X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Водорості"

Завантажити презентацію

"Водорості"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Група зелених водоростей - найбільш різноманітна: в ній нараховується близько 20 тис. видів.Ці водорості бувають одноклітинні, колоніальні і багатоклітинні.В них зустрічаються всі типи розмноження. Більша кількість зелених водоростей знаходиться в прісних водоймах, але немало серед них і морських форм. Серед нерухомих одноклітинних зелених водоростей добре відомий рід хлорелла. Його представники живуть в прісних і солоних водоймах, а також в грунті. Хлорелла - ветеран космічної біології. Серед рухомих колоніальних зелених водоростей давно відомий рід вольвокс. Серед крупних морських зелених водоростей найбільш відомий морський салат. Цікаві також морські водорості з роду кодіум.

Слайд 4

Слайд 5

Багато хто помічав в ставках, озерах, річках біля берега зелену тину. Якщо відібрати частину такої твані, відмити її під проточною водою і розкласти на світлій матової поверхні, то можна побачити, що тину утворюють безліч тонких зелених ниток. Це багатоклітинні водорості зеленого кольору. Серед них часто зустрічається спірогіра, яка також має форму ниток. Якщо розглянути цю водорість під мікроскопом, помітно, що спірогіра є довгою ниткою, що складається з одного ряду великих клітин. Структура кожної клітини така: ядро, протоплазма і хроматофор, укладені в оболонку. Хроматофор, що містить хлорофіл, виглядає як звита зелена стрічка. Якщо поставити банку зі спірогірою у воді на сонячне світло, через деякий час стануть помітні бульбашки повітря, що накопичуються на нитках спірогири і стінках банки. Це пояснюється тим, що спірогіра, як і інші зелені рослини, перетворює поглинений вуглекислий газ в кисень. Крім того, ця рослина утворює крохмаль - органічна речовина.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Ульва - їстівні зелені морські водорості, великі слоєвіща яких (довжиною від 30 до 150 см) зовні дуже схожі на лістьясалата-латуку, звідси й друга назва ульви - «морський салат» (по-англійськи sea lettuce). У Скандинавії, Великобританії, Ірландії, Китаї і Японії ульва досить широко використовується в їжу - ця водорість багата білками, клітковиною, вітамінами, мінеральними речовинами (особливо залізом).

Слайд 10

Слайд 11