X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
стать та типи визначиння статі

Завантажити презентацію

стать та типи визначиння статі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація з біології на тему: “ Стать та типи визначення статі” Виконали: учениці 11-А класу Обертович Оксана Васількова Тетяна

Слайд 2

Стать — біологічно (генетично) зумовлений поділ біологічних організмів на самців та сами ць (для людей — на чоловіків та жінок). У більшості організмів стать визначається набором специфічних статевих хромосом. При цьому одна з статей є гомохромосомною (2 однакові хромосоми: у людей це жінка, набір ХХ), а інша — гетерохромосомною (2 різні хромосоми: у людей це чоловік, набір ХY).

Слайд 3

Визначення статі Найбазовішою статевою системою є така, у якій всі організми даного виду є гермафродитами, і виробляють як чоловічі так і жіночі гамети. Така система є актуальною для деяких тварин (наприклад равликів) та більшості квіткових рослин. Проте, у багатьох випадках відбувається спеціалізація статевої системи — окремі організми виробляють лише чоловічі, або жіночі гамети. Біологічний план розвитку організма до тієї чи іншої статі називається «визначення статі». Для більшості видів з статевим поділом є характерною наявність чоловічих (виробляють тільки чоловічі гамети) або жіночих (виробляють відповідно тільки жіночі гамети) особин. З цього правила є численні винятки — так наприклад круглий черв C. elegans має дві статі — гермафродитну і чоловічу (така система називається андродиоційна) Іноді організм розвивається у стан, проміжний між чоловічою і жіночою статю, так званий інтерсекс. Іноді інтерсексуальних індивідуумів називають «гермафродитами». Але на відміну від біологічних гермафродитів, інтерсекси є особливими випадками і зазвичай є неплідними як у чоловічому, так і у жіночому аспекті.

Слайд 4

Генетичне визначення Генетичні системи визначення статі характеризуються тим, що стать організму визначається геномом, який цей індивідуум успадковує. Генетична система визначення статі зазвичай залежить від асиметричного розподілу успадкованих статевих хромосом. Ці хромосоми несуть у своєму складі генетичні елементи, що впливають на розвиток. Стать може визначатися як лише наявністю певних статевих хромосом, так і їх кількістю у клітині. Генетичне визначення статі зазвичай продукує співвідношення чоловічого і жіночого потомства як один до одного. Причиною цьому є те, що основою генетичного визначення статі є розходження хромосом під часмейозу. Як і людини та інших ссавців, у звичайної фруктової мушки стать визначається за системою XY.