X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життєвий цикл у рослин та тварин

Завантажити презентацію

Життєвий цикл у рослин та тварин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий цикл у рослин та тварин

Слайд 2

Життєвий цикл - це період між однаковими фазами розвитку двох чи більше послідовних поколінь. У багатоклітинних організмів індивідуальний розвиток завершується природною смертю. Безперервність життєвого циклу організмів забезпечують гамети (статеві клітини), які передають спадкову інформацію організмам дочірнього покоління.

Слайд 3

Тривалість життєвого циклу у різних організмів може бути різною. Наприклад, у бактерій або дріжджів проміжок між двома поділами клітини часто не перевищує ЗО хвилин, а в багатьох вищих рослин і хребетних тварин він триває багато років. Так, сосна звичайна починає розмножуватися тільки на 30-40-м, риба білуга - на 12-18-му роках життя. Тривалі життєві цикли спостерігають і в деяких безхребетних тварин. Наприклад, личинки одного з видів південноамериканських цикад розвиваються протягом 17 років.

Слайд 4

Тривалість життєвого циклу залежить від кількості поколінь, які послідовно змінюють один одного протягом одного року, або кількості років, протягом яких розвивається одне покоління. Розрізняють прості і складні життєві цикли. При простому життєвого циклу всі покоління не відрізняються один від одного. Прості життєві цикли характерні для гідри, молочно-білою планарії, річкового рака, павука-хрестовика, плазунів, птахів, ссавців.

Слайд 5

Складні життєві цикли супроводжуються закономірним чергуванням різних поколінь або складними перетвореннями організму під час розвитку. Так, в деяких водоростей (бурих, червоних) чергується статеве покоління, переважно гаплоїдний, з нестатевим, переважно диплоїдним. Серед вищих рослин тільки в мохоподібних переважає статеве покоління, тоді як в інших (папоротеподібні, Хвощеподібні, плауноподібні, голонасінні, покритонасінні) - нестатеве

Слайд 6

У тварин складні життєві цикли теж не рідкісні. Так, в життєвому циклі багатьох найпростіших (форамініфери, споровики) і кишковопорожнинних відбувається закономірне чергування поколінь, що розмножуються статевим і нестатевим способами.