X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Щит_залоза

Завантажити презентацію

Щит_залоза

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Щитоподібна залоза

Слайд 2

Місце в організмі. Щитоподібна залоза розташована на передній поверхні шиї, попереду трахеї, над “адамовим яблуком”. Завдяки вільному сполученню з гортанню, вона піднімається і опускається при ковтанні, зміщується в бік при повороті голови.

Слайд 3

Будова щитовидної залози Складається із двох дольок, поєднаних перешийком – істмусом та нагадує вигляд метелика. Тканина залози кожної частки складається з численних фолікулів, порожнини яких заповнені густою, в’язкою жовтуватого кольору масою - колоїдом, утвореним головним чином тиреоглобуліном - основним білком, який містить йод.

Слайд 4

Кровопостачання залози Щитовидна залоза добре постачається кров’ю. Вона посідає перше місце серед органів за кількістю крові, яка протікає за одиницю часу на одиницю маси. Здійснюється воно двома верхніми і двома нижніми щитовидними артеріями. У 10% людей буває ще й п’ята артерія. Венозна сітка залози розвинена краще, ніж артеріальна. Дрібні вени зливаються і утворюють сітку великих судин.

Слайд 5

Гормони щитоподібної залози Тиреокальцитонін бере участь у регуляції кальцієвого обміну. Під його впливом рівень кальцію в крові знижується. Це пов’язано з тим, що він активізує функцію остеобластів, які беруть участь в утворенні нової кісткової тканини, і пригнічує функцію остеокластів, які її руйнують. Разом із тим гормон гальмує виведення кальцію з кісткової тканини, сприяючи відкладенню його у ній. Крім того, він гальмує всмоктування кальцію і фосфатів з ниркових канальців в кров, таким чином сприяючи їх виведенню із сечею з організму. Йодові гормони стимулюють обмін білків, жирів, вуглеводів, водний і електролітний обмін, обмін вітамінів, теплопродукцію, основний обмін. Вони посилюють окислювальні процеси, процеси поглинання кисню, витрати поживних речовин, споживання тканинами глюкози. Під впливом цих гормонів зменшуються запаси глікогену в печінці, прискорюється окислення жирів. Посиленя енергетичних і окислювальних процесів є причиною схуднення, що спостерігається при гіперфункції гормонів.

Слайд 6

( Йодова недостатність ( Гіпотеріоз ( Тиреотоксикоз ( Тиреоїдит ( Дисгормональний зоб ( Гіперсекреція кальцитоніну ( Рак щитовидної залози Хвороби щитоподібної залози

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія