X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
РОДИНА ЗЛАКОВІ

Завантажити презентацію

РОДИНА ЗЛАКОВІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РОДИНА ЗЛАКОВІ Підготував вчитель біології ЗОШ І ІІІ ст с Висипівців Рій І М

Слайд 2

Родина Злакові налічує майже 11000 видів, що поширені на всіх материках(крім Антарктиди). Це рослини які людина культивує здавна. За площею посіві злакові переважають усі разом взяті інші культурні рослини. Злакові – це багаторічні, зрідка одно- чи дворічні рослини.

Слайд 3

Характерною для злакових є будова стебла, яке називається соломиною. На стеблі можна роздивитися потовщені вузли та звужені міжвузля. Деякі представники мають здеревяніле стебло. Листки прості, сидячі, видовжені, з паралельним жилкуванням, розміщені почергово.

Слайд 4

Квітки злакових дрібні, малопомітні, зібрані в колоски, які утворюють суцвіття складний колос (жито, пшениця, ячмінь), волоть (рис, просо, овес)або початок (суцвіття маточкових квіток кукурудзи). складний колос волоть початок

Слайд 5

Кожен колос складається з однієї – двох або багатьох двостатевих або одностатевих квіток. Оцвітина проста, складається з двох квіткових лусок та двох плівочок. Зазвичай є три тичинки та одна маточка. квіткові луски маточка тичинки

Слайд 6

Плід – зернівка.

Слайд 7

Найвідоміші серед злаків різноманітні зернові культури (жито, пшениця, ячмінь, овес, кукурудза, рис, просо) . З їхніх плодів – зернівок – виготовляють хлібні та макаронні вироби, крупи. Зерно є кормом для худоби.

Слайд 8

Основною зерновою культурою не лише в Україні, а й в усьому світі є пшениця. Найчастіше вирощують сорти двох видів пшениці – твердої та мякої, які відрізняються властивостями зернівок. Розрізняють озиму та яру форми пшениці. Відомо близько 5 000 сортів пшениці. мяка пшениця тверда пшениця озима пшениця яра пшениця Харківська 26 Колективна 3 Чадо Спадщина

Слайд 9

Друге місце за площею посівів після пшениці серед злаків в Україні посідає кукурудза. Її зернівки містять багато жирів, тому з них добувають високоякісну кукурудзяну олію. Зерно та зелену масу використовують для згодовування худобі.

Слайд 10

Бамбук, що зростає в тропічних та субтропічних країнах, використовують як будівельний матеріал, із нього виготовляють меблі та декоративні вироби. У серцевині стебел цукрової тростини, яку вирощують у тропіках, міститься до 20 % цукру.

Слайд 11

Лучні трави (тимофіївка, тонконіг, стоколос, грястиця, костриця) є кормом для свійських тварин.

Слайд 12

Серед злаків є і буряни: вівсюг, мишій, пирій.

Слайд 13

Людина вирощує деякі види злакових як декоративні рослини (пампасова трава, міскантус, канарник, молінія, ячмінь гривастий, бриза, ковила).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія