X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Захист від нітратів у харчових продуктах

Завантажити презентацію

Захист від нітратів у харчових продуктах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Захист від нітратів у харчових продуктах

Слайд 2

У всіх країнах отримало широке застосування різних хімічний та природних сполук з метою подовження строку зберігання продуктів, прискорення технології виробництва та поліпшення якості продуктів харчування. Ці сполуки називаються харчовими добавками. Нітрити та нітрати – входять до складу харчових добавок. Нітрати — це природні продукти обміну всіх рослин (так само, як сульфати, хлориди, карбонати та ін.) Нітрати життєво необхідні рослинам — без них неможливий їхній нормальний ріст і розвиток. Однак неконтрольоване використання азотних добрив (в Україні близько 20 млн. т. на рік) призвело до накопичення необмеженого рівня їх у продуктах рослинного походження.

Слайд 3

Відомо, що нітрати характеризуються досить широким спектором токсичної дії, впливаючи на організм на різних біорівнях. Забруднення навколишнього середовища фізичними, біологічними і хімічними факторами може призвести до негативних змін у стані здоров’я людини. Шляхи надходження нітратів до організму людини З водою З овочами З пивом З ковбасними виробами З копченою рибою З ліками

Слайд 4

Допустимі концентрації нітратів Назвапродуктів Концентрація, мг/кг Картопля 250 Капуста 500-900 Морква 25-40 Помідори, огірки До 150 Буряки 1400 Цибуля 800 Листові овочі 2000 Диня 90 Гарбуз 60 Кабачки 400 Фрукти 60

Слайд 5

Як розпізнати - чи є в овочах або фруктах нітрати? По-перше, не вибирайте самі великі плоди овочів, так як «гіганти» найчастіше виявляються до межі напханими нітратами. По-друге, звертайте увагу на властивий даному овочу запах, він повинен бути і не слабким і не яскраво вираженим. Наприклад, якщо запах помідорів або огірків ви відчуваєте за версту краще пройти їх мимо.

Слайд 6

СВОЄ - КРАЩЕ Краще купувати товар вітчизняного виробника. Логіка така: чим більше підгодівлі, тим довше зберігаються овочі. А так як українським аграріям, на відміну від зарубіжних, не потрібно вести свою продукцію далеко і стояти днями на розмитнення, то не потрібно й перегодовувати «хімією».

Слайд 7

Вишні й черешні повинні бути однаковими, щільними, з глянцевим блиском. Черешня зберігається протягом 3-5 діб, винятком є ранні сорти – їх бажано їсти відразу з гілки. Як вибрати продукти без нітратів Яблука повинні бути твердими, без плям або вм'ятин. Стиглі яблука мають коричневі кісточки. Якщо шкірка слизька і липка – це означає, що фрукт обробляли хімічною речовиною.

Слайд 8

Слайд 9

Огірки, в яких підвищений вміст нітратів, мають темно-зелену шкірку, їхні колючки гострі та грубі. У нормальних плодів – навпаки, м'які та тонкі. Перед покупкою натисніть овоч біля плодоніжки, якщо там м'яко, значить, він старий. У нього вже немає ні смаку, ні запаху, ні вітамінів. Помідори з товстою шкіркою, недозрілі – мають помаранчевий колір, містять нітрати. А якщо всередині є м'якоть і білі прожилки, то хімікатів у такому томаті надто багато. Якщо ж усередині й зовні овоч яскраво-червоного кольору – вміст нітратів у нормі. Якісні помідори мають притаманний свіжим плодам приємний аромат.

Слайд 10

Стиглі персики повинні бути м'якими, ніби з них ось-ось закапає сік. Якісні фрукти плоди характеризуються оксамитовою шкіркою. Червоний бік плода вказує на стиглість. Картопля. Натисніть нігтем на картоплину. Якщо захрустить, значить, у ній немає пестицидів. Якщо ніготь беззвучно входить у бульбу, її обробляли хімічними речовинами. Морква. Колір натуральної морквини – цілком однорідний. Жовті й зелені вкраплення – результат «роботи» хімікатів.

Слайд 11

Полуниця: вибирайте міцні, нем'яті ягоди, в яких є квітконіжки. Така полуниця не втратила свій запас вітамінів. Акцентуйте увагу на зовнішньому вигляді ягоди: на ній не повинно бути плям (це ознака обприскування хімічними речовинами або псування). Після огляду понюхайте: полуниця має сильний приємний природний аромат. Ягода з присмаком містить надмірну кількість нітратів. Капуста. Перед покупкою капусти уважно огляньте її листя на наявність темних плям і точок. Вони є слідами грибка, який вражає ненатуральні продукти. Головки повинні бути щільними, мати не надто товстий качан і рівномірний колір.

Слайд 12

1) Якщо вміст нітратів у воді перевищує допустиму норму (10 мг/л), не використовуйте її для пиття та приготування їжі. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок. 2) Пам’ятайте, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність на 39—86%. 3) Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Нехай це не вводить вас в оману. Будьте обережні! 4) Ніколи не розводьте дитячу суміш колодязною водою, якщо не впевнені в її якості. ПАМ‘ЯТАЙТЕ!

Слайд 13

Бережіть себе!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія