X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вади розвитку організмів"

Завантажити презентацію

"Вади розвитку організмів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Вади розвитку – це природжені відхилення за межі нормальних варіантів у анатомічній будові (формі, розмірах, числі) тканин та органів людини, які здебільшого супроводжуються порушеннями їх функцій чи навіть загрожують життєздатності організму. Вищі ступені природжених вад розвитку багатьох органів та систем організму називають виродливістю. Вивчення походження та патології вад складає окрему дисципліну медичної науки – тератологію (гр. teratos – чудовисько, logos – поняття, вчення). Вади розвитку – поширений вид патології, питома вага якого в загальній популяції коливається в різних країнах, за даними ВООЗ, від 2,7 до 16,3% і має тенденцію в останні десятиріччя до росту.

Слайд 3

Існує величезна кількість вад, як видимих, так і невидимих, морфологічного та біохімічного характеру. До компетенції хірургів належать морфологічні вади макроскопічного типу. За локалізацією в організмі вади можуть бути поділені на: зовнішні; внутрішні; комбіновані чи змішані. За кількістю вад у людини їх ділять таким чином: вади поодинокі – органні чи системні; вади множинні – органні чи системні; вади одного організму та вади двох організмів.

Слайд 4

Залежно від етіології природжені вади розвитку умовно ділять на три групи: спадкові, екзогенні та мульифакторіальні. До групи ендогенних чинників належать: мутації спадкових структур. Групу екзогенних чинників складають: фізичні, хімічні та біологічні. Серед зовнішніх причин, що сприяють розвитку природжених вад, насамперед треба назвати прогресуюче погіршення екології, незадовільний стан довкілля (забруднення повітря, води та землі відходами промислової діяльності людини тощо).

Слайд 5

Слайд 6

Вади розвитку ЦНС. Передчасне закриття переднього кінця нейропори призводить до зупинки розвитку головного мозку – акранії та ан