X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Байка Езопа

Завантажити презентацію

Байка Езопа

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

БАТЬКО БАЙКИ ЕЗОП

Слайд 2

Перший байкар,ім'я якого відоме світу давно — Езоп. Якщо вірити переказам, жив він дві з половиною тисячі років тому в Давній Греції. Давні греки вимовляли його ім'я інакше, ніж ми — Айсопос.

Слайд 3

За легендами, основоположником байки вважають Езопа, який жив, у VI ст. до н. е. Езоп був рабом і не міг говорити вільно, відверто, тому звертався до алегоричної форми, до форми байки. За переказами, він був рабом відомого рабовласника Ксанфа.

Слайд 4

Пізніше Езоп здобув волю, став радником царя Крези. Зазнавши принижень, він як ніхто розумів інших принижених, повчав людей своїми байками. Зажив серед сучасників великої слави.

Слайд 5

Езопа було несправедливо звинувачено у крадіжці золотого кубка із храму Аполлона, засуджено і вбито. Він був скинутий з високої скелі у безодню.

Слайд 6

Авторству Езопа приписують 426 прозових байок. Ще за життя його назвали мудрецем. За зразком Езопових байок пізніше в різні епохи складали свої твори письменники різних народів.

Слайд 7

Двоє приятелів і ведмідь Читання "пірамідок" слів. вкупі скрута бурмило вгледів невдовзі нажаханий візьметься самісінький оговтався

Слайд 8

Етимологія слова Ведмідь Прадавня його назва – арктос. Так називали звіра стародавні греки. Відтоді й походить назва “Арктика” – “Ведмежий край”. У нас ця назва не прижилась. Переважала пристрасть клишоногого до меду. Його прозвали “медоїдом”- “відаючим, де мед”. Поступово ці слова злилися і перетворилися у слово ведмідь.