X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Віруси"

Завантажити презентацію

"Віруси"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Неклітинні форми життя”

Слайд 2

Віруси — неклітинні форми живих організмів, які складаються з нуклеїнової кислоти і білкової оболонки, зрідка включаючи інші компоненти. Вони вражають всі групи живих організмів, так як живуть в клітинах рослин, тварин, людини і, навіть, бактерій (бактеріофаги). Відкриті організми Д.Івановський назвав «фильтрующимися вирусами». Цю назву використовували у наукових колах декілька років, доки у 1899 голландський вчений Мартин Бейеринк не використав поняття «віруси», що в перекладі з латині (vira) означає «отрута».

Слайд 3

Віруси мають настільки просту будову, що інколи їх взагалі не вважають живими організмами. Кожна вірусна частинка складається з невеликої кількості генетичного матеріалу (ДНК або РНК), заключеного в білкову оболонку (капсид). В складі ряду вірусів присутні вуглеводи та ліпіди. На відміну від усіх інших живих організмів віруси не мають клітинної будови. Повністю сформована інфекційна частинка називається віріоном.

Слайд 4

Класифікація вірусів РНК -вмісні ДНК -вмісні Симетріякапсидіву нихкубічнаіспіральна.До них належать: вірусполіомієліту,кліщовогоенцефаліту,жовтоїлихорадки, грипу, сказу,кіру,тютюновоїмозаїкитагрупавірусів,якіінфікуютьхребетнихтварин, комах івищихрослин. Симетріякапсидіву нихкубічна,спіральна, складна таподвійна. До них належать:вірусвіспи, герпесу,аденовіруси,пухлиностворюючітабактеріофаги.

Слайд 5

Вірус грипу (збільшення в 30 000 раз).

Слайд 6

Вірус СНІДу – чуми XX ст.

Слайд 7

Віруси жовтої лихорадки натуральної віспи