X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Спосіб життя крокодилів

Завантажити презентацію

Спосіб життя крокодилів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Спосіб життя крокодилів

Слайд 2

Крокодили Крокодили - водні хребетні тварини. Вважається , що з'явилися вони близько 250 млн. років тому, можливо в тріасовому періоді. Всі нинішні крокодили - напівводні хижаки, що використовують в їжу водних організмів, навколоводних і тих тварин, які приходять на водопій.

Слайд 3

Спосіб життя Крокодили поширені у всіх тропічних країнах, мешкаючи в різноманітних прісних водоймах. Деякі види терпимо ставляться до солоної води і тому зустрічаються в прибережній частині морів (нільський, гребенястий, африканський вузькорилий).

Слайд 4

Спосіб життя Перші крокодили жили в основному на суші і тільки пізніше перейшли до життя у воді. Всі сучасні крокодили пристосовані до напівводного способу життя - мешкаючи у воді, але яйця вони відкладають на суші.

Слайд 5

Особливості дихання Носоглотковий прохід відокремлений від ротової порожнини вторинним кістковим піднебінням, що дозволяє крокодилові тримати під водою пащу відкрито, продовжуючи дихати через виставлені над водою ніздрі. При цьому воду в дихальне горло не пропускає особливий клапан в глибині пащі (піднебінна завіска), а повітря проходить в трахею по носоглотковим ходам позаду клапана.

Слайд 6

Положення під час руху Є діафрагма зі сполучної тканини, що приводиться в дію за допомогою печінкового насоса, в якому печінка і вільно з'єднані з тазом лобкові кістки рухаються в передньо-задньому напрямку, міняючи центр ваги тіла. Це дозволяє крокодилові приймати більш зручне положення під час руху у воді і коли він полює, ховаючись під водою.

Слайд 7

Спосіб життя Більшу частину доби крокодили проводять у воді. На прибережні мілини вони виходять вранці і ближче до вечора, щоб прийняти «сонячні ванни». Це холоднокровні тварини, чия температура тіла залежить від температури зовнішнього середовища. Наприклад, для міссісіпського алігатора найбільш сприятлива температура 32-35 ° C; температури вище 38 °C і нижче 20 °C - смертельні. Для охолодження крокодил відкриває рот, і вода випаровується з рота; одночасно дрібні птахи скльовують у нього з пащі застряглі шматочки м'яса і п'явок.

Слайд 8

Спосіб життя Деякі крокодили в періоди посухи впадають в сплячку у виритих ними неглибоких шахтах в мулі на дні пересихаючих водойм. У воді крокодили рухаються за допомогою хвоста. На суші вони досить повільні і незграбні, але здатні робити іноді значні переходи, відда - ляючись від водойм на кілька кілометрів.

Слайд 9

Спосіб життя При швидкому русі крокодили єдині з рептилій, які ставлять ноги під тулуб (зазвичай вони широко розставлені ), а при бігу переходять на галоп, але для руху у воді згинають тіло в горизонтальній площині; деякі види здатні розвивати швидкість до 17 км / ч. Голос крокодила - щось середнє між гавкотом і ревом, особливо часто його чути в період розмноження.

Слайд 10

Спосіб життя Крокодили ростуть протягом усього життя завдяки постійно зростаючим хрящовим ділянкам в кістках. Статевої зрілості вони досягають у віці 8-10 років; живуть до 80-100 років. У дорослих крокодилів природних ворогів немає, але багато тварин, особливо варани, черепахи, птиці (марабу) і гієни, охоче поїдають яйця і молодих крокодилів.

Слайд 11

Піклування про потомство Молоді крокодили ще усередині яєць, до часу вилуплення видають звуки, що квакають, і мати розкопує кладку, допомагає потомству вибратися і переносить їх у своїй пащі у водойму.

Слайд 12

Особливості живлення Форма щелеп залежить від відносних розмірів улюбленої здобичі - для лову більш дрібної і рухомої краще підходять більш довгі і вузькі щелепи, а для більш великої і сильної - широкі і короткі.

Слайд 13

Особливості живлення За один раз можуть проковтнути до 23 % від маси свого тіла. До 60% з'їденої їжі у крокодилів переходить в жир, що дозволяє їм переживати тривалі періоди голоду. Без їжі крокодили можуть обходитися від 1 року до 1,5 років. У деяких видів є сезонна їжа, за рахунок якої вони виживають. Нільський крокодил полює на гну та зебр, коли їх стада перетинають річки.

Слайд 14

Терморегуляція Завдяки особливостям поведінки і будови тіла у великих крокодилів добові коливання температури тіла можуть бути дуже незначними - близько 1 градуса Цельсієм влітку і близько 1,5 градуса взимку, а у дрібних особин такі коливання можуть перевищувати 5 градусів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія