X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Всесвітня спадщина ЮНЕСКО

Завантажити презентацію

Всесвітня спадщина ЮНЕСКО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Всесвітня спадщина ЮНЕСКО Кольнер Олег 10-В

Слайд 2

Що називають Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО Культурна та природна спадщина – безцінне й незамінне надбання не тільки однієї нації, а й усіх людей нашої планети. Зникнення будь-якої частини збіднює все людство. На XVII сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що відбулася 16 листопада 172 року, було прийнято Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної та природної спадщини. Х цього часу статус Всесвітньої спадщини людства надають природним територіям і культурним пам*яткам, що мають виняткову цінність та унікальність. При цьому вони мають бути єдиними такими об*єктами на Землі. Станом на 1 липня 2009 року перелік Всесвітньої спадщини налічує 890 об*єктів (689 культурних, 176 природних, 25 змішаних) у 148 країнах: Окремі архітектурні споруди та ансамблі – Акрополь, собори в містах Амьєн і Шартре, історичний центр Варшави та Санкт-Петербурга, Києво-Печерська Лавра, Московський Кремль і Червона площа, Єгипетські піраміди; Міста – Бразиліа, Венеція та інші; Національні парки – Морський парк Великого Бар*єрного Рифу, Йеллоустонський та інші. Найбільша кількість культуних об*єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕНСКО в Італії та Іспанії, Америка та Австралія найбагатші на природні об*єкти.

Слайд 3

Національний парк Йеллоустоун 1 березня 1872 року в США було засновано перший у світі національний парк – Йеллоустон. Свою назву він отримав завдяки озеру, розташованому на його території. Площа національного парку становить майже 900 тис. га. Надзвичайно гарною є природа Йеллоустона, адже тут є не тільки ліси, озера та каньйони, але й гарячі джерела. Під Йеллоустоном лежить згаслий вулкан, а більша частина території національного парку вкрита застиглою лавою.

Слайд 4

Країна води та пари Головні визначні пам’ятки парку – гейзери в Мамонтові гарячі джерела. У кожного гейзера свій період викидів, за яким можна навіть звіряти годинники, настільки точно діє ця підземна система. Гарячі води, насичені різними хімічними домішками, протягом століть і тисячоріч утворили вкладення складної і різноманітної форми – схили, ступінчаті тераси, піраміди і щось схоже на сталактити.

Слайд 5

Морський національний парк Великого бар’єрного рифу Великий бар’єрний риф – це коралова гряда, що проходить уздовж північно-східного узбережжя Австралії більш ніж на 2000 км. Цьому унікальному створінню природи вже близько 18 млн. років. Теплі води океану сприятливі для розвитку 400 видів коралів, 1,5 тис. видів риб і 4 тис. видів молюсків. Корали тут найкрасивіші і найяскравіші на планеті. Однак збільшення температури викликає руйнування пігменту й знебарвлення цих створінь.

Слайд 6

Мешканці Великого бар’єрного рифу