X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиваючий урок: членистоногі

Завантажити презентацію

Розвиваючий урок: членистоногі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

малюнок

Слайд 2

малюнок

Слайд 3

малюнок

Слайд 4

малюнок

Слайд 5

малюнок

Слайд 6

малюнок

Слайд 7

малюнок

Слайд 8

малюнок

Слайд 9

малюнок

Слайд 10

Пояснити особливості пристосованості зовнішньої та внутрішньої будови, процесів життєдіяльності членистоногих до різноманітних середовищ існування. Назвати загальні ознаки організмів типу Членистоногі. Навести приклади видів, що є паразитами людини, тварин і рослин, переносниками збудників хвороб. Застосовувати знання для боротьби з комахами, що завдають шкоди людині. Робити висновки про значення членистоногих в екосистемах і в житті людини.

Слайд 11

малюнок

Слайд 12

Назвати їх і розкрити господарське значення даних ракоподібних.

Слайд 13

1. Серед павукоподібних є представники прісноводної та морської фауни. 2. Тіло павукоподібних поділяється на голову, груди і черевце. 3. На черевці розташовано чотири пари ходильних кінцівок. 4.Травлення у павуків позашлункове. 5. Поверх хітину в павуків формується тоненький шар воскоподібної речовини, яка запобігає випаровуванню. 6. На головогрудях розташовано восьмеро простих очей. 7. Хеліцери призначені для утримання здобичі. 8. Органами виділення павуків є мальпігієві судини. 9.Тіло кліщів поділяється на голову і черевце. 10. Кліщі поширені в морях, прісних водоймах, у ґрунті, живуть на рослинах і тваринах. 11. Кров’ю людини і тварин живляться іксодові кліщі. 12. Переносниками кліщового енцефаліту є свербуни.

Слайд 14

Назвати частини тіла павука і їх функції. Як полює павук?

Слайд 15

РАНОК ПАВУКА. Вранці, як тільки сонячне проміння торкнулося неба, павук відкрив очі. Вийшла чудова мозаїка. Озирнувшись, він став приводити себе до ладу. Насамперед він почистив вусики, бо він ними дуже пишався. Закінчивши, павучок пригадав, що кожного ранку слід робити зарядку, й почав розминатися. Це було не дуже просто, бо не кожен здатен по десять разів підвести п’ять пар ніжок. Але раптом павук почув голосний лемент, що лунав з боку павутини. Він миттєво повернув голову, слід за якою ланцюжком потягнулися груди та черевце, й прожогом метнувся до ловчої сітки. Павук так швидко біг спіральною павутиною, що вже за секунду був біля жертви. Нею виявилася дебела муха. Вона звивалася та безпомічно голосила, але незважаючи на це, наш павук взявся до справи. Він відривав хітиновими зубами від мухи величезні шматки й пожадливо їх ковтав. Заморивши черв’ячка, павук повернув назад. Цього разу він ішов неквапливо, перекочуючись з боку на бік. Потім він ліг на спину й довго дивився в небо, вдихаючи зябрами чисте, насичене ароматом весни повітря.

Слайд 16

Які кліщі спричинюють захворювання людини і тварин і як запобігти зараженню кліщами?

Слайд 17

За 3 хвилини виписати найбільшу кількість слів. вдо цик хі ен кле во лі лім гія хе ге даф со та тин то ва це мік мо пе чін мо нія лоп ри фа шня ло ран ву ло цель сик тул ка

Слайд 18

1. Летить – виє, сяде – землю риє. 2.Живе лише улітку він, шовкові крила має, І з квіточки на квіточку він весело літає. 3.Не мотор, а шумить, не пілот, а летить, не гадюка, а жалить. 4.Сто сестер одну хустку в’яжуть. 5.Хто над нами догори ногами? 6.Не звір, не птиця, а ніс, як спиця. 7. Музикант в траві сидів, грав на скрипці, як умів Цей зелений музикант – неабиякий талант, Він на скрипці виграва музикальнії дива, А слухачка – дама слухає... ногами. 8. Цей смугастий диверсант на обжерливість талант. У картоплі листя з’їв й стебла їсти вже хотів, Та прийшов я з апаратом, розквитався з диверсантом.

Слайд 19

1. Залози виділяють слиз. 2. Двобічна симетрія тіла. 3. Зовнішній хітиновий скелет. 4. Ведуть прикріплений спосіб життя. 5. Відділи тіла: голова, нога, тулуб. 6. Тіло утворене із сегментів. 7. Сегменти неоднакові й утворюють відділи тіла. 8. Кінцівки складаються із члеників. 9. Мають джгутики. 10. Первинна порожнина тіла. 11. Періодичне линяння. 12. Тіло несегментоване. 13. Статевий диморфізм. 14. Незамкнена кровоносна система. 15. Є шкірно – мускульний мішок.

Слайд 20

1. Якщо раки вилазять з річок і зариваються в пісок - … . 2. Павук швидко будує сітку - … . 3. Піднімається до стелі павучок - … . 4. Коники не сюрчать - … . 5. Поява комарів у пізню осінь - … . 6. Восени довго не зникають мухи - … . 7. Багато ґедзів - … . 8. Ранній виліт бджіл - … .

Слайд 21

І група. Навести приклади поведінки членистоногих. ІІ група. Назвати “жителів” Червоної книги України з представників типу Членистоногі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія