X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Глібов "Гава і лисиця"

Завантажити презентацію

Глібов "Гава і лисиця"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Глібов. Байка “Ґава і лисиця”

Слайд 2

Тема: Глібов. Байка “Ґава і лисиця” Мета: ознайомити дітей з біографією байкаря, та байкою “Ґава і лисиця”

Слайд 3

Народився у селі Веселий Поділ Хорольського повіту. Дитинство провів у селі Горби Кременчуцького повіту. Початкову освіту він здобув удома за допомогою матері, а 1840 року вступив до Полтавської гімназії, де почав писати вірші. До жанру байки Глібов звертається під час навчання у Ніжинському ліцеї вищих наук, тоді ж деякі з них друкує у газеті «Черниговские губернские ведомости». Після закінчення ліцею (1855) Глібов працює вчителем історії та географії в Чорному Острові на Поділлі, а з 1858 р. — у Чернігівській чоловічій гімназії, гаряче захищає прогресивні педагогічні методи. Навколо сім'ї Глібова групується чернігівська інтелігенція. У 1861 р. письменник стає видавцем і редактором новоствореної газети «Черниговский листок». За зв'язки з членом підпільної організації «Земля і воля» І. Андрущенком у 1863 р. Глібова було позбавлено права вчителювати, встановлено над ним поліцейський нагляд. Два роки поет живе у Ніжині, а 1865 р. повертається до Чернігова та деякий час працює дрібним чиновником у канцелярії губернатора. З 1867 р. він стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-„метелики“, друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей. Помер 10 листопада 1893 р. в Чернігові, де його й поховано на території монастиря Святої Трійці (вул. Толстого, Болдина гора) .

Слайд 4

Байка – невеликий переважно віршований розповідний алегорично-сатиричний твір з повчальним змістом, у якому вади людей і негативні явища суспільного життя розкриваються через образи тварин, птахів, риб, комах, рослн і речей. Байка має мораль – повчальний висновок, яким вона або розпочинається, або закінчується.

Слайд 5

Літаючи по дворах, Гава Шматок ковбаски добула; Хоч кажуть, що вона дурна роззява, А до крадіжки здатная була. От узяла та й полетіла, Щоб недалечко, у ярку, На самоті поснідать до смаку: Усе було, ще ковбаси не їла. «Спасибі,— думає,— розумним головам, Що в світі потрудились, Усячину робить навчились; Поміж людьми, як кажуть, добре й нам: Що-небудь можна роздобути». Не вспіла Гава носом ткнути, Аж і Лисичка тут стоїть І жалібно квилить: — Голубко-кумонько! Тебе я ждала-ждала, Аж плакала, як виглядала, Щоб голосочок твій почуть, Хоч на хвилиночку про горенько забуть… Ти, може, серденько, того й не знаєш, Як гарно, любо як співаєш — І соловейко так не втне… Розваж хоч трошечки мене! — Прийшлось роззявитись дурному горлу: — Кра! кра! — а ковбаса додолу, Лисичка хап — і у кущі мерщій,— Оддячила кумі своїй! Прокракала роззява, огляділась — Чортма куми і снідання нема… — А щоб ти,— каже,— подавилась, Лукавая кума! Прилащиться підлиза хоч до кого: Солодкії слова Приманюють великого й малого,— То вже така дурниця світова; Про се розумні знають люде, Та що ж ви будете робить: Хто маже — не скрипить,— Так, мабуть, і довіку буде. Ґава і лисиця

Слайд 6

Питання для обговорення байки Дійові особи байки. Що добула Ґава? Хто на вашу думку, в цій байці хитрий? Чому? Чи можна так поступати, як поступила лисичка? Що, на вашу думку, повчає ця байка? Що почерпнули ви для себе з байки?

Слайд 7

Мораль байки Не обманюйте ближніх, бо правда завжди випливає.

Слайд 8

Завдання: Розкажіть зміст байки. Намалювати малюнок до байки

Слайд 9

Домашнє завдання Вивчити байку Глібова (на вибір) Написати міні-твір “Чого повчають байки”

Слайд 10

Дякую За Увагу! Підготувала студентка 3-П3 курсу Кравець Світлана

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання