X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Змії

Завантажити презентацію

Змії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

СИМВОЛИ ПРИКМЕТИ ПОХОДЖЕННЯ ГОРОСКОП ЗНАЧЕННЯ СОННИК ЛЮДИ І ЗМІЇ ПЕРША ДОПОМОГА М І Ф И

Слайд 3

Жінка-Змія — сентиментальна і приємна, наділена почуттям гумору. Вона чарівна і часто має успіх завдяки своїй вроді. В Японії, коли хочуть зробити жінці комплімент, кажуть: «Моя люба — ви достеменна змія!». Якщо у християнських країнах Змія має лиху славу, то в Азії, навпаки, її шанують за мудрість, провидливість і волю. Змія одягається дуже вишукано і навіть трохи підкреслено. У неї помітна манія витончених аксесуарів. Змія аж ніяк не балаклива, вона багато думає і глибоко розмірковує. Це інтелектуал, філософ. Має мудрість, хоч могла б обходитись і без неї, оскільки у неї добре розвинена інтуїція. За високої освіти її інтуїція може стати ясновидством. Змія більше довіряє своїм почуттям і враженням, ніж фактам, власному досвідові чи порадам інших. Вона немовби має шосте почуття.

Слайд 4

Змія не любить позичати, але, симпатизуючи, приходить на допомогу. Змія вельми рішуче завершує справи, не визнає провалів, бо, хоч за натурою спокійна, вирішує хутко. Вона переверне все догори, щоб досягти поставленої мети. Рідко платить дзвінкою монетою, найчастіше — собою. Проте часто впадає у крайнощі, тоді добра її воля, бажання допомогти поглинає Змію цілком. Інстинкт спонукує її оповити кільцями свого підопічного і навіть задушити. Для подружнього життя Змія сама обирає собі партнера і буде ревнувати навіть тоді, коли втратила до нього почуття. У будь-якому разі вона скує його собою так, що тому не залишиться ніякої свободи руху. Змія буде щаслива з Биком і Півнем, але їй треба уникати Тигра і Кабана, які здатні її розшматувати і затоптати. Дві перші частини життя Змії будуть порівняно спокійними. Слід звернути увагу на останню. Саме в цей період її сентиментальний і палкий характер, жага до пригод можуть зробити погану послугу і зіпсувати старість. Усе залежить від того, народилася Змія влітку чи взимку, вночі чи вдень, яка була тоді погода. Тепло їй підходить. Змія боїться холоднечі, шквалів і буде щасливішою, якщо народилася спекотного дня, а не холодної листопадової ночі. Тож, аби дати змогу Змії вижити, природа дала їй мудрості.

Слайд 5

Сни про зміїв попереджають про зло в різних його проявах. Сон, у якому молода жінка бачить, як неї кусає мертва змія, попереджає про небезпеці, що очікує її з боку людини, що причиняється її іншому. Якщо Вам сниться змія, що звивається, то Вам доведеться боротися з долею. Якщо Вам приснилося, що Ви вбиваєте змію, то в реальному житті Вам доведеться прикласти сили для того, щоб відстояти свої інтереси. У найближчому майбутньому Ви побачите, що перемогли своїх ворогів. Якщо Вам приснилося, що Ви змушені переступати через змій, то це попереджає Вас про те, що Вашому здоров'ю загрожує небезпека, а Ваші конкуренти намагаються вижити Вас. Якщо Вам приснилося, що Вас вкусила змія, то Вам буде важко встояти під впливом недругів, які спробують Вам нашкодити. Побачити в сні, як змія кільцями обвивається навколо Вас і збирається Вас вкусити, означає, що в реальному житті Вас очікує ситуація, у якій Ви виявитеся неспроможні перед своїми недругами. Якщо ж Вам приснилося, що Ви тримаєте змію в руках, то це є вісником того, що Вам удасться своєю великодушністю перемогти ворогів. Сон, у якому Ви бачите, що замість волосся у Вас на голові кишать змії, говорить про те, що Ви занадто багато значення надаєте дрібницям. Якщо Вам сняться змії, які мають неприродну форму, вид або розцвічення, то такий сон символізує, що наяву Ви зштовхнетеся з неприємностями, які при ближчому розгляді виявляться зовсім незначущими.

Слайд 6

Якщо Вам приснилося, що Ви переходите вбрід ріку, що кишить зміями, то будьте обережні, оскільки там, де Ви сподівалися на успіх, Вас очікують проблеми. Якщо Ви бачите, як змії кусають інших людей, то не виключено, що Ви самі ускладните відносини з Вашими знайомими своїми завищеними вимогами до них. Якщо Вам приснився цілий кому маленьких змійок, то Вам не варто бути занадто відкритим з людьми, тому що вони можуть скористатися цим і обдурити Вас. Якщо Вам сниться, що діти грають зі зміями, те, можливо, життя поставить Вас у скрутну ситуацію, коли Вам буде важко визначити, хто Вам ворог, а хто – друг. Якщо в сні жінка чує шипіння змії, то це попереджає неї про те, що вона буде змушена відмовитися від того, на що вона була вправі розраховувати. Якщо Ви бачите в сні свого друга, до якого зі спини підповзає змія, то Вам удасться вберегти його від неприємностей і, може бути, навіть розкрити змова проти нього. У випадку якщо змії підкоряються Вашому другові, Ви можете сподіватися на те, що якась зовнішня сила допоможе Вам уникнути лиха. Сон, у якому жінка бачить, що вона загіпнотизована змією, пророкує, що її права будуть защемлені, однак за допомогою вірних друзів і закону їй удасться відстояти свої інтереси.

Слайд 7

Змія - в багатьох вірах символ мудрості і хитрості ("коварства"). Шкіра, яку змія скидує, відганяє неприємності і приносить удачу. Якщо її покласти під подушку комусь тайком, то вона може стати причиною смерті цієї людини. Зуб змії дає той же ефект, но він повинен бути вирваним з живої. Зміїні яйця також наділені магічною силою. Зображення змії є відмінним амулетом.

Слайд 8

Якщо вбити змію і повісити її на березу - буде дощ. Змія на дереві - до хворіб. Хто змію вб'є, тому сорок гріхів проститься. Вкусивши людину, змія до води повзе. Якщо вкушений встигне напитись або скупатись в воді раніше ніж змія, то він виздоровіє. Йдучи по гриби, треба класти в взуття квітку вероніки, щоб змія не вкусила.

Слайд 9

У селищі Талмей Аль Азар, на півночі Ізраїлю, відкрився новий оздоровчий салон. Окрім традиційних послуг, його власниця Ада Барак пропонує масаж за допомогою змій. Послуга коштує 300 шекелів (356 грн). Барак пояснює, що для клієнтів найголовніше — спочатку відкинути страх перед плазунами. А коли змії опиняться на їхній спині, то своїми рухами допоможуть розслабити м’язи. — Насправді я дуже боюся цих плазунів, але лікувальний ефект хороший, — запевняє одна з клієнток Ліз Коен. Українські масажисти натомість стверджують, що змії ніяк не можуть допомагати. Це, мовляв, гонитва за модою. І ніщо не замінить рук спеціаліста. — Хвору спину мало просто розігріти, потрібно розім’яти кожну болючу точку, — каже Сергій Манохін, приватний масажист із Києва. — Руки відчувають, де потрібно зупинитися, натиснути більш чи менш інтенсивно. А зміям же не поясниш, що саме болить і чи стає легше. У світі існує безліч різних технік масажу: гавайський, шведський, кілька видів китайського. Для лікувального ефекту фахівці використовують не лише руки, але й ноги, гаряче й холодне каміння. Деякі перукарні Гонконга пропонують масаж голови. Процедура триває близько півгодини тоді, поки клієнтові миють волосся. Останнім часом у США популярності набувають види масажів для людей, які страждають від надмірного користування сучасною технікою — комп’ютерами, мобільними телефонами. Для них розробили різні процедури: любителям набирати СМС-повідомлення розтирають пальці, масаж шиї роблять тим, хто часто тримає телефонну слухавку між вухом та плечем, а долоні та спину пропонують розім’яти усім, хто багато сидить в офісі та набирає на клавіатурі.

Слайд 10

Змії десь поруч. Із тих давніх часів, коли наймогутніші князі зміїного народу зазнали поразки від небесних армій, плазуни потайки супроводжують людські племена, сподіваючись урешті-решт відімстити ссавцям. Що дванадцять років змії опановують гороскопи, символізуючи мудрість і стриманість. Вони очікують нас на теплих лісових галявинах і ховаються в орнаментах людських прикрас. Вони супроводжують людського бога-цілителя Асклепія та нагадують про вічне мовчання, коли завиті у царські знаки та вирізьблені на стелах єгипетських некрополів. Вони вказують достойним на забуті скарби та випробовують пошуковців істини при посвяченнях у вищі ступені окультних орденів. Змія могла б стати суттєвим елементом герба Галичини, адже одна з численних версій топоніму “галичина” – гадюча місцина. Від “галиці” – змії-гадюки.

Слайд 11

Важче пояснити, чому жінки бояться змій. Психологи висувають основну версію походження жіночої змієфобії (або серпентофобії). Змії від первісних часів загрожували насамперед маленьким дітям. Відповідно, серпентофобія є складовою материнського інстинктивного комплексу, виробленого ще в ті часи, коли доньки й онуки Єви жили в печерах і наметах. Можливо, саме жінки зробили зміям “поганий піар”. Отже, колись стався зміїно-людський конфлікт. Хто його розпочав? Цілком імовірно, що людей дратувала холодна та незрозуміла велич царствених гаспидів, їхнє бажання владарювати, їхня специфічна хтивість. Змії ж стомилися від яскравості та марнотності світу, населеного двоногими нахабами. Їхня меланхолійна вдача прагнула присмерків, споглядання та священної тиші підземних храмів. Змії не без бою, але залишили поверхню світу й усамітнилися в глибоких печерах, забравши із собою містичні скарби давнього світу. Пригоди, що супроводжували тисячолітні пошуки тих скарбів, залишилися в героїчних епосах різних народів про Сіґурда і Фафніра, Бхиму й Аспару, Ясона та Дракона Колхіди.

Слайд 12

Стародавні міфи стверджують, що всі скарби, які люди силою відібрали у Великих Зміїв, несли прокляття та тільки згіршили людський світ, примноживши в ньому заздрість і ненависть. А змії, втративши свої родові скарби, здрібнішали настільки, що повідомлення про якусь там десятиметрову анаконду тепер сприймають як світову сенсацію. Автори фентезі переконують нас, що, попри фатальні зміни, які відбулися в світі, десь у потаємних підземних криївках ще сплять повільним сном рептилій гігантські плазуни та ящери, підгрібаючи лускатими хвостами під черево тьмяне золото, яке бачило світанок людства та присмерки богів. Ми, звісно, майже віримо цим фентезійникам, адже світ без Великих Гадів – це просто світ без Великих Гадів... Кажуть також, що невдовзі астрологи додадуть до звичних 12 знаків зодіаку Змієносця. Чи сприятиме цей символічний акт примиренню змій і людей? І що віщуватиме доля тим, хто народиться в рік Змії під зорями Змієносця?

Слайд 13

Первинна допомога (стосується укусів усіх змій): 1) якнайшвидше транспортувати потерпілого до лікарні; 2) запобігти розвиткові небезпечних для життя станів; 3) полегшити перебіг ранніх проявів інтоксикації; 4) категорична заборона вживати алкоголь, оскільки це посилює всмоктування отрути.

Слайд 14

1) заспокоїти потерпілого; 2) не торкатися місця укусу, лише протерти його вологою тканиною, щоб видалити з поверхні отруту; 3) обмежити рух кінцівки - іммобілізувати і надати їй підвищеного положення; 4) транспортувати потерпілого до лікарні; 5) в жодному разі не накладати джгут; 6) запобігати потенційно небезпечним традиційним заходам - надрізання, припікання, вирізання, відсмоктування отрути ротом чи іншими методами. Загальні рекомендації щодо надання невідкладної допомоги: Використання джгутів, тиснучих пов'язок та інших оклюзійних методів загрожує: ішемією, гангреною; ушкодженням поверхневих нервів, особливо латерального підколінного; посиленням фібринолітичної активності в передушеній кінцівці; застоєм крові, набряком, посиленою кровотечею з передушеної кінцівки; шоком у разі зняття тугого джгута; посиленням місцевої дії отрути.

Слайд 15

Дослідження, в ході якого проаналізували гени всіх родин ящірок, показало, що змії з’явилися не в океані, а на суші. Щоб перевірити вірогідність морської гіпотези походження змій, вченим потрібно було довести їхню спорідненість з єдиним видом ящірок, які жили в морі у той час, коли з’явилися змії, – величезними вимерлими мосазаврами. У цьому випадку через відсутність геномів були використані геноми їхніх найближчих сучасних родичів – варанів з острова Комодо. Аналізуючи генетичну послідовність кожного виду, вчені застосували кілька статистичних методів для встановлення ступеня спорідненості тварин.

Слайд 16

Після цього спеціалісти змогли відновити сімейне дерево, яке демонструє ступінь спорідненості всіх цих видів. Результати показали, що мосазаври (єдині водяні ящірки, які дожили до наших днів) не були родичами змій. Оскільки всі інші ящірки в той час жили на суші, дослідження дало всі підстави вважати, що перші змії теж з’явилися на суші. Крім того, дослідження дозволило отримати відповідь і на інше питання – про причину, яка призвела до втрати кінцівок у змій. Причина полягає в способі життя на суші, коли їм потрібно було періодично зариватися в рихлу землю. А при цьому лапи могли заважати.

Слайд 17

Змія / гадюка / - символ енергії життя; воскресіння і водночас смерті; кругообігу явищ; інтуїції; глибокої мудрості; прихованих знань; духовних скарбів. Гадюка - символ злоби, люті, підступності, лукавства, знаряддя кари Божої, спокуси. З іншого боку змія - емблема медицини, символ зцілення, гігієни, вона дочка землі, матір всього живого, ідеал працелюбства. У багатьох міфологіях світу змія вважалася охоронницею джерел життя і безсмертя, а також недосяжного багатства духу. На думку Бейлі, змія "може бути символом найпотаємнішої мудрості і величезних таємниць". На думку вчених, змія є символом та атрибутом активних сил /позитивних та негативних/, які керують світом. Широко відомий гностичний /теософічний/ символ Змія, яка кусає свій власний хвіст. Це означає вічність, опору світу. Окрім того, змія означала також сублімацію особистості, тобто відхід від "мирського життя" і посвячення себе лише духовним устремлінням. У католицьких єпископів одним із знаків розрізнення був кадукей - жезл із симетрично переплетеними зміями. Вони символізували рівновагу сил Добра і Зла

Слайд 18

Змія на Т-подібному хресті означала смерть "нижчих" інстинктів в ім'я духовного зростання, і думку про те, що людина, яка здійснила заглиблення у сферу спіритуального, набуває мудрості. Змія, розрубана надвоє, усимволізовувала таку глибоку думку: "Якщо ми не з'єднаємося з Христом, то через гріхи повинні померти!" У давнину вірили, що змії навчили людей лікуванню, оскільки вони володіють знанням цілющих трав. Асклепій /по-лат. Ескулап/, син Аполлона, бог медицини і цілитель хвороб, був навчений зміями мистецтва молодити старих і воскрешати мертвих. Одного разу навколо посоха Ескулапа обвилася змія і він убив її. Інша змія воскресила вбиту цілющими травами. З тих пір Ескулап завжди зображувався із посохом, обвитим змією. Дочку Асклепія Гігію давні греки зображували у вигляді молодої жінки зі змією, яку вона годує з чаші. Від імені Гігія походить відомий розділ медицини - гігієна.

Слайд 19

Одним з найбільш розповсюджених значень змії є те, що вона слугує символом енергії та сили (як творчої, так і руйнівної). Змія, яка обвилася навколо дерева або будь-якого іншого «осьового» символу, означає пробудження динамічної сили, дух усього зростаючого Змія, що має доступ до мудрості і багатств підземного світу, (або дракон, який має подібне до змії символічне значення) у багатьох міфах давнини відігравала роль сторожа на шляху до скарбу. Першопочатково під скарбом розуміли потаємні знання, оволодіти якими могла тільки гідна, підготована людина. У багатьох легендах змії добровільно віддають скарб тому, хто пройшов усі випробування, що символізує ініціацію. Однак у більш пізніх переказах витоковий смисл забувається: змії стають охоронцями скарбів, коштовностей. Вбити змію (або дракона) стає справою честі, але здобуте багатство далеко не завжди приносить переможцю щастя. З точки зору космогонії змія — це першопочатковий океан, з якого все виникає і в який все повертається. В деяких міфах вона зберігає мир, служить йому опорою. Згорнувшись кільцями (утворюючи спіраль), вона може оточувати космічне яйце чи якийсь першопочатковий пагорб, що символізує межу, яка охороняє таємницю життя й народження, циклічність явищ, приховану силу. Змія, що оточує світ, може приховувати в собі загрозу, символізуючи Хаос, якому покладено край, але який продовжує існувати поза межами влаштованого Космосу.

Слайд 20

Символізм змії (у відповідності із середою проживання змій) завжди пов’язувався з двома стихіями - із землею і водою, які уособлювали пасивний, жіночий початок. Змія часто супроводжує жіночі божества і є атрибутом багатьох богинь плодючості. Вона зображується у них в руках або огорнувшись навколо їх тіла. Існує ціла низка сказань про змій — поглиначів води, винуватців посухи. Тому із уявленнями про таких змій пов’язані сказання про звільнення вод, про великі зливи й розливи, викликані убивством змія. Однак змія може бути пов’язана і з вогнем (тобто з активним, чоловічим началом), особливо з вогнем небесним. Змія, наприклад, може символічно зображувати блискавку, сонячні промені, шлях Сонця на небі. Значення змії безпосередньо пов’язано з таємницею зародження життя і найбільшою мудрістю, що простежується в багатьох міфах і сказаннях людства. У різних культурах зустрічаються образи істот, що мають вигляд напівлюдей-напівзмій і володіють першопочатковою мудрістю (наприклад, давньоіндійський переказ про нагів або китайський міф про Фу-сі). Вони можуть бути міфічними предками, їх часто пов’язують із зародженням цивілізацій.

Слайд 21

У Біблії змій - емблема злісності, лютості, підступності, лукавства. Диявол прийняв образ змія і підмовив Єву з'їсти заборонений плід яблуні. "І сказав змій до жінки: "Умрете - не вмрете! Бо відає Бог, що для того, коли будете з нього ви їсти, ваші очі розкриються, і станете ви, немов Боги, знаючі добро і зло!" /Книга Буття 3.4-5/. Господь Бог покарав і змія, і жінку:"За те, що зробив ти оце, то ти проклятий над усю худобу, і над усю звірину польову! На своїм череві будеш плазувати і горох їстимеш у всі дні життя свого" /Книга Буття 3,14/. У фольклорі, особливо в казках, важко відшукати позитивні образи гадюки. Вона - то знаряддя кари Божої:"Як не вкусить, то засичить", "Щебече, як соловейко, а кусає, як гадюка", "У гадюки нема іншої науки, як кусати". За народним сонником, як присниться гадюка - чекай зради, підступності, небезпечного ворога або хвороби, а вбив гадюку - позбавився свого ворога. Однак, за повір'ям, 21 квітня на Радіона /Руфи/ вбивати змій не дозволялось, бо "Хто побачить гадюку і вб'є, то сонце три дні буде плакати". Відтак, запримітивши плазуна, казали:"Гадина, гадина! Не кажи ти гадові, що я тебе бачила, і я не буду нікому казати".

Слайд 22

У Давньому Єгипті змії були носіями як доброго, так і злого початку. Зображення кобри, що застигла в стані готовності захистити правителя, — Урей — прикрашало діадему фараона як знак його царювання на небі й на землі. У вигляді кобр із крилами охороняють Ізида і Нефтида Озириса, оточуючи його тінню своїх крил. В той самий час одвічним ворогом бога Солнця Ра був змій Апоп, що уособлював морок і зло, битва з яким повторювалась кожну ніч. Великий змій, охоронець джерел Нілу, стереже свій скарб – коштовну нільську воду. Змії були пов’язані з ушануванням землі, із плодючістю. Так у вигляді змії вшановувалась богиня плодючості Рененут, іноді з головою змії зображувався сам бог землі Геб. Як божества землі змії, звичайно, пов’язані із культом померлих, і невипадково зміїна богиня фіванського некрополя має ім’я Меріт-сегер – «та, що любить мовчання», яке чітко характеризує її як богиню смерті.

Слайд 23

В індійській міфології змія — це хаос, безформне, неявне, а також природа, космічна сила. Полонитель вод Врітра – це підземна темрява, що поглинає води і викликає посуху; цього змія-дракона ударом блискавки-ваджри вбиває Індра. Бог Вішну спить на змії, що згорнувся кільцями. Це Шеша – тисячоголовий правитель змій; його кільця обвивають основу вісі світу. Постійний епітет Шеші — Ананта, “Нескінченний”. У кінці кожної кальпи Шеша вивергає отруйний вогонь, що знищує Всесвіт. Шеша — царь змій або нагів, що живуть у підземному світі, патале, де вони стережуть незліченні скарби землі. Наги описуються як напівбожественні істоти зі зміїним тулупом і однією або кількома людськими головами. Наги вшановуються як могутні мудреці й маги. У Месопотамії вавілонська Тіамат, "Змія Темряви", "Безнога", уособлює першопочатковий хаос. Її називають "праматір Тіамат, яка все породила". З її тіла, розрубленого сонячним божеством Мардуком, утворюється проявлений світ. Зі змією зображувалась велика богиня Іштар, Венера Малої Азії.

Слайд 24

У міфології Давнього Китаю символізм змії та дракона практично співпадає. Матір-прародителька Нюйва, що виліпила перших людей з глини, мала вигляд напівжінки-напівзмії. Їй приписувалось відновлення космічної рівноваги після катастрофи, коли "завалились чотири межі землі". Давньокитайський першопредок і культурний герой Фу-сі також уявлявся у вигляді напівлюдини-напівзмії. Він навчив людей полювати і ловити рибу, допоміг здобути вогонь, показав, як готувати на ньому їжу, навчив робити музичні інструменти, створив ієрогліфічне письмо, встановив закони. На рельєфах початку нашої ери Фу-сі зображується разом із Нюйвою, обидва у вигляді людинозміїв, що нагадують нагів Індії В Давній Греції змія була одним з атрибутів богини мудрості Афіни, яка вважалась покровителькою змій. В її храмі в Афінах жила велика змія — сторож акрополя. Існує міф про Кекропа, напівлюдину-напівзмію, родоначальника всіх мешканців Афін, який дав афінянам перші закони

Слайд 25

Людина з давніх часів використовує шкіру змій для різноманітних виробів. У багатьох країнах світу і м'ясо змій вживають як їжу. змії активно знищують комах та дрібних гризунів — шкідників сільськогосподарських культур. зміїну отруту використовують у фармацевтичній промисловості.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія