X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Земноводні України

Завантажити презентацію

Земноводні України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Земноводні України 8 клас

Слайд 2

Земново дні або амфібії (Amphibia) — найменший за кількістю видів (3-4 тисячі) клас наземних хребетних (Tetrapoda). В Україні мешкає 20 видів. .

Слайд 3

Це перші наземні хребетні, котрі зберігають тісний зв'язок з водяним середовищем. Розмножуються у воді (у частини видів, зокрема, у поширеної в Карпатах саламандри, відоме яйцеживородіння). У процесі індивідуального розвитку земноводні проходять стадію водної личинки, що дихає зябрами. У дорослих, окрім легень, у якості додаткового органу дихання використовується шкіра, вкрита слизом, що також засвідчує їхній тісний зв'язок з вологими біотопами

Слайд 4

Всі земноводні проходять стадію метаморфозу, тобто процес перетворення водної личинки на дорослу наземну тварину. Так само як риби і рептилії, вони продовжують рости протягом всього життя, і не можуть підтримувати температуру тіла відмінною від температури навколишнього середовища. Земноводні виникли не менше 300 млн. років тому і за час існування одержали широке поширення — місця їхнього мешкання надзвичайно різноманітні, діапазон пристосування до умов дуже широкий.

Слайд 5

Сучасні земноводні групуються у три ряди: безногих (Gymnophiona), хвостатих (Caudata), безхвостих (Anura, seu Salientia). В Україні пошиерні види двох останніх груп. Найвідомішими у нас є такі види, як тритон звичайний, ропуха сіра, жаба озерна.

Слайд 6

Часничниця звичайна (Pelobates fuscus) — вид земноводних, що входять до роду часничниць (Pelobates), родини часничниць (Pelobatidae) ряду безхвостих земноводних (Anura).

Слайд 7

Жаба гостроморда (Rana arvalis) — вид земноводних, що входять до підроду бурих (трав'яних) жаб (Rana Linnaeus), роду жаб (Rana), родини жаб'ячих (Ranidae) ряду безхвостих земноводних (Anura).