X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СУРЗА

Завантажити презентацію

СУРЗА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фармакогенетичні особливості цитохромів CYP3A

Слайд 2

Один із найважливіших цитохромів, оскільки здійснює біотрансформацію, принаймні, частково, близько 60% препаратів. CYP3A4

Слайд 3

Складається з 502 амінокислотних залишків, молекулярна маса 57 кДальтон. Ген CYP3А4 знаходиться в 7-й хромосомі, локусі 7q22.1. Генетичний поліморфізм не характерний CYP3A4, тобто не виявлено поширених алельних варіантів гена CYP3A4, носійство яких знижувало б активність CYP3A4.

Слайд 4

CYP3А4 виявляється в основному в печінці і клітинах слизової кишечника – ентероцитах, де бере участь у активації про-ліків. Не виявляється в фетальній печінці. До першого місяця життя спостерігається 30-40% активності CYP3А4 від рівня дорослих. CYP3А4 виявлено у нейронах головного мозку, хоча його роль у ЦНС поки що не встановлена.

Слайд 5

Слайд 6

Активність CYP3A4 залежить від багатьох факторів: рівнів стероїдних гормонів в організмі (глюкокортикоїдів, статевих гормонів); спільного застосовування індукторів, що підвищують активність CYP3A4 (барбітурати, рифампіни, карбамазепін, препарати звіробою та ін), і інгібіторів, що знижують активність CYP3A4 (циметидин, протигрибкові ЛП, макроліди, сік грейпфрута); печінкового кровотоку, який знижується при захворюваннях печінки (жировий гепатоз, гепатити, цироз); біоритмів.

Слайд 7

Незважаючи на те, що було виявлено 28 одиночних нуклеотидних поліморфізмів (SNP) в гені CYP3A4, було встановлено, що це не призводить до значної індивідуальної варіабельності в природних умовах. Припускають, що це може бути пов'язано з індукцією CYP3A4 під дією субстратів. Варіабельність CYP3A4 може бути визначена неінвазивно за допомогою еритроміцинового дихального тесту (ERMBT). ERMBT in vivo полягає у вимірюванні міченого вуглекислого газу, що видихається після внутрішньовенної дози (14С-N-метил)-еритроміцину.

Слайд 8

CYP3A4 Є ОСНОВНИМ ФЕРМЕНТОМ ПРИ МЕТАБОЛІЗМІ НАСТУПНИХ ЛІКІВ: імуннодепресанти (циклоспорин, сиролімус, такролімус); засоби, що застосовуються при хіміотерапії (анастрозол, циклофосфамід, доцетаксел, ерлотинібу, тірфостін, етопозид, іфосфамід, паклітаксел, тамоксифен, теніпозід, вінбластин, віндезін); протигрибкові засоби (клотримазол, кетоконазол, ітраконазол); макроліди (кларитроміцин, еритроміцин); трициклічні антидепресанти (амітриптилін, кломіпрамін, іміпрамін); антидепресанти - селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (циталопрам, Езопрам, флуоксетин, сертралін); антипсихотики (арипіпразол, галоперидол, зіпрасідон, рисперидон); опіоїдні анальгетики (альфентанілу, кодеїн, метадон, фентаніл); бензодіазепіни (алпразолам, клоназепам, мідазолам, флунитразепам); гіполіпідемічні статини (аторвастатин, ловастатин, симвастатин); блокатори кальцієвих каналів (амлодипін, верпаміл, дилтіазем, ніфедипін, фелодипін); статеві гормони (левоноргестрел, міфепристон, тестостерон, естрадіол, етинілестрадіол, фінастерід); а також аміодарон, буспірон, венлафаксин, силденафіл та інші. CYP3A4 ТАКОЖ БЕРЕ УЧАСТЬ (АЛЕ НЕ Є ОСНОВНИМ ФЕРМЕНТОМ) в метаболізмі ІПП (омепразол і езомепразол), цизаприду і багатьох інших ліків.

Слайд 9

CYP3A4 Протигрибкові засоби Психотропні речовини Гіполіпідемічні статини Імунодепресанти Статеві гормони Блокатори Са2+ каналів Макроліди Опіоїди Хіміотерапія ІПП

Слайд 10

Регуляція сильні інгібітори CYP3A4: інгібітори ВІЛ-протеаз (індинавір, нелфінавір, ритонавір), антибіотики-макроліди (кларитроміцин, телітроміцин, еритроміцин), компоненти соку грейпфрута (бергамоттін), протигрибкові засоби (ітраконазол, кетоконазол, флуконазол, а також кверцетин, нефазодон та інші. інгібітори CYP3A4: Н2-блокатор циметидин, знеболююче бупренорфін, компонент кави кофестол і багато інших. індуктори CYP3A4: антиконвульсанти і нормотиміки (карбамазепін, окскарбазепін, фенітоїн), компонент звіробою гіперфорин, а також кіпротерон, модафініл, невірапін, рифампіцин, фенобарбітал, етравірин, ефавіренз і багато інших.

Слайд 11

CYP3A4 CYP3A4 CYP3A4 Індуктори Інгібітори Сильні інгібітори

Слайд 12

CYP3A5 CYP3A5 є основною позапечінковою ізоформою CYP3A, його поліморфізм може бути причетний до захворювань, пов’язаних з метаболізмом ендогенних стероїдів або ксенобіотиків. Ген CYP3A5 має 13 екзонів, дикий тип (CYP3A5*1) зазнає нормального сплайсингу, в результаті якого утворюється функціональний транскрипт. CYP3A5*1 експресується на 50% у афроамериканців і 20% у людей європеоїдної раси.

Слайд 13

Точкова мутація в інтроні 3 CYP3A5 (CYP3A5 * 3 алель) призводить до вставки невідповідного 3B "екзону" в транскрипт. Цей екзон вводить ранній стоп-кодон, в результаті чого утворюється нефункціональний фрагмент білка. Каталітична активність CYP3A5 вища у пацієнтів з принаймні одним алелем дикого типу (* 1) , ніж у осіб, гомозиготних по CYP3A5 * 3. Мікросоми печінки з CYP3A5 * 3 / * 3 характеризуються дуже низьким рівнем CYP3A5 і зниженою каталітичною активністю по відношенню до мідазоламу.

Слайд 14

CYP3A7 вважається основною фетальною ізоформою CYP3A. Незважаючи на те, що експресія CYP3A7 значно пригнічується після народження, протеїн та мРНК були виявлені у дорослих. Останнім часом експресію CYP3A7 пов’язують з заміною 60 п.о. у ділянці промотора CYP3A7 з гомологічних сегментів промотора CYP3A4 (CYP3A7 * 1С алелі).

Слайд 15

Слайд 16

Дякую за увагу!

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія