X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сосна

Завантажити презентацію

Сосна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сосна

Слайд 2

Поширення сосни в Україні В Україні сосна займає близько 2,5 млн. га або 34% всієї лісової площі (перше місце перед дубом і смерекою). Поширена насамперед на Поліссі, де є головною лісотвірною породою. На кращих ґрунтах зростає разом з дубом (субори), на глибоких пісках - без домішки інших порід (сухі бори), на заболочених ґрунтах - з домішкою берези та вільхи. В степу сосна зустрічається вкрай рідко, також рідко у Карпатах і Прикарпатті.

Слайд 3

Розмноження сосни Розмножується сосна насінням. Плодоношення розпочинається на 30 - 40-х роках життя. До цього часу на деревах формуються шишки двох видів: - чоловічі; - жіночі.

Слайд 4

Жіночі шишки Червонуваті жіночі шишки утворюються на верхівках сьогорічних пагонів в кінці весни. На осі такої шишки розташовано 2 види лусок: зовнішні - покривні і внутрішні - насінні. На зовнішньому боці насіннєвої луски розміщенні зачатки з пилковходами на верхівках.

Слайд 5

Жіночі шишки Всередині кожного насіннєвого зачатка із макроспори формується гаплоїдний жіночий заросток з двома архегоніями. В кожному архегонії знаходиться велика яйцеклітина і 2 - 4 дрібні шийкові клітини.

Слайд 6

Чоловічі шишки Чоловічі шишки дозрівають на верхівках тогорічних пагонів. У них до осі прикріплені жовтуваті листочки, що несуть на собі по два мікроспорангії, в яких дозрівають мікроспори - пилкові зерна.

Слайд 7

Процес запилення Сосна запилюється вітром: пізньої весни або на початку літа насіннєві луски жіночих шишок дещо відхиляються. Велика кількість пилку, потрапляє між насіннєві луски і затримується, прилипаючи до густої рідини, що виділяється через пилковхід. Рідина змочує пилкові зерна і всмоктує їх всередину насінного зачатка приблизно протягом 10 хвилин.

Слайд 8

Процес запліднення Після запилення насінні луски зближуються і залишаються щільно притисненими до достигання насіння. У сосни від запилення до запліднення проходить 12 - 14 місяців. Запліднення (не подвійне) починається з проростання пилкової трубки, яка повільно просувається до яйцеклітини. Злиття жіночих і чоловічих ядер також іде повільно. Даний процес не потребує води.

Слайд 9

Шишка сосни Шишка є органом розмноження голонасінних рослин. У шишці спірально розташовані спорофіли, зазвичай у вигляді лусок, в пазухах яких і розвиваються насіння.

Слайд 10

Зародок насінини Після утворення диплоїдного ядра зиготи розпочинається розвиток зародка насінини. Із заплідненої яйцеклітини розвивається зародок, який складається з корінця, стебельця, кількох сім'ядоль (5 - 12) і бруньки. Із покривів насіннєвого зачатка формуються покриви насінини.

Слайд 11

Проростання насінини Висипання насіння відбувається через 1,5 року після запліднення. Проростає на будь-якому грунті: піщаному, кам'янистому, болотному, навіть на голих скелях. Молоді паростки можуть витримувати заморозки і нестачу вологи, але гинуть у тіні.

Слайд 12

Шишка сосни Плід сосни - шишка символізує безсмертя. В античні часи це був важливий символ родючості. Стародавні греки і ассірійці ототожнювали шишку (в силу її фалічної форми) з чоловічою продуктивністю. Шишка вінчала посох тирс - символ родючості і безсмертя.

Слайд 13

Шишка сосни Соснова шишка була емблемою Артеміди і символізувала жіночу чистоту римської богині Венери. У християнській іконографії шишка може вінчати Древо Життя. За своєї форми, що нагадує вихрову воронку, соснова шишка нерідко асоціюється з динамічною і космічною силою.

Слайд 14

Шишка сосни З часів середньовіччя відомий препарат із сировини хвойних дерев - це французький медичний бальзам, настояний на ялинових голках і м'яких молодих шишках.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія