X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вірусні хвороби тварин"

Завантажити презентацію

"Вірусні хвороби тварин"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вірусні хвороби тварин

Слайд 2

Сказ. Вірус сказу викликає специфічний енцефаліт (запалення головного мозку) у тварин і людини. Передається зі слиною при укусі хворою твариною. Потім, поширюючись по нервових шляхах, вірус досягає слинних залоз і нервових клітин кори головного мозку, гіпокампу, бульбарних центрів, і, вражаючи їх, викликає важкі незворотні порушення. Вірус вражає практично всю нервову систему. Спостерігаються набряк, крововиливи, дегенеративні та некротичні зміни нервових клітин головного і спинного мозку. У слині тварин вірус сказу з'являється за кілька днів до початку клінічних проявів, що збільшує ризик розвитку сказу після укусу до 30-40%.Після проникнення вірусу сказу в центральну нервову систему хворої тварини ризик зараження через укус знижується до 10%.

Слайд 3

Збудник сказу. Зрілі віріони мають пулевидну форму і розмір 75x180 їм.; один кінець закруглений, інший плоский. . Репродукція вірусу сказу реалізується в цитоплазмі клітини. Вірус сказу малоустойчів у зовнішньому середовищі і швидко інактивується під дією сонячного світла і високої температури.У трупах тварин вірус сказу може зберігатися до 3 ~ 4 міс; чутливий до дії різних дезінфектантів.

Слайд 4

Тварини які найчастіше хворіють на сказ: З диких тварин належать: вовки, лисиці, шакали, єноти, борсуки, скунси, кажани, гризуни. З домашніх: кішки,собаки,тхори, коні, свині, дрібна та велика рогата худоба. АЛЕ домашня тварина може заразитися тільки при безпосередньому контакті з хворою твариною (передається через укус; ще не доведено, але може заразитися і при попаданні слини на виразку слизової рота або на свіжу рану, нанесену раніше контакту з хворою твариною)

Слайд 5

Як зрозуміти, що тварина хвора на сказ. Про те, тварина собака або лисиця, захворіла сказом, свідчить його незвичайна поведінка: тварина втрачає свій природний страх, стає милою, довірливою і безстрашно наближається до людей. Якщо хвороба вже минула початкову стадію, то з'являються типові ознаки сказу: з пащі звіра тече слина, воно починає сильно і нестримно кусатися. Довірливість скаженої тварини - хитрий трюк збудника хвороби. Він вражає мозок тварини. Хвора тварина втрачає свої природні інстинкти і наближається до людей, при цьому видається цілком невинною.