X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив електричного поля на живі організми

Завантажити презентацію

Вплив електричного поля на живі організми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив електричного поля на живі організми підготував: Чорний Євген

Слайд 2

Електрична енергія – найбільше відкриття людства, без якого цивілізації в її сьогоднішньому вигляді не існувало б. Електромагнітне поле завжди виникає при русі вільних електронів в провіднику, тому передача електричної енергії супроводжується інтенсивним електромагнітним випромінюванням.

Слайд 3

У певних випадках електромагнітне випромінювання має більш згубний вплив на живий організм, ніж радіаційне випромінювання. Справа в тому, що радіаційний фон був на нашій планеті завжди і в певні часи його рівень був вищий ніж в Чорнобильській зоні відчуження. Рівень же електромагнітного поля землі з кожним роком тільки збільшується, що пов’язано з людською діяльністю. 

Слайд 4

 Лінії електропередач і деякі інші енергетичні установки створюють електромагнітні поля промислових частот (50 Гц) у сотні разів вищий за середній рівня природних полів.

Слайд 5

Несприятливий вплив електромагнітного поля, створюваного ЛЕП, проявляється вже при напруженості поля, рівної 1 кВ / м. У людини порушується робота ендокринної системи, обмінні процеси, функції головного і спинного мозку та ін

Слайд 6

 Електричні поля промислової частоти оточують людину цілодобово, завдяки випромінюванням від електропроводки, освітлювальних засобів, побутових електроприладів, ліній електропередач тощо.Особливо небезпечно дію електромагнітних випромінювань на дітей, підлітків, вагітних жінок та осіб з ослабленим здоров’ям.

Слайд 7

Вплив електромагнітного поля на клітину Електромагнітне поле впливає на заряджені частинки і струми, внаслідок чого енергія поля на рівні клітини перетворюється в інші види енергії. Атоми і молекули в електричному полі поляризуються, полярні молекули орієнтуються по напрямку поширення магнітного поля. В електролітах, якими є рідкі складові тканин, після впливу зовнішнього поле виникають іонні струми. 

Слайд 8

Вплив електромагнітного поля на нервову систему  Перші експериментальні дослідження по впливу електромагнітного поля на нервову систему були проведені в СРСР. У монографіях професора Ю.А. Холодова опубліковані результати його багаторічних досліджень з проблеми впливу електромагнітних і магнітних полів на центральну нервову систему. Було встановлено наявність прямої дії електромагнітного поля на мозок, мембрани нейронів, пам’ять, умовно-рефлекторну діяльність. 

Слайд 9

Вплив електромагнітного поля на статеву систему Під впливом електромагнітного випромінювання знижується функція сперматогенезу, змінюється менструальний цикл, уповільнюється ембріональний розвиток, виникають вроджені каліцтва у новонароджених дітей і зменшення лактації у годуючих матерів.

Слайд 10

Результати проведених досліджень з оцінки впливу стільникового телефону, комп’ютера та інших сучасних радіоелектронних засобів на різні організми як у робочому, так і у вимкненому стані виявилися невтішними і показали вкрай негативний їх вплив на стан біологічних об’єктів, яке проявлялось: -У зниженні рухової активності і виживання мікроорганізмів; - У збільшенні смертності мікроорганізмів; - В погіршенні регенерації тканин; - В порушенні ембріонального і личинкового розвитку; - У зниженні біохімічних реакцій, порушення метаболізму; - У зниженні енергетичного потенціалу у всіх життєво важливих системах організму.

Слайд 11

При дослідженні впливу НВЧ випромінювання невеликої (нетеплової) інтенсивності на комах спостерігалися тератогенні ефекти (вроджені каліцтва), які іноді мали мутагенний характер, тобто успадковувалися.

Слайд 12

Магнітне поле – складова частина, „електромагнітного поля”, що є окремим видом матерії. Особливість магнітного поля проявляється в його механічному діянні лише на рухомі електричні заряди або на тіла, які мають магнітний момент, незалежно від того, рухаються вони чи ні.

Слайд 13

Позитивні сторони магнітного поля Магнітне поле використовується у медицині для виймання дрібненьких кусочків заліза, що потрапить в око, або осколків від розриву снаряду чи гранати, які застряли недалеко від поверхні тіла. Магнітне поле широко використовується також для лікування ряду захворювань. Вам, певно, доводиться чути про такі апарати як ВЧ, УВЧ, рентген та інші, що створюють магнітне поле.

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія