро, по-дитячому втішаються. Дитячий світ маленьких героїв, немов крапля чистої джерельної води, вбирає в себе і віддзеркалює промені сонця і хмари життєві.

Слайд 32

Діти звикли святкувати Різдво у народних звичаях, а тут панові захотілося зробити шляхетну справу запросити їх на ялинку. І що з цього вийде?

Слайд 33

Оповідання про те, як працюють на заводі мами і тата дітей і з якого кожна дитина повинна зробити висновок про важливість і корисність будь-якої навіть малопомітної справи. Наче крізь чарівний ліхтар, висвітлює письменник красу людини в праці .

Слайд 34

“Харитя” Маленька Харитя дуже хоче допомогти своїй мамі, яка захворіла саме в жнива. Восьмирічна дівчинка робить непосильну для свого віку роботу: готує вечерю, годує хвору маму і... йде на поле, жати, щоб не залишитись без хліба... Якщо ви хочете відчути цілющу силу щирого, безпосереднього, дитячого добра - прочитайте "Харитю" “Ялинка” Василько має добре серце, як він жалкував за зрубаною ялинкою. Але поряд із чутливістю та добрим серцем у ньому живуть сміливість, стійкість духу та розсудливість.

Слайд 35

Ляшенко Л. «Талант» Розповідається про маленького хлопчика, якому закортіло побути в образі іншої людини й розіграти власну бабусю. Чим же закінчилася ця гра? Чому герой оповідання вирішив зізнатися бабусі, що він її онук? Малик Г. “Пригоди Алі в країні Недоладії” Аля чимало всього недоробляла, і Карлик Недочеревик забрав її у країну недороблених справ! Ця книжка про те, як Алі вдалося повернутися додому! Якщо трапляється так, що ти недоприбираєш, недовдягаєшся, недоїсиш, хутчій слухай, як втекти від карлика Недочеревика.

Слайд 36

Хто не захоплювався казковим світом птахів? Скільки цікавого і нового узнаєш, читачу, із цієї казки!

Слайд 37

Що трапилося з Бурулькою на весні, адже вона була зачарована злою Зимою? Дуже зраділа вона коли стала перетворюватися знову у іскристу грайливу крапельку води. Йогансен М. “Як мураші наїлися цукру”, “Собака, що лазив на дерево”, “Кіт Чудило” Оповідання про тваринний світ.

Слайд 38

Казка про братів-близнят, які захотіли стати козенятами, щоб бавитися досхочу, і на свою голову зустріли чарівника, який доправив їх у вигляді козенят у свою чарівну країну. Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Слайд 39

«Пустуни на пароплаві» Вам сподобаються веселі оповідання про двох руденьких мавпочок, які з’явилися на пароплаві біля берегів Африки. Моряки назвали їх Яшкою та Машкою. Ці жваві звірятка упродовж усього плавання розважали команду. “Волохан” У цьому оповіданні розповідається про хлопчика Тико з далекої Півночі та його вірного друга – Волохана. “Вони познайомилися, коли одному було три роки, а другому три місяці. Три роки було маленькому Тико.” Різні пригоди траплялися з ними, та чотириногий друг ніколи не залишав хлопчика в біді.

Слайд 40

Аксаков С. “Червона квітка” Героїня казки Аксакова подолала всі перепони на шляху до щастя. А допомогли її в цьому її добре і чуйне серце, чиста і благородна душа. Волков О. “Чарівник Смарагдового міста” Казкова повість розповідає про дивовижні пригоди дівчинки Еллі і її друзів – Страшили, Сміливого Лева і залізного Дровосіка – в казковій країні. Уже багато років цю історію читають мільйони дівчаток і хлопчиків.

Слайд 41

Гайдар А. “Чук і Гек” Герої цієї повісті – невгамовні хлопчаки Чук і Гек. Ця книга про справжню любов, дружбу і вірність і про те, що «потрібно чесно жити, багато трудитися і міцно любити і берегти цю величезну щасливу землю». Гераскіна Л. «В країні невивчених уроків» Що відбувається, коли казка не закінчується на третій сторінці? Коли добро перемагає зло лише після низки небезпечних і дивовижних пригод? Коли головний герой припускається помилок і виправляє їх, зовсім як звичайні хлопчики й дівчатка? Виходить — казкова повість.

Слайд 42

Єршов П. “Коник – Горбоконик” Сенс казки - в іронії, в жарті, в прямій сатирі: тим, хто хоче розбагатіти, багатство не дістається. А Іван-дурень всього досяг, тому що жив чесно, був щедрим і завжди залишався вірним своєму обов'язку і слову. Носов М. “Пригоди Незнайки і його друзів” Якби ти став маленьким-маленьким, то зміг би потрапити в чудове місто, де живуть одні коротишки. Ти познайомився б з Незнайком і його друзями, і вони розповіли б тобі багато цікавих історій зі свого життя.

Слайд 43

У цій повісті ви знайдете для себе чудових друзів – Чебурашку, крокодила Гену, який працює у зоопарку… крокодилом. Познайомитесь зі старенькою Шапокляк, фотографія якої у розшуку за таким написом: "Ця жінка розшукується за те, що проколола колеса автомобіля Бетмена, отруїла пестицидами моркву Бакс-Банні й прив’язала консервну банку до хвоста Міккі-Мауса."

Слайд 44

Шварц Є. “Казка про втрачений час” Одного разу чотири злі чарівники вирішили повернути собі молодість за допомогою часу, який марнували діти. Що було далі, ти можеш прочитати у книжці Євгена Шварца «Казка про втрачений час». Шім Е. Розповіді та казки про природу Письменник – гарний розповідач, у нього відчувається любов до природи. Він любить зображати людей, дітей, яких щось дивує, захвачує, зачаровує і які вірять в добро.

Слайд 45

Хто любить вигадувати всілякі чарівні історії, той досі вірить, що казка живе поруч, треба тільки вміти впізнавати чарівне у звичайнісінькому, не проходити повз нього. Ос так саме створював свої казки та історії великий данський письменник Ганс Крістіан Андерсен. Здається, він саме так, як і ви, дивився навколо, а речі, що оточували його, раптом вголос починали розмовляти. Правдива розповідь про дивовижні пригоди маленьких дівчаток Дороті і Трот та Мудреця Країни Оз разом з Лякливим Левом, Голодним Тигром та Капітаном Біллом, які шукали і знайшли чарівні подарунки на день народження Озмі, добрій феї Країни Оз.

Слайд 46

Захоплююча повість про дружню і веселу сім’ю. Герої книги – люди прості, але добрі, чесні, трудолюбиві. Дорослі дуже добре розуміють своїх дітей навіть тоді, коли вони щось начудять, напридумують. Ця казка приведе вас в чарівний світ, де ви зустрінетеся з хлопчиком Якобом, зі страшною чарівницею, яка перетворила його у гидкого Карлика Носа, з гускою Мімі і іншими незвичайними героями.

Слайд 47

Одного разу на Різдво Марі подарували незвичайну ляльку. Можливо, Лускунчик був не особливо красивий, але у грудях билося сміливе і благородне серце – серце справжнього принца. Нелегке життя дітей Козетки і Гавроша. Важко їм приходиться в житті, але вони сміливі, мужні і добре мають серце. Гюго закликає людей бути людяними, добрими, благородними і не проходити стороною чужого горя, допомагати бідним і обездоленим.

Слайд 48

Ви напевно зустрічали хлоп'ят та дівчат, які бояться Баби-Яги, Привидів або Водяного. Це тому, що вони не чули незвичайних історій німецького казкаря Отфріда Пройслера про «Маленьку Бабу-Ягу», яка купила собі мітлу в магазині, про забавного мандрівника «Маленький Привид» і про «Маленького Водяничка», який більше всього на світі любить печену на багатті картоплю. Так навіщо їх боятися, якщо вони такі схожі на нас? Керролл Л. «Аліса в країні чудес» Це дивовижна казкова історія про дівчинку Алісу, яка одного разу, провалившись у кролячу нору, несподівано опинилася в химерній Країні чудес. Там усе було не так, як у реальному житті. Аліса стає учасницею багатьох чудернацьких пригод. Вона розумна, допитлива і відважна, тому з гідністю їх витримує.

Слайд 49

У чудовій казковій повісті відомого італійського письменника, лауреата Міжнародної премії імені Г. К. Андерсена Джанні Родарі розповідається про пригоди веселого цибуляного хлопчика Цибуліно та його друзів, які разом захищають скривджених і відновлюють справедливість. Казка про дивовижних дітей. Сильвестра усюди супроводжувало сонце а Сільвію — весна. Усі дивувалися такому диву; король і королева хотіли забрати чудо- дітей до себе, але ті не побажали жити в замку. Незабаром їх призначили лісничим і садівником. Які ж прекрасні дива творили діти? А це взнаєш, читаючи книгу.

Слайд 50

Екгольм Я. «Людвігові Хитрому – ура, ура, ура!» "Чи знаєте ви Ларсонів? Мова йде про хитрих Ларсонів, що мешкають у норі – про найбільшу, найхитрішу лисячу родину в цілому лісі, що складається з тата, мами та чотирнадцяти лисенят. Наймолодший з них – Людвіг Чотирнадцятий. Саме про нього ця історія..." Казки народів різних країн Жоден комп’ютер не замінить затишних сімейних вечорів, що на них гостює її величність Казка, щедро обдаровуючи кожного, зокрема й дорослих, ні з чим не зрівняними відчуттями — радості, мрії, домівки, зрештою — Батьківщини. І хай би якими несхожими були казки різних народів, спільного між ними все одно більше. Адже казка — всюди казка.

Слайд 51

Слайд 52

У своїх байках автор висміює лицемірство, зрадництво, неробство і вміло поєднує гостру сатиру, гумор і глибокий ліризм. Як поставилися діти і вчитель до Олександри, коли голодна дівчинка вкрала кусок хліба аби перебити голод?

Слайд 53

Завдяки чарівній здатності сандаликів швидко літати, дівчинка мандрує по всьому світу Авторка стверджує, що діти можуть здійснити свої кращі мрії за умови наполегливої праці. Ясь – герой казки „Великі очі” – прагнув навчитись грати на скрипці. Отримавши її, хлопчик багато грає і з кожним разом грає краще і мелодійніше.. В цій казці письменниця яскраво показала, що праця – джерело радості і натхнення, вона робить дитину кращою.

Слайд 54

Казка про незвичайну подорож хлопчика Озивайка та його друзів на далекі південні острови, про таємниці і красу природи. Цікава природнича повість, в якій описуються пригоди молодого журавля, який теплої пори живе у болоті на березі Дніпра, а на зиму відлітає у вирій до Єгипту, щоб весною знову повернутися у рідний край.

Слайд 55

Фантастично-пригодницька казка. Події розгортаються у дачному селищі Круглик, що під Києвом з четвертокласником Олегом та його молодшою сестричкою Лізою. Гостросюжетна історична повість розповідає про долю малого козацького джури Михайлика, його пригоди на Січі та участь у боях під Хотином, про непрості стосунки двох славетних отаманів - Петра Сагайдачного і Яцька Бородавки, які очолювали козацьке військо в боях проти польських і турецьких загарбників.

Слайд 56

Бажання Васі Глечика із 4-б класу стати героєм. Що з цього вийшло? Надзвичайно захоплюючі цікаві незвичайні пригоди сучасних школярів у Країні Сонячних Зайчиків. Чарівні пригоди хлопчика Веснянки в Країні Сонячних Зайчиків.

Слайд 57

“Пригода в кукурудзі” Переживаючи яскраві пригоди з маленькими героями оповідання, юний читач пізнаватиме світ, довідуючись, чим відрізняються правда і кривда, як залишатися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне – що таке справжня дружба. “Чарівні окуляри” Правдиво-фантастична повість відкриває для читача неосяжний світ веселих казкових пригод двох хлопчаків у шаленому ритмі сучасного життя. Іскрометний гумор та захоплюючий сюжет зроблять подорож до цього світу яскравою та незабутньою.

Слайд 58

Скільки клопоту у старого сенбернара з Костиком: і дома сторожувати його, щоб ніхто не вкрав; і пильнувати, аби ніякої шкоди не зробив; і на прогулянку виводити; і черевики змушувати витирати об килимок. Ой Костику-Костику, коли вже ти, нарешті, підростеш? У цій книжці люди, тварини, звірята, птахи й комахи, рослини змальовані в єдності, у взаємодії. Вони розмовляють, дружать, допомагають один одному.

Слайд 59

У чемоданчику доброго лікаря є чарівні ліки від різних недуг: цукерки для хоробрості, пігулки сміху і багато ще чого. Але біда: чемоданчик попав у чужі руки, а це може привести багато біди. Хлопчику Петі дуже не вистачає сміливості, але чи допоможе він повернути лікарю жовтий чемоданчик? Хто не любить розповіді про тварин? Неймовірні, цікаві пригоди вермежати Фомки, тигренят і всіх жителів зоопарку поведуть вас у світ природи.

Слайд 60

Книга розповідає про те, як дівчинка Оля свариться з бабусею і, познайомившись із своїм відображенням, - Яло, попадає в казкову країну. Пройшовши через багато випробувань, вона перемагає Нущрока і визволяє Гурда. Ця повість про шкільних друзів – Вітю Малеєва і Костю Шишкіна: про їхні помилки, невдачі і обіди, радості і перемоги.

Слайд 61

Баррі Д. М. “Пітер Пен” Ця книга познайомить вас із захоплюючими пригодами Пітера Пена, хлопчика, що не хотів виростати й жив на чарівному острові Небувальщині разом із феями та ватагою загублених хлопчаків. Даррелл Дж. ”Балакучий згорток” Якщо ти не проти того, щоб сплавати на Острів Вовкулаків, продертися крізь Мандрагоровий Ліс чи взяти штурмом Замок Василісків, - сміливо бери в руки цю книгу і читай!

Слайд 62

Казка - це один із жанрів усної народної творчості (фольклору). Вона існує у всіх народів світу від непам'ятної давнини. В казці втілено світогляд народу, його сподівання, його мрії. За всіма образами казки - дивовижними, страхітливими, кумедними - ховаються неосяжні глибини народного життя. Джеральд Даррелл - письменник і біолог, саме тому в його книгах так багато тварин , але ще більше там гумору і краси навколишньої природи. Коли читаєш його книги розумієш наскільки прекрасним і багатим є навколишній світі. Це уривок з повісті «Моя сім’я та інші звірі».

Слайд 63

Киплинг Р. “Мауглі” Незвичайна історія індійського хлопчика, вигодуваного вовчицею і вихованого у вовчій зграї. Зальтен Ф. “Бембі” Ця лісова казка розповідає про звірів, птахів, комах. Написана правдиво й цікаво, виховує любов до природи, до всього живого.

Слайд 64

Лагерлеф С. “ Чудесна мандрівка Нільса з дикими гусьми” Нільс був неабиякий шибеник, і за це гном обернув його на карлика. З гусаком Мортеном Нільс мандрує по рідній Швеції і зазнає безліч найдивовижніших пригод Коллоді К. “Пригоди Піноккіо” Веселі пригоди довгоносого Піноккіо не залишать нікого байдужими до всіх подій, які розгортаються у цій чудовій історії.

Слайд 65

Ліндгрен А. “Малюк і Карлсон, що живе на даху” Веселі пригоди малого хлопчика Сванте і Карлсона, що живе на даху. Мілн А.А. “Вінні Пух і всі-всі-всі…” Ця повість-казка про симпатичного плюшевого ведмедика та його численних друзів.

Слайд 66

Ви зустрінетеся і познайомитеся із нерозлучними друзями Муфтиком, Півчеревичком та Мохобородьком, чиє життя сповнене кумедних і водночас повчальних пригод. Повість «Пригоди Тома Сойєра» – один із найвідоміших творів видатного американського письменника Марка Твена. З притаманним йому гумором і добротою автор змальовує своїх героїв і зображує картину життя в Америці XIX століття.

Слайд 67

Фантастична повість-казка про чудову няню, яка з’являється як добра чарівниця в сім’ях, де діти потребують її турботи і уваги. Мері Поппінс знаходить спільну мову не тільки з дітьми – вона розуміє ще й мову птахів, риб і звірів. Читачі познайомляться з героями казки – чудовими жителями прекрасної Долини (Мумі-дол): Мумі-троллем, який нагадує біленького бегемотика, його татом і мамою, фрекен Снорк і її братом і з іншими героями. Узнають про те, що трапиться з Долиною, якщо комета протягне свій палаючий хвіст.

Слайд 68

Слайд 69

Список використаних джерел: 1. Грані – Т [електронний ресурс] /Видавництво Грані – Т.- [Україна],2008.- Режим доступу: www.grani-t.com.ua.- мова українська. 2. Ємець А. Що читати молодшим школярам улітку /Альона Ємець, Ольга Шапка, Тетяна Пономаренко //Початкова освіта.-2008.-№19.- с.28-31. 3. Каталог книжкових сайтів [електронний ресурс].- Режим доступу: site2site.book/ua. 4. Країна мрій [електронний ресурс] /ТОВ “Видавництво “Країна мрій””.- [Україна], 2006.- Режим доступу: kmbooks.com.ua.- мова українська. 5. Найкраще: навч. посіб. для позаклас. читання уч. 2 кл. /Упоряд. А.І.Мовчун, Л.І.Харсіка.- К. : АВДІ, 2011.-344 с. 6. Найкраще: навч. посіб. для позаклас. читання уч. 3 кл. /Упоряд. А.І.Мовчун, Л.І.Харсіка.- К. : АВДІ, 2011.- 568 с. 7. Найкраще: навч. посіб. для позаклас. читання уч. 4 кл. /Упоряд. А.І.Мовчун, Л.І.Харсіка.- К. : АВДІ, 2011.- 568 с. 8. Світова література: навч. посіб. для 2 кл. /Упоряд. А.І.Мовчун, Л.І.Харсіка. – К. : АВДІ, 2006, - 410 с. 9. Світова література: навч. посіб. для 3 кл. /Упоряд. А.І.Мовчун, Л.І.Харсіка. – К. : АВДІ, 2006, - 528 с. 10. Світова література: навч. посіб. для 4 кл. /Упоряд. А.І.Мовчун, Л.І.Харсіка. – К. : АВДІ, 2006, - 562 с.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання