X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Взаємодія генів. Позаядерна спадковість

Завантажити презентацію

Взаємодія генів. Позаядерна спадковість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Взаємодія генів. Позаядерна спадковість

Слайд 2

Розрізняють такі основні типи взаємодії генів комплементарність епістаз полімерію Крім того, окремо розглядають модифікуючу дію гена (плейотропія), яка проявляється у визначенні одним геном різних ознак.

Слайд 3

Прикладом комплементарної взаємодії генів у людини може бути синтез захисного білка — інтерферону.

Слайд 4

Прикладом епістазу є взаємодія генів під час утворення забарвлення плодів гарбузів і масті коней.

Слайд 5

Слайд 6

Полімерні гени, як правило, визначають кількісні ознаки. Діють вони, доповнюючи один одного, тому їх зазвичай позначають однаковими літерами латинського алфавіту, додаючи нижній числовий індекс для того, щоб розрізняти гени між собою, наприклад А1А1а2а2 або А1а1А2А2. За цим механізмом відбувається успадкування кольору насіння у пшениці та кольору шкіри в людини.

Слайд 7

Слайд 8

Шляхи позаядерного успадкування Шляхи успадкування Що успадковується Гени мітохондрій Кодують т-РНК та р-РНК, деякі рибосомальні білки й дихальні ферменти мітохондрій Гени пластид Кодують т-РНК та р-РНК, деякі рибосомальні білки й білкові комплекси пластид Плазміди і профаги Стійкість до антибіотиків та деякі інші властивості клітин Цитоплазма яйцеклітини Певні ознаки, успадкування яких визначається ядром клітини, але формування відбувається під впливом факторів, синтезованих материнською яйцеклітиною до утворення зиготи

Слайд 9

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Що таке взаємодія генів? 2. Які цитологічні механізми покладені в основу позаядерної спадковості? 3. Яке значення взаємодія генів має для практичної діяльності людини? 4. Яке значення позаядерна спадковість має для практичної діяльності людини?

Слайд 10

Домашнє завдання Вивчити відповідний параграф підручника.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія